Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

fischer rc4 sc pro i umiejętności 6,5 do 7


simi33

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc serdecznie wszystkich witam.

1. Płeć -Mężczyzna

2. Wiek -15lat

3. Waga -51/52kg

4. Wzrost -166/7

5. Na nartach jeżdżę od 11 sezonów, (15-20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6,5 maksymalnie 7 (tylko kilka razy na tyczkach, jeszcze w podstawówce)

7. Moje buty to -salomon course flex 120

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -blizzard ge-force g1 146

9. Preferuję styl jazdy krótkim bądź średnim skrętem a czasem po całej szerokości stoku najlepiej na sztruksie ale w Polsce to raczej trudne...

10. Upatrzyłem sobie narty -fischer sc pro 9/10 160cm lub inne wymagające (chcę się jeszcze trochę podszkolić) slalomki

11. Mój budżet na narty to około - 1200 maks 1300zł

Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić bo wiele ludzi mówi mi że naprawdę mocne slalomki (fischer wc sc, atomic d2 sl, rossignol 9sl) są dla mnie za twarde i nie dognę ich odpowiednio do stoku. Dlatego myślę o tym fischerze sc pro 2009/10 (mogę kupić za trochę ponad 1000zł) i potrzebuję o nich opinii i porównania do naprawdę twardych slalomek szczególnie do blizzarda slr którego też mogę kupić w przystępnej cenie.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniłeś SLR'a to nadmienię, że bardzo przednia narta.

Umiejętności masz niemałe wedle samooceny, wagę jeszcze "mizerną". Blizzard jest jak druga slalomka, ale nie za twarda, szybka, zwinna i pewna. Już o niej pisałem.

Choć ja ważę 2,5 dychy ponad więcej to odczucia też mogą być rożne.

W każdym razie slr'a polecam, choć zawsze warto wcześniej spróbować jeżeli jest możliwość.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak na fischery nie powinienes zwracac uwagi gdyz to sa bardzo twarde narty a ty malo wazysz, co z tego ze maja napisane ze jest 11m skretu ale przy tym wieku, masie nie docisniesz ich i twoj promien bedzie okolo 16metrów. Tam wiec fischery bardzo odradzam, z tego co widze na Ciebie by pasowaly atomici d2 sl sa lzejsze w docisnieciu i wsam raz na twoje umiejetnosci a nawet lepsze, budowa atomica jest prostsza nic fischera gdyz fischer ma duzo carbonu i grubą deskę w srodku w porownaniu do atomica ktory mam cienka deske ktora mozna latwo dociskac, w ostatecznosci polecil bym Volkle race tigery sc titanum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze na słowo się zdecyduję bo...... aż boli jak się czyta co jest napisane.....

D2 SL atomic jest zdecydowanie nad rc4 sc, co więcej sama w sobie jest w "pewien sposób " narta wybitną.

Zdecydowanie też nad SLR'em blizzarda.

Sama RC4 sc przyjemna i rozwojowa, ale.....

Podając swoje dane jesteś pewną niewiadomą, bo z jednej strony waga "mizerna" ,ale z drugiej to nie najważniejsze bo jest staż, doświadczenie i umiejetności = siła ud i technika i docisk może być, że chochocho.

Kilka dni temu na Pitztal'u kolega Łokieć jechał przede mną na dłuuuuugim orczyku z nastoletnią dziewczyną, ot około 14 wiosen, głowa niższa, pół barku węższa, na nogach head wc gs r27. Oczywiście było już gotowa w gumie :biggrin:

Na tym poziomie nie oczekuj gotowych przepisów i receptur bo to wygląda ciut niepoważnie jak się pytasz w sieci czy "dociśniesz", a sam nie masz tej wiedzy / pewności.

Nie wiesz to testuj. A resztę słuchaj jako porady w ciemno, a decydujesz i wiesz - powinieneś wiedzieć Ty.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaron atomic d2 sl jest twardszy od fischera sc pro (nie world cup)? Czytając opinie atomica ciągle widzę że jest to jedna z najtwardszych nart slalomowych, a że fischer to miększa deska. Juice czytałem twoją wypowiedź już kilka razy i wynika z tego że rc4 sc pro jest słabszy od atomica raczej poziom blizzarda. Ale nie wiem co Ty byś mi zaproponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zgadzam się że atomic lepszy i przy okazji twardszy (dla moich 51kg za twardy). Chętnie wziąłbym fischera sc pro z sezonu 09/10 ale czytając opinię tegorocznej rc4 railflex sc trochę się zląkłem. Często padało chasłu typu słabe RC4, mało dynamiczne, kiepsko trzymają na twardym itp. Ale są to opinie o tegorocznym modelu, a o zeszłorocznym nic nie potrafię znaleźć. Więc jeszcze raz proszę forumowiczów o opinie na temat rc4 sc pro 09/10 (NIE WC) i porównanie ich do tych opinii: http://testujemynarty.pl/Fischer-RC4-Superrace-SC-Powerrail- bo właśnie te opinie najbardziej mnie niepokoją.

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaron atomic d2 sl jest twardszy od fischera sc pro (nie world cup)? Czytając opinie atomica ciągle widzę że jest to jedna z najtwardszych nart slalomowych, a że fischer to miększa deska. Juice czytałem twoją wypowiedź już kilka razy i wynika z tego że rc4 sc pro jest słabszy od atomica raczej poziom blizzarda. Ale nie wiem co Ty byś mi zaproponował?

Z tego co piszemy to zaproponowałbym bym Ci SLR'a jeżeli jest dla Ciebie odpowiedni.

A czy jest odpowiedni musisz zdecydować Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukiwinter

Fischer rc4 worldcup sc pro ! 2012 ! Szokująca cena ! Sprawdz sam !

Serdecznie polecam - FISCHER RC4 WORLDCUP SC PRO 2012 --- > KLIK

pozdrawiam wszystkich miłośników białego szaleństwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że poradziłbym sobie z slr-em i fischerem a chciałbym kupić fischera bo jest nowy to moje pytania brzmią:

1.W którym sezonie fischerowi zepsuła się narta rc4 SC pro? bo najnowsza jest słaba: http://testujemynarty.pl/Fischer-RC4...-SC-Powerrail-

2.I czy sc pro na sezon 09/10 jest tak samo dobra jak poprzednie generacje rc4?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...