Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy flex 90 wystarczy ?


Ambro

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedz sobie sam czy wygodne kapcie do takich nart to idealna para?:) jeżeli zalezy Ci na komforcie to odpusc nowe buty- ale powiem Ci z własnego doświadczenia mam rossoły 120 flex i jest w nich wygodnie jak je wygrzeje przed jazdą i założe Ciepłe (juz odbarczone w paru miejscach itd). Jak chcesz wykorzystać takie narty na miary twoich mozliwosci to ja jednak skłaniał bym się do twardszych butów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komforcie mi tak nie zależy jak na pełnej kontroli nad długimi nartami oraz na wyciśnięciu jak najwięcej ze sprzętu. To że będę potrzebował butów z flexem 110-120 to wiem. Bardziej prosiłbym Was o pomoc w ustawieniu priorytetu. Chce wiedzieć czy będzie mi się jeździć kijowo w tych butach czy dadzą rade. Mam 3tyg do kolejnego wyjazdu w Alpy i zastanawiam na ile konieczny jest zakup nowych butów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
z doświadczenia wiem że różnie z tym bywa- jak wygrzejesz w domu przed jazdą + w samochodzie jest naprawdę ok, jak nie no to ....średnio :P

Tak masz rację . Jak sam jadę na narty to buty kładę na przodzie przy dmuchawie. Moje 110 zakłada się super wygodnie , mają taki system ułatwiający wkładanie. Czy 120 też mają taki "pływający" język ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację . Jak sam jadę na narty to buty kładę na przodzie przy dmuchawie. Moje 110 zakłada się super wygodnie , mają taki system ułatwiający wkładanie. Czy 120 też mają taki "pływający" język ?

Starsze modele już go miały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twarde buty mają z reguły cienkiego botka i wiadomo co się z tym wiąże ja mam taki patent,że przed wyjazdem na narty wlewam do butelek gorącą wodę i butelki wkładam do butów na stoku zakładam ciepłe rozgrzane buty polecam

Wolałbym nie deformować sobie w ten sposób wkładki, która kształtuje się pod wpływem ciepła stopy w tym przypadku może się deformować przez nacisk ciepłych butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wygrzewam butów przed jazda więc zobaczymy jak będzie :P

Używasz jakiś specjalnych grzałek ?

Można użyć czegoś takiego: http://allegro.pl/ogrzewacze-do-rak-ogrzewacz-rak-serduszko-para-i1420637945.html, wychodząc z domu wkładamy po jednej sztuce do buta, po przyjeździe na stok wnętrze butów jest ciepłe.Albo tego: http://allegro.pl/suszarka-suszarki-do-butow-rekawic-12v-gwarancja-i1430977613.html, chyba bezpieczniejsze - mniejsza temperatura i bardziej uniwersalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...