Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elementy jazdy akrobatycznej


Kloncze

Rekomendowane odpowiedzi

Elementy jazdy akrobatycznej

Kiedyś miałem książę pt. "Balet na śniegu" napisaną przez jakiegoś Francuza, zawierającą opis różnych ewolucji zilustrowanych sekwencjami zdjęć. Książka była ładnie wydana na dobrym papierze, format kwadratowy. Opisuję dokładnie bo szukać jej musisz w antykwariatach, może bibliotekach gdyż było to dość (nawet bardzo) dawno temu.

Ale to są techniki dla takich co koniecznie chcą sobie połamać nogi, a nawet coś jeszcze...

Nimniej jednak życzę powodzenia (w poszukiwaniech i w próbach na stoku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy jazdy akrobatycznej

Gratuluje zainteresowania, ale to sie jezdzilo 25-30 lat temu i na poczatku male sprostowanie terminologi - to nie jest jazda akrobatyczna, a balet na nartach i wchodzi do duzej rodziny zwanej freestyle. Powiem Ci jedno, z ksiazki sie tego nie nauczysz. W balecie wykonujesz rozne ewolucje typu np. javelin-skret,flamingo, charleston, crossover etc. Moja rada to naucz sie najpierw dobrze jezdzic na jednej narcie bo to w balecie podstawa, a pozniej zaczep faceta ktory Cie tym zarazil i popros by Ci pomogl. Jak znam zycie to nie odmowi. Zycze powodzenia. pozdr.samot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy jazdy akrobatycznej

Niestety ta piękna odmiana narciarstwa praktycznie znikła. Sam szukałem poważniejszych stron na ten temat, bo chciałem sięprzygotować do pisania artykułu o historii freestyle i na razie nic godnego polecenia nie znalazłem.

Spróbuj wrzucić posta na www.ski2die.pl - to jest strona polskich narciarzy freestylowców, może ktoś ma jakieś info. Przy okazji może zainteresujesz się żywą odmianą freestyle, która jest o wiele bardziej ekscytująca niż szlifowanie crossoverów, fuzzych i legbreakerów (jaka straszna nazwa dla triku!) i jest paczka z którą można na ten temat podagać i spotkać się w snowparku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...