Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

gaz w austrii


tomcik

Rekomendowane odpowiedzi

Znam te strony.Kłopot w tym że nie jestem pewien czy to są wszystkie stacje , czy tylko danej firmy.Znalazłem np. taką http://new.eurogasauto.egm.it/en/egmsearch/showbusiness/28523 i nie wiem czy aby jest czy nie. Na różnych stronach nie zawsze są te same. Dobrze by było mieć sprawdzone adresy , gdzie ktoś jechał, tankował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te strony.Kłopot w tym że nie jestem pewien czy to są wszystkie stacje , czy tylko danej firmy.Znalazłem np. taką http://new.eurogasauto.egm.it/en/egmsearch/showbusiness/28523 i nie wiem czy aby jest czy nie. Na różnych stronach nie zawsze są te same. Dobrze by było mieć sprawdzone adresy , gdzie ktoś jechał, tankował.

Tankowałem przy autostradzie przed samym Insbruckiem po prawej stronie na BP oraz w jakimś garażu po zjeździe kawałek z autostrady w okolicach Salzburga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na większości stacji dużych koncernów typu shell czy bp bez problemu zatankujesz gaz, bynajmniej w trasie na graz i dalej na słowenie

Nieprawda.

Na odcinku Mikulov - Wiedeń - Graz i dalej Słowenia lub Villach jest jedna stacja przy autostradzie z gazem, 50 km +/- przed Graz od strony Wiednia, po prawej stronie, czyli po tej po której jedziesz.

Co więcej od strony Wiednia nie ma o tym żadnej informacji przy autostradzie ani nie ma LPG na spisie paliw tablicy stacji. Natomiast jest informacja o tym przy autostradzie jadą od południa.

Stan faktyczny na koniec lipca roku ubiegłego, nie sądzę aby Austriacy od tego czasu wprowadzili akcję "gaz dla każdego, dużego i małego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaplanowałem sobie moją trasę w dolomity, tak żeby zatankować LPG w Austrii.

będę jechał wariantem trasy południowej czyli Wiedeń -Graz - Villach a potem już przez góry przez Lienz.

W Austrii znalazłem 2 stacje które pozwolą mi na przejechanie od jednej do drugiej na LPG (przy założeniu ze zatankuje w CZ przed granicą z A):

1. Markt Allhau Loipersdorf

Autobahnstation Loipersdorf AGIP Fa. Lechner GmbH

(A2/E5) Wien<->Graz

Mo-So 0-24

2. Lienz

Schedl Energie + Technik GmbH

Südbahnstrasse 3

Mo-Fr 8-17, Sa 8-12

http://www.schedl.at/index.php

3. Potem już wjazd do Italii wiec nie powinno być już takiego problemu ale w Dobiacco jakby co wypatrzyłem też stację przy skrzyżowaniu na Cortinę.

Na obu stacjach w A można płacić kartą; nr 1 to stacja autostradowa wiec to oczywiste a w 2 przypadku wysłałem maila z pytaniem - dostałem szybką odpowiedź ze można płacić kartą.

tu pełny link do trasy

z zaznaczonymi tymi 3 punktami:

http://maps.google.com/maps?saddr=Zabrze,+Polska&daddr=47.333739,16.061015+to:46.8258851,12.7948731+to:46.729176,12.218868+to:46.60477,12.14533+to:Via+Dolomiti%2FSS48&hl=pl&ll=47.643186,16.072998&spn=3.693461,10.107422&sll=46.726992,12.220767&sspn=0.00734,0.012918&geocode=FcDl_wIdt6UeASm5PHeHdjIRRzHz8KYR1itRyQ%3BFWtB0gIdVxL1ACmpkHTYGYpuRzHyymQO3Y6sCQ%3BFZ2BygId-TvDACl13cD3xl13RzFJgtgWqiBtUA%3BFdgHyQId9HG6ACnTfoDo7it4RzHQVLQQhwkHEw%3BFeIhxwIdslK5ACnB_0alLjJ4RzGAtUgThwkHEw%3BFVx4xAIdWE-yAA&vpsrc=6&mra=dpe&mrsp=3&sz=16&via=1,2,3,4&t=m&z=7

Edytowane przez frytowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...