Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Faworyci PŚ2011/12


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem juz przed zawodami w Soelden podzielić się swoimi przemyśleniami na temat rywalizacji w nadchodzącym sezonie, ale niestety nie stało czasu i teraz mądrzejszy o pierwsze wyniki chciałem napisać o faworytach PŚ w bieżacym sezonie.

Klasyfikacja generalna:

Faworytów należy upatrywać wśród zawodników, którzy juz mają wielkie kryształowe kule w kolekcji, bo chyba tylko to grono dysponuje potencjalem wystarczajacym do wygranie tej rywalizacji, a uszeregowalbym ich szanse w sposob nastepujacy:

1.Aksel Lund Svindal-troche kieruje się sympatiami, ale jednak to duzy Norweg jest chyba najrowniejszym i najwszechstronniejszym zawodnikiem czolowki, w ostatnich dwoch sezonach mial troche problemow ze zdrowiem jednak na imprezie docelowej (IO/MŚ) prezentował się wybornie, w tym roku jest tylko PŚ, więc myślę że jeżeli skupi się na walce o generalkę to ma największe szanse na zwycięstwo.

2. Carlo Janka- ma 25 lat a wygrał już wszystkie najważniejsze trofea jest mistrzem IO, zdobył PŚ i złoty medal MŚ, w zeszłym roku problemy zdrowotne troszkę go spowolniły, ale końcówkę sezonu miał wyśmienitą i ten sezon też może być dla niego.

3. Bode Miller- i pozostaje stare pytanie czy będzie mu się chciało? Jeżeli tak to będzie walczył ze Svindalem i Janką, jeżeli nie to może być 40 w PS , albow ogóle skończyć karierę, lecz jego potencjał jest ogromny i pierwsze zawody na plus.

4. Ivica Kostelic- obrońca trofeum jednak jego szanse oceniam niżej niż powyższej trójki, gdyż jego zeszłoroczny triumf był wypadkową problemów innych i uzyskania szczytu formy we właściwym momencie, kiedy rozgrywane były w dużej ilości slalomy i kombinacje, na początku i końcu sezonu bowiem nie błyszczał.

5. Benny Raich- chyba już schyłek kariery, w zeszłym sezonie pierwsza w karierze poważna kontuzja, ale i przed jej odniesieniem był to najgorszy sezon Raicha od dekady, więc zapewne nie odrodzi się w jakiś niebywały sposób, szczególnie, że początki po powrocie mogą byc dla niego trudne.

I kilka nazwisk, które raczej nie powalczą o zwycięstwo, ale top 10 powinny zaliczyć.

Romed Baumann- powoli ale regularnie robi postępy i jest coraz bliżej szczytu, myślę że w kolejnych sezonach to on z kadry austriackiej będzie walczył o generalkę i razem z Hirscherem sprawią, że starzejąca się ekipa z Austrii stale będzie walczyć o czołowe miejsca.

Christoph Innerhofer- doskonały ubiegły sezon i genialne MŚ zobaczymy czy stać go na utrzymanie formy, ale jest wszechstronny i może pokusić się o czołowe miejsce w generalce, oprócz tego czekamy na nowego króla konkurencji szybkościowych Walchofer skończył karierę, a Cuche ma 36 lat, więc też juz długo wygrywacnie będzie

Ted Ligety- mistrz giganta i zawodnik który potrafi punktować w pozostałych konkurencjach, ale mimo wszystko to trochę za mało zeby wygrać generalkę, ale w sam raz żeby kolejny raz znaleźć się w 10, a może powalczyć o podium

Kjetil Jansrud- w sumie opis podobny do Ligety`go tylko jest jednak ciut gorszy w konkerncjach technicznych trochę lepszy w szybkościowych, ale dla niego top 10 byłoby juz dużym osiągnięciem

Didier Cuche- jeden z najlepszych zjazdowców w historii i od lat wysoko w generalce PŚ(2 w zeszłym roku), ale tylko jakiś pech rywali, mogłby dać mu zwycięstwo, natomiast jeżeli nadal będzie jeździł tak jak do taj pory to top-5 pewne, tylko jednak czas leci...

Marcel Hirscher- największy austracki talent wraca po kontuzji i myślę że do walki o czołowe pozycje, w tym sezonie pewnie jeszcze nie będzie na podium generalki, ale za rok dwa kto wie?

Alexis Pinturault- żałuję że piszę po Soelden, bo mogę zostać oskarżony o stawianie na niego pod wpływem wyników, ale jednak pisałem o jego taleńcie juz rok temu, a i tez jako jedyny ostawiłem go na drugim miejscu w konkursie.

Talent ogromny, zwycięzca PE w zeszłym sezonie jeszcze jako junior i realna szansa, że stanie się wkrótce kandydatem do walki o generalkę, bo bardzo wszechstronny to zawodnik.

Beat Feuz- młody zawodnik, który juz w zeszłym roku walczył w konkurencjech szybkosciowych i kombinacji, w tym powinno byc jeszcze lepiej.

I kto jeszcze?

Klaus Kroell

Adrien Theaux

Erik Guay

Peter Fill

Werner Heel

Jean Baptiste Grange

Sylvain Zurbriggen

Felix Neureuther i wielu iinych będzie walczyć o czołowe miejsca, ale zeby pobawić się w dokladne obstawianie:

generalka-

1.Svindal

2.Janka

3.Miller

zjazd

1.Cuche

2.Kroell

3.Feuz

super-g

1.Svindal

2.Innerhofer

3.Guay

gigant

1.Ligety

2.Pinturault

3.Jansrud

slalom

1.Grange

2.Hirscher

3.Neureuther

Kombinacja

1.Jansrud

2.Zurbriggen

3.Kostelic

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...