Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

gdzie jechać na ferie (it) aby sie nie nudzić


vrinx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje sobie już wyjazd na ferie i bedzie to pierwszy tydzień lutego. I jak zwykle pojawia sie pytanie gdzie? Z założenia ma to być Italia i miejsce z dużą ilością tras. Zwiedziłem dwukrotnie Alta Badie (razem z okolicami Sella Rondy, zahaczyłem o Kronplatz) no i Madonne do Campiglio i okolice. Traz sie zastanawiam czy Alta Badia znowu czy coś innego? Troche mnie kusi Cervinia lub Via Lattea. W Cervini z tego co widze na mapkach jest dość wysoko i zastanawiam sie czy nie "zamarzne" w lutym... Czy bywa tam naprawde b zimno? Na pokładzie bedą dziciaki wiec to dość ważne. Odstrasza mnie też odległość. Via Lattea - doczytałem że tam sporo wolych wyciągów wiec może odłoże na później? Trasy niebieskie, czerwone mile widziane. Czarnych jak nie bedzie to nie bede płakał bo i tak nie czesto tam bywam.

Jakie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem jak wyglądają trasy w miejscowościach:rolleyes:, w których byłeś.

Ja byłam w ANDALO i podobało mi się:). Jest to niewielka miejscowość, w której można pospacerować po nartach, jest basen, lodowisko, trasy dla maluchów. Jest całkiem sporo tras, można jeździć poza trasami. Stacja: PAGANELLA. W lutym jest sezon i trochę sporo miejscowych, ale dłuugo w kolejkach nie stoisz. Dodatkowym atutem są zniżki dla dzieci (do 8 lat).

Jakbyś miał pytania:confused:, to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Via Lattea. Byłem kilka razy w Dolomitach, w Austrii i najbardziej podobała mi się właśnie Via Lattea. Jest to tak naprawdę 5 ośrodków o różnym charakterze, krajobrazie:

* Souze d'Oulx: przede wszystkim średnie i łatwe trasy, stosunkowo najniżej, trochę więcej lasów, najbliżej osad (trasy zaczynają się w miasteczku). Ciekawostką jest brytyjski charakter miasteczka: wiele knajp jest włąsnością Anglików, Szkotów i Irlandczyków, dzięki czemu nie ma siesty :)

* Sansicario: średnie i trudne z fenomenalną Olimpicą, wyżej i bardziej skalisty krajobraz

* Sestiere: duża stacja z wysokogórskim bardzo ambitnym kawałkiem i łatwymi trasami w dolinie. Najbardziej zaludniony i znany kawałek

* Monti di Luna: bardzo fajne trasy w lasach i ponad nimi, trochę na uboczu

* Montgenevre: francuska część, najfaniejsza: w szczególności jej wysokogórska część (Orla skała), naprawdę wysoko, w atmosferze takich naprawdę dzikich góry. Ja jadąc trasą miałem wrażenie jakbym jechał gdzieś na swobodzie...Po drugiej stronie doliny (w okolicach góry Chaberton) też warto pojeździć: zwłaszcza jedna czarna trasa z rynną na końcu jest super. Zgodnie z francuskim zwyczajem niektóre czarne trasy są nieprzygotowywane z muldami itp. Ale też dużo łatwych tras. Dla koneserów bardzo trudny i stromy orczyk ;)

Souze, Sansicario, Sestiere i Monti di Luna są spokojnie do objechania bez konieczności przemieszczania się samochodem.

Edytowane przez orm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam tylko jeden dzień w Alta Badia ale za 2 lata mam zamiar tam jechać. Natomiast przejrzyj sobie mapki doliny która jest po drugiej stronie Puez od Alta Badia, czyli Val Gardenę.

Są to 3 miejscowosci (Ortisei, St. Christina i Selva Wolkenstein). Stoków jest mnóstwo (wstawiam link żeby nie wywaliło gigantycznej mapki):

http://www.skimap.info/europe/italy/val_gardena-alpe_di_siusi/ski_map_val_gardena-alpe_di_siusi.jpg

Dla rodzin z dziećmi polecam część Alpe di Siussi (prawy dolny róg mapki), sporo knajpek na stokach (jakby do WC trzeba było) i łagodnie dosć szerokie niebieskie i czerwone trasy. Oczywiscie jest kilka nartostrad którymi są połączone różne części Alpe di Siussi ale fajnie się na nich odpoczywa.

Byłam tam 2 razy - relację Szpaary i z mojego pierwszego wyjazdu masz tutaj:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=65796&highlight=Val+Gardena#post65796

Drugim razem mieszkaliśmy dużo bliżej tzn. z buta szliśmy do gondolki.

Jeśli mogę coś polecić to jak będziesz się tam wybierał to najfajniejszym miasteczkiem moim zdaniem jest Ortisei, wieczorkiem po nartach można się przejść bo jest fajna główna uliczka z mnóstwem sklepików i restauracji. Po prostu fajny klimacik tam jest :)

Tu masz fotki z Alpe di Siusii i z reszty Val Gardeny.

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1717&c=member&imageuser=6525

:)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dla dzieciaków Alpe di Susi jest super.

Cervinia wysoko, działanie wyciągów zależy od warunków pogodowych, ja byłem w marcu i na dole po południu było mokro, a na górze wiało i czasami wyciągi nam zamykali.

Byłem też w Sansicardo. Jak bym miał wybierać to Sansicrado i w tym sezonie tam wracam, droga dolicz sobie ok. 100 Euro w jedną stronę za autostrady we w Włoszech. Pomyśl o noclegu gdzieś w okolicach granicy Czechy-Austria lub Słowacja-Austria. Na miejsce zakwaterowania proponuję miejscowość Cesana.

Jak byś szukał czegoś bliżej to proponuję: Val di Fiemme lub Aprica.

Jak dla rodziny z dziećmi to Aprica może być fajnym miejscem. Ja 2 razy mieszkałem w Hotelu Arisch, do gondolki mieliśmy jakieś 500m. To taki rodzinny ośrodek, jak Ci się znudzi to możesz wyskoczyć do Ponte di Legno-Tonale.

Możesz zastanowić się też nad Paganellą.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Val Gardeny to tłoczno jest w okolicy Groeden czyli na obu Saslongach. Z moich pobytów w Val Gardenie najbardziej tłoczno to było właśnie na Sella Rondzie - dla mnie to była makabra...

Alpe di Siussi jest dość spokojne i ma fajne trasy. Ale decyzja należy do Ciebie - też nie lubię tłumów a to jest spory i znany ośrodek więc w czasie ferii trochę ludzi tam jest. Jakos się jednak rozprasza to po tych wszystkich stokach. Generalnie tak chyba wygladaja duże osrodki że dużo ludzi tam jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włoskiej części w zasadzie wszystko jest w miarę nowe: zdarzają się orczyki, ale na uboczu (może poza jednym na Mont Fraiteve, gdzie jest dosyć fajny odcinek); można cały czas jeżdzić na wyprzęganych krzesełkach lub gondoli. W końcu nie tak dawno była tam olimpiada...

Nieco gorzej jest w Montgenevre w dolinie po stronie Chabertona, części po drugiej stronie doliny trudno coś zarzucić.

Ogólnie pod względem wyciągów ośredek mieści się w włoskiej średniej: nie ma takich luksusów jak 6 osobowa podgrzewana kanapa :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...