Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Vigo di Fassa


zbig12

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z Vigo di Fassa jest połączenie trasami zjazdowymi z Sella Rondą? Proszę.

Bezpośrednio ani Vigo di Fassa ani Pozza di Fassa nie są połączone z Sella Ronda. Z Pozza di Fassa można się dostać do Alba potem skibusem do Canazei i na Sella Ronda dopiero. W sezonie powinien też jeździć skibus, którym można się dostać do Campitello albo Canazei.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z Vigo di Fassa jest połączenie trasami zjazdowymi z Sella Rondą? Proszę.

Nie, ale to może nawet lepiej :) tam walą największe tłumy :)

Najbliżej na Rondę masz z Campitello - dojazd ok. 10 km.

Na miejscu masz mały system (nie pamiętam nazwy) parę wyciągów;

rzut beretem masz do Pozza di Fassa a tam fajne Ciampac-Buffaure;

w drugą stronę ok. 10 km na Carezza, czy Moeny (3 Valli itd.).

Jest tam tego w bliskiej okolicy dużo więcej. Wszystko znajdziesz pod tymi linkami:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=631

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=632

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=732

i

http://www.dolomitisuperski.com/en-US/ValDiFassa_CarezzaEN.html

http://www.fassa.com/index.asp?idcms=6390&s=272&l=EN

Edytowane przez gajowy01
Buffaure
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ja słuchajcie zgłupiałam teraz:)

A z Pozza di fassa jest połączenie z SR? Te mapki są dość nie wyraźne, ale ja tam chyba widzę przejazd przez Buffaure i dalej nartostradą do wyciągów które prowadzą na Sella. Z powrotem też jest jakaś lightowa nartrostrada z Campitello do Pozza Di Fassa. Nie widać tego na tej mapce poniżej- przed nosem mam mapę całego Dolomiti Super Ski.

Z Alba widzę niebieską niteczkę do Canazei i dalej do Campitello. Czyli chyba się da na nartach dojechać z Pozza di Fassa do SR.

Kurcze no sama już nie wiem, porawcie mnie jeśli się mylę

Tu jest ta mapka:

http://www.google.pl/imgres?q=dolomiti+superski&hl=pl&sa=X&biw=1117&bih=719&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=vNJESTjbWAOZQM:&imgrefurl=http://www.dziobak.pl/snow/valgardena/selaronda.htm&docid=hU8pVRlj4jRWTM&w=2000&h=1300&ei=hJyNTsaZGobZ4QTH2K2YAQ&zoom=1&iact=rc&dur=828&page=2&tbnh=155&tbnw=212&start=12&ndsp=12&ved=1t:429,r:11,s:12&tx=132&ty=48

Edytowane przez kurrrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja słuchajcie zgłupiałam teraz:)

A z Pozza di fassa jest połączenie z SR? Te mapki są dość nie wyraźne, ale ja tam chyba widzę przejazd przez Buffaure i dalej nartostradą do wyciągów które prowadzą na Sella. Z powrotem też jest jakaś lightowa nartrostrada z Campitello do Pozza Di Fassa. Nie widać tego na tej mapce poniżej- przed nosem mam mapę całego Dolomiti Super Ski.

Z Alba widzę niebieską niteczkę do Canazei i dalej do Campitello. Czyli chyba się da na nartach dojechać z Pozza di Fassa do SR.

Kurcze no sama już nie wiem, porawcie mnie jeśli się mylę

Z Pozza di Fassa nie ma połaczenia z SR - ale być może jest skibus do Campitello (sprawdź na stronie Fassy - link wyżej).

Na miejscu masz połączenie z Ciampac-Buffaure, na nartach aż do Alba/Penia - a stamtąd na 100% jest skibus do Canazei.

Jest też na miejscu taka ciuchcia, która krąży po Canazei i jakiś okolicach.

Na tej mapce ze snowtrexa faktycznie nic nie widać ale jak klikniesz na tutejszą mapkę to wskoczy większa:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=631&podstrona=mapy

a jak klikniesz na nią - to się powiększy i możesz oglądać z bliska, przewijając :)

Tak czy owak SR - to największe tłumy i warto raczej dalej niż bliżej :)

PS. Mapka ze schematem bardzo dobra:

http://www.dziobak.pl/snow/valgardena/mapy/mapa_tras.jpg

ta niebieska niteczka to bus - tak myślę, czyli skibusa do Campitello może nie być - o ile ta mapka jest aktualna (tam się często zmienia).

Niebieskie niteczki - busy darmowe, masz np. do Carezzy. Czerwone płatne.

Na tych busach niestety traci się sporo czasu, jak dla mnie lepiej podjechać autem na miejsce.

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest też nitka ski busu bezpłatnego- to jest ta gruba niebieska (masz rację), ale nad nią leci cienka trasa niebieska z Alby do Canazei i dalej

P.S. dla mnie wogóle jest stratą czasu jechać na jakich kolwiek czterech kółkach:)

A SR jest mi potrzebna bo nigdy jej nie przejechałam, a po drugie chce sobie pojeżdzić też w innych regionach, po trzecie jedzie z nami mega początkująca i chyba będzie sobie zjerzdzać w alta badia(bo z tego co widzę same niebieskie tam)

P.S. Gajowy podałeś link do tej samej mapki co ja :)

Edytowane przez kurrrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest też nitka ski busu bezpłatnego- to jest ta gruba niebieska (masz rację), ale nad nią leci cienka trasa niebieska z Alby do Canazei i dalej

P.S. dla mnie wogóle jest stratą czasu jechać na jakich kolwiek czterech kółkach:)

A SR jest mi potrzebna bo nigdy jej nie przejechałam, a po drugie chce sobie pojeżdzić też w innych regionach, po trzecie jedzie z nami mega początkująca i chyba będzie sobie zjerzdzać w alta badia(bo z tego co widzę same niebieskie tam)

P.S. Gajowy podałeś link do tej samej mapki co ja :)

Tą cienką niebieską trasą to albo wpław albo kajakiem :D Mega początkująca może mieć problem z dotarciem do Alta Badia. Lepiej pojechać do Alpe Lusia z tą początkującą osobą żeby trochę się rozruszała może najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest też nitka ski busu bezpłatnego- to jest ta gruba niebieska (masz rację), ale nad nią leci cienka trasa niebieska z Alby do Canazei i dalej

Ta druga niebieska to rzeka :) Jak zamarznie to od biedy może da się zjechać - przynajmniej wiadomo, że nie będzie pod górę :)

http://g.co/maps/284et

P.S. dla mnie wogóle jest stratą czasu jechać na jakich kolwiek czterech kółkach:)

Ja tam lubię, ale najlepiej jest to zrobić na początku i na końcu dnia, zamiast tracić godzinę w jego środku ;)

A SR jest mi potrzebna bo nigdy jej nie przejechałam, a po drugie chce sobie pojeżdzić też w innych regionach, po trzecie jedzie z nami mega początkująca i chyba będzie sobie zjerzdzać w alta badia(bo z tego co widzę same niebieskie tam)

Początkująca - na SR może niech się nie pcha, do Alta Badia też trzeba jakoś dojechać i wrócić, a trzeba to zrobić na nartach :) ale AB dla początkujących - faktycznie OK, mnóstwo łagodnych tras (choć nie wszystkie, np. Gran Risa)

Bezpieczniej jednak byłoby pojechać w drugą stronę - do Alpe Lusia.

SR dobra do komunikacji - do Val Gardena czy gdzie indziej. Nie wiem w jakim terminie jedziesz - jeśli to np. ferie to możesz stracić sporo czasu w kolejkach. Zwłaszcza, że w okolicach Campitelo/Canazei - ludzi jest najwięcej.

Do tego np. z Campitello trzeba wrócić gondolą, do Canazei jest owszem trasa ale nie pod wyciąg (raczej do centrum?) - wtedy zostaje ww. ciuchcia :)

P.S. Gajowy podałeś link do tej samej mapki co ja :)

Wziąłem go z twojego posta tylko może lepiej zlinkowałem :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje z tą rzeką- co za wstyd :/

Początkująca pojedzie na może 2 weekendy na narty na taką oślą łączkę tu w Polsce - żeby ogarneła co i jak. I zobaczymy jak jej będzie szło. Poszukam jeszcze jakiegoś noclegu w Alta Badia-może coś znajdę sensownego. A jeśli nic nie znajdę, a wszyscy będziemy jechali na SR to sprowadzę ją "na kijkach" (ja tyłem ona przodem) i przeprowadzę na jakieś smerfne stoki.

Kurcze załamka :/

Edytowane przez kurrrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkująca pojedzie na może 2 weekendy na narty na taką oślą łączkę tu w Polsce - żeby ogarneła co i jak. I zobaczymy jak jej będzie szło. Poszukam jeszcze jakiegoś noclegu w Alta Badia-może coś znajdę sensownego. A jeśli nic nie znajdę, a wszyscy będziemy jechali na SR to sprowadzę ją "na kijkach" (ja tyłem ona przodem) i przeprowadzę na jakieś smerfne stoki.

Kurcze załamka :/

No to weź ją ze 2 razy na Przywidz (do Przywidza?) lub na Wieżycę - niech coś poćwiczy ;)

Na majówce byłem z całą grupą z twoich okolic - część miała wyłącznie doświadczenie z Przywidza, a ktoś inny jeszcze zupełnie żadnego, czyli pierwszy raz na nartach... w efekcie dawali radę na Molltalerze wszyscy, bez problemu, samodzielnie - a Molltek przesadnie łatwy nie jest ;)

Tak, że jak wiesz o co chodzi - to dacie radę - będzie OK :)

...ale Alta Badia byłaby chyba lepszym wyborem niż V.d.Fassa:

- na miejscu duuuużo bardzo łatwych tras dla początkujących, niektóre aż zbyt płaskie - takie do odpychania :)

- można łatwo uciec gdzieś indziej: do Val Gardena przez Colfosco, na Marmoladę przez Arabbę, przez Gran Risa dalej na koniec A.B. pod Santa Croce - tam jest całkiem fajnie i bezludnie, ew. dalej autem lub skibusem na Kronplatz

- na rejon Alta Badia startuje się z kilku miejsc - nie ma raczej wąskiego gardła jak w Canazei, czy Campitello, choć np. w rejonie Corvary i La Villa też jest mnóstwo łóżek. S. Cassiano byłoby niezłe ...hmm, można blisko do Cortiny skoczyć ;)

- bezpośrednio S.R. jeśli ci na tym zależy - ale zaliczałbym ją tylko przy okazji przemieszczania się, sama nie jest warta straty czasu wg mnie :)

Możesz jeszcze rozważyć rejon Alpe di Susi - mimo sporej ilości czerwonego koloru na mapce - to trasy są łatwe, ośrodek rodzinny - a jest właściwie bezpośrednio podpięty do Val Gardena (to dla Ciebie). Tam mam doświadczenia z początkującymi sprzed roku - i było OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam w Alta- zobaczymy. A jeśli chodzi o przywidz i wieżycę- to obowiązkowo:) Tylko nie ze mną, a z instruktorem- mi brakuje cierpliwości szczególnie do tych początkujących. Później mogę jakieś tam triki pokazać, które wyprowadzą ją na krawędzie, ale do początków to za nic nie dam się wrobić :P

W Val Gardenie byłam w zeszłym roku. Wybraliśmy się tam gdyż byliśmy z trójką dzieciaczków. Dzieci do szkółki, a my hajda na stoki- wiem trochę wyrodni byliśmy, ale po pierwszym dniu płaczu dalej było super- i dla dzieciaków i dla nas:D

Gajowy rzucasz mi nazwami, a ja nie nadążam- wszystko muszę na mapie sprawdzić żeby wiedzieć o czym Ty do mnie rozmawiasz;)

Edytowane przez kurrrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...