Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Völkl Racetiger SC Titanium 163cm czy 168cm


ochyr19

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 21

3. Waga - 75

4. Wzrost - 176

5. Na nartach jeżdżę od 8 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 6

7. Moje buty to - zamierzam dobrać do nart

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - krótkim i średnim skrętem, po przygotowanych stokach, szybka i agresywna jazda rekreacyjna

Jaką długość wybrać dla modelu Völkl Racetiger SC Titanium? a jaka odpowiednia byłaby dla VOLKL CROSSTIGER CARBON. Muszę dokonać wyboru między tymi dwiema nartami, pierwszy model z rocznika 09/10 długość 163cm, a drugi z 08-09 długość 168, które będą dla mnie bardziej odpowiednie?

http://allegro.pl/volkl-crossriger-carbon-168-stan-b-dobry-i1938280436.html

http://allegro.pl/gielda-jelenia-gora-narty-volkl-racetiger-sc-2010-i1940648637.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racetiger SC to nie jest typowa slalomka - sugeruję 168 cm.

Crosstiger - nie wiem, wydaje mi się, że 175 cm dla tej narty byłoby dla ciebie rozwojowe i OK, ale 168 pewnie też da radę.

Jeśli wybierasz z tych 2 ww. to Cross 168 będzie pewnie lepszym wyborem,

SC 163 jest wg mnie bez sensu, choć tak naprawdę oczywiście nie wiem jak jeździsz, i gdzie - czasem to ważne.

PS.

Popatrzyłem na te aukcje - poza wysuszonymi ślizgami (to niedobrze) :/ niewiele widać na tych foto.

Nie widać w ogóle stanu krawędzi, nie widać stanu wiązań - radzę pooglądać te narty na żywo, wziąć do ręki itd.

Nie kupiłbym na podstawie tych zdjęć.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o to gdzie, to właśnie jedynie na Polskich wąskich i zatłoczonych stokach, dlatego szukałem czegoś krótszego o mniejszym promieni, a w wyborze sugeruję się też tym, że jeżdżę jedynie rekreacyjnie i w tym sezonie chciałbym doszlifować swój styl jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Popatrzyłem na te aukcje - poza wysuszonymi ślizgami (to niedobrze) :/ niewiele widać na tych foto.

Nie widać w ogóle stanu krawędzi, nie widać stanu wiązań - radzę pooglądać te narty na żywo, wziąć do ręki itd.

Nie kupiłbym na podstawie tych zdjęć.

napisałem już maila z prośbą o podesłanie ostrych i wyraźnych zdjęć obrazujących stan krawędzi i ślizgu... właśnie skłaniałem się do racetigerów, bo koleś twierdzi, że narty są jak nowe, po jednym serwisie, a jak coś mi się nie będzie widziało, to oferuje, zwrot pieniędzy i kuriera na własny koszt... W ofercie ma też racetiger rc z 09/10 w tej samej cenie i na tych samych warunkach o długości 168 tylko, że ja raczej preferuje jazdę krótkich skrętem... Co pan mi radzi? Edytowane przez ochyr19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o to gdzie, to właśnie jedynie na Polskich wąskich i zatłoczonych stokach, dlatego szukałem czegoś krótszego o mniejszym promieni, a w wyborze sugeruję się też tym, że jeżdżę jedynie rekreacyjnie i w tym sezonie chciałbym doszlifować swój styl jazdy...

Ty decydujesz o długości skrętu - nie narta :)

Jak u ciebie ze skrętem ciętym? Jeśli umiesz - OK, dociskasz i skracasz "promień".

Prawdopodobnie nie umiesz dobrze - więc promień dla ciebie jest bez znaczenia.

Jeśli lubisz krótki dynamiczny kręt - to oznacza śmigi - długość nart bez znaczenia, na dłuższych czasem nawet lepiej.W końcu nie jeździsz na bramkach/tyczkach (?).

Ogólnie - jeśli chcesz się rozwijać, uczyć itd. - nie przywiązuj nadmiernej wagi do domniemanego promienia, kup jakąś nartę tej klasy jw. o dł. ok. 170 cm i jeździj, ćwicz itd. Nie oszukuj sam siebie zbyt krótką nartą.

napisałem już maila z prośbą o podesłanie ostrych i wyraźnych zdjęć obrazujących stan krawędzi i ślizgu... właśnie skłaniałem się do racetigerów, bo koleś twierdzi, że narty są jak nowe, po jednym serwisie, a jak coś mi się nie będzie widziało, to oferuje, zwrot pieniędzy i kuriera na własny koszt... W ofercie ma też racetiger rc z 09/10 w tej samej cenie i na tych samych warunkach o długości 168 tylko, że ja raczej preferuje jazdę krótkich skrętem... Co pan mi radzi?

Nie żaden Pan, my tu na "ty" jak wszyscy narciarze :)

Lepsze fotki konieczne, ale nei wierz im za bardzo :) Handlarze sprzedają w sezonie setki par nart z wypożyczalni. Te SC są z sez. 09/10 więc 2 lata jeździły po stokach - "łatwa" długość więc mogła być popularna - jakoś nie wierzę w żaden "jeden serwis" ...ale nie wiem na pewno - rodzynki się czasem zdarzają :)

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2856&id_modelu=3912

Crossy mają 3 lata:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2449&id_modelu=3236

Problem z Racetigerem RC i SC jest taki, że wg mnie to bardzo podobne narty w różnych kolorkach, w różnym asortymencie długości :)

Ani RC nie jest typową gigantką, ani SC slalomką :)

Przy tym samym wzroście co ty mam RC 178 cm, mniej niż 173 nawet bym, nie rozważał.

A tak w ogóle to RC 173 cm - to byłby dobry wybór dla ciebie - dość uniwersalna fajna narta.

Dodatkowo - dłuższa narta daje większe szanse, że nie była bardzo popularna w wypożyczalni :)

***

Uuuu, buty! Wcześniej tego nie widziałem, po kolei:

- buty są najważniejsze!

- butów nie dobiera się do nart - tylko do siebie, swojej stopy, nogi itd.

- zacznij od butów - zakup butów wymaga więcej czasu, energii, cierpliwości ...i pieniędzy :/

- przymierzaj, długo i cierpliwie, nie patrz na firmy - to zupełnie nieistotne

- nie kup za dużych (!) to częsty błąd

- przede wszytskim mają unieruchomić staw skokowy, piętę

- wg mnie jeśli są nieco dłuższe (w palcach) to żaden problem, nie mogą być zbyt szerokie!

- szukaj wśród wyższych modeli amatorskich, sugerowany flex to min. 80-90, 4 klamry z mikroregulacją

- sugeruję zakup butów nowych - w sklepie, nie przez internet (!), jeśli ew. używane to znajomy, może jakaś giełda (?) ale ... mama wątpliwości

- im wyższy model tym lepszy na ogół (detale, materiały, wkładka itp) ale niestety droższy - nie warto jednak przesadnie oszczędzać na butach - jeśli dobrze wybierzesz to buty masz na parę lat. Narty dużo łatwiej kupić, sprzedać, wymienić niż buty - trzeba więc to zrobić dokładnie, uważnie - poszukaj, poczytaj nt. doboru butów ...narty to przy tym drobiazg :)

Edytowane przez gajowy01
buty!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,nie wiem co większość ma przeciwko Volkl SC bo nie pierwszy raz obserwuję ,że polecają wszystko tylko nie volkl SC .A ja mam takie z 2008/2009 i ja Ci polecam najlepiej dla Ciebie 168.Przeczytaj sobie recenzje z tego okresu to przekonasz się jakie ochy i achy wówczas piano na temat tych nart.Mam wrażenie że fischer mimo że w testach słabawo jest preferowany ,oprócz Progresora bo ten akurat jest klasą samą w sobie bez dwóch zdań.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...