Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dlaczego nie brać Junirskich fischerów RC 4 World


madMisiek

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno wkreciła mi się jazda na krawędziach super zabawa, ale niestety nie mam nart przeznaczonych do takiej jazdy. Ostatnio trafiła mi sie okazja do kupienia nartek były to Fischery RC 4 RACE i takie same tylko ze World Cup-y. Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi różnice pomiędzy tymi nartami ? Aha i bym był zapomniał dlaczego znajomy nie polecemi mi kupwać nart juniorskich przecież jestem dopiero 16 latkiem. Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co robić. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie brać Junirskich fischerów RC 4 World

junior są dla łebkow tak no do 13 wieku życia są dla Ciebie za miękkie jesteś ode mine rok młodszy ja mam fischery world cup sc to są zawodnicze narty a race sc to takie coś jak sl9 atomica a world cup tak jak sl 11 może to Ci pomoże pozdro bugajson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie brać Junirskich fischerów RC 4 World

Ja jeżdże na juniorskich Hedach World Cupach slalomkach i nie uważam że są miękkie. Poza tym narta juniorska wcale nie jest do 13 roku życia. Zawodnicy jeżdżą na juniorskich czasami nawet do 18 lat. Najważniejszą rzeczą jest tutaj długość narty no i twój wzrost. W twardości jest naprawde subtelna różnica, której nie wyczujesz - wyczujesz tylko to że seniorska jest dłuższa a co za tym idzie musisz mieć więcej siły żeby skręcała tak jak juniorska. Więc jeśli masz okazje żeby kupić juniorke to zachęcam do tego.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie brać Junirskich fischerów RC 4 World

Narta juniorska praktycznie nie różni się od seniorki, ja na przykład jeżdze dalej na Fischerach World Cupach RC4. i mam i gigantke i slalomke. Jedyna różnica to cena, a jeśli chodzi o budowe, do po prostu seniorki są bardziej wytrzymałe, przeznaczone dla "większych" ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie brać Junirskich fischerów RC 4 World

Cześć madMisiek

Przejrzałem NTN i wg T. Kurdziela juniorskich nart używają dzieciaki 10 - 13 lat. Pewnie to zależy bardziej od budowy ciała i zaawansowania, ale się nie upieram. Przytoczę fragment Kurdziela:

"Kto nie powinien jeździć na nartach Junior:

Dorośli. Nawet ci o bardzo drobnej budowie ciała. Narty z grupy Junior mają inny rozkład "flexsu" i są z reguły węższe pod butem niż ich "dorosłe" odpowiedniki".

Brakuje mi tu kwestii - co mają robić np:16 latkowie - ale to pozostaje kwestią otwartą.

Wicc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie brać Junirskich fischerów RC 4 World

To jest super narta. W porównaniu do slalomki sklepowej ma inną budowę. Ma dwie warstwy blachy jak komórka. Ma też taliowanie ( w sensie proporcji) jak komórka. Jako jedna z nielicznych juniorskich nart ma także rdzeń drewniany.

Godna uwagi przy wadze do 65 kg, bedzie super. Tylko zamiast badziewiastych lifterów dołączanych założyć porządną płytę tyrolii.

Pozdrawiam, Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...