Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

montaż wiązań, i ustawienie długości buta


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym żeby ktoś zweryfikował moje dzieło dostałem niby jakąś instrukcje wraz z wiązaniami, i robiłem tak jak tam pisze, jedyne czego nie jestem pewien to czy dobrze ustawiłem przód wiązania.

Otóż tak:

na zdjęciu poniżej widać przód wiązania od dolnej strony, tam są długości i strzałeczki, na moich butach pisze że są 314mm, i teraz nie wiem czy ustawić to na 315 czy na 305, z tyłu wiązania jest taka śruba którą się kręci żeby przesuwać tylne wiązanie, no i nie wiem czy należy o 1mm to tylne wiązanie przesunąć do przodu, czy o 10mm do tyłu

Wszystko byłoby cacy jakby na nartach była kreseczka która musi się równać z kreską na bucie, ale niestety taka lipa w tych rictorach że jej tam nie ma... (a może jest ale nie widzę , ale patrzyłem już pod różnymi kątami...:/ i nic...)

Może ktoś się orientuje jak to ma być?

a może da się jakoś obliczyć po długości w którym miejscu powinna być ta kreska? np na 2/3 długości narty od końca, czy to producent indywidualnie sobie wymyśla?

http://img600.imageshack.us/i/67685261.jpg/ - fotka przedziałów na przednim wiązaniu

http://img819.imageshack.us/i/80076944.jpg/ - śruba do regulacji tylnego wiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie licz na to,ze ktoś przez łącze telefoniczne będzie wyrokował o poprawnym montażu wiązazń;)Poczytaj na forum kilka uwag w tym temacie,a zrozumiesz:rolleyes:

Pozdr:)

Okej, może trochę niewłaściwie sformułowałem posta:P dokładnie to chodzi mi tylko o to czy ten przód wiązania ustawić na 315mm czy 305mm tylko tyle...

Nie wczytywałem się ale tu masz cały wątek nt. - a linkuję swój wpis - chyba esencję tematu :)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=119476#post119476

U mnie w tych wiązaniach nie ma własnie przedziału:( widać to tam na fotce, każde ustawienie to przeskok o 10mm, buty mam 314mm.... ustawić to tak żeby te strzałki były na 315mm i dokręcić tyłem, czy na 305????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba ustawienia są poprawne. Jeżeli nie jeżdzisz pewnie ustaw bardziej z przodu .

Dzięki, własnie, Twój post mi przypomniał (ale jestem jakiś zapominalski, czyżby Alzheimer?:) ) że też kiedyś gdzieś czytałem że można wiązania przestawiać w zależności od tego czy jeździ się on czy off piste:) jak to było? kiedy jak jest lepiej? pamięta ktoś?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, własnie, Twój post mi przypomniał (ale jestem jakiś zapominalski, czyżby Alzheimer?:) ) że też kiedyś gdzieś czytałem że można wiązania przestawiać w zależności od tego czy jeździ się on czy off piste:) jak to było? kiedy jak jest lepiej? pamięta ktoś?:)

Wiązanie bardziej z przodu - narta bardziej skrętna, bardziej z tyłu bardziej stabilna. Na freeride bardziej z tyłu - dłuższy dziób, łatwiej pływa :)

To w pewnym uproszczeniu, ma sens, wg mnie, tylko przy dłuższych nartach; przy krótkich, mocniej taliowanych - lepiej nie kombinować, trzymać się zaleceń producenta.

Przeczytałem, że masz dylemat czy rzędu 1 mm? :) Ustaw na 315 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, że masz dylemat czy rzędu 1 mm? :) Ustaw na 315 :)

:D:D:D

hehe, wiesz chciałem Was zapytać, co o tym sądzicie i jak by było lepiej Waszym zdaniem:) jest na forum masa ludzi bardzo doświadczonych, a ja lubię poznawać opinię ludzi którzy siedzą w temacie lepiej ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji tyłu wiązania (dosunięcia do długości buta) - nie wiem jak jest w tego typy rozwiązaniu co na zdjęciu (to chyba jakiś pivot), ale w wiązaniach "skrzynkowych" np. tyrolia, salomon, skrzynkowy marker - ustawia się to ciasniej niż długość podeszwy buta. Tzn. w otwatre wiązanie but mieści się na styk, ale podczas zapinania robi się za ciasno i piętka wiązania cofa się o jakieś 5mm. Są specjalne znaczniki wskazujące o ile ma się cofnąć piętka, żeby był odpowiedni "docisk wzdłużny".

Nie wiem czy w twoim ustawia się to na styk, czy też jest mechanizm pozwalający cofnąć się piętce wiązania, myślę że powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2gim zdjęciu widać taką śrubę, którą po wpięciu buta się tak dokręca żeby się schowała na równo z wiązaniem, tzn żeby ani nie wystawała, ani nie była w środku.

jak się but wypnie, i wpina go ponownie, już z dobrą regulacją, to tylne wiązanie też się cofa, ale o ile, tego Ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...