Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pytanko o długość kijów.Pilnie!


waluś

Rekomendowane odpowiedzi

pomóżcie,Dobrzy Ludziska,mam mały problem! Ponoć najprostsza droga do zmierzenia kijów to uzyskanie kąta prostego w ramieniu i przedramieniu podczas trzymania kija na prostych nogach.Ok.Tylko czy mierzymy ten kąt prosty stojąc w pełnym "umundurowaniu",tj.butach+nartach,czy raczej zwyczajnie na bosaka? A może trzeba mieć nogi zgięte jak przy zjeździe? Mam ok.164 cm wzrostu i nie wiem czy kije(K2) 120 cm będą dobre? Oglądałam w sklepie tabelę sporządzoną przez Rossignola co do wymiarów kijów,ale podchodzę do tego typu danych sceptycznie.Tam pisali ze kije 120 cm są dla osób powyżej 170.Wynikałoby z tego że powinnam mieć kije długości 115 cm.Co Wy na to? Wolę dowiedzieć się od Speców a nie zwierzać jakimś głupim tabeleczkom.Rozumiecie sami.Z góry dzięki wszystkim pomocnym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko o długość kijów.Pilnie!

Specem to ja na pewno nie jestem, ale z tego co mi wiadomo metoda którą opisłaś jest jak najbardziej właściwa. z tym że:

1. łapiesz kij "do góry nogami" pod talerzykiem

2. musisz wziąć pod uwagę wysokość płyty, buta itp. (chyba że jeździsz na bosaka)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko o długość kijów.Pilnie!

Witaj.Przy Twoim wzroście powinnaś używać kijów 115 cm.Przy dopasowywaniu długości chwytasz kij pod talerzykiem stojąc w normalnych butach (nie na obcasie).Wysokość płyty pod wiązaniem nie ma żadnego znaczenia, gdyż jeśli płytka jest bardzo wysoka,to na takich nartach jeździ się ostro na krawędzi i w tym momencie dłuższe kije przeszkadzają.Wyjątkiem jest fun lub body-carving.Wtedy o kijach można zapomnieć.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko o długość kijów.Pilnie!

Cześć,

też myślałem , że za krótkie kije będą złe. Normalnie przymierzasz stojąc w zwykłych butach i odwracasz kijek do góry nogami. Łapiesz za końcówkę, opierając o kołnierzyk dłoń. Ma być kąt prosty. Wydaje się że ta metoda jest złudna, ale działa. W butach, z nartami jesteś oczywiście wyżej, ale bierz pod uwagę, że: Normalnie kije w czasie jazdy przeszkadzają. Za długie ciągną się po ziemi. Potrzebujesz ich głównie w momencie odepchnięcia się by ruszyć, lub by podejść do wyciągu. Jak masz 164 cm, to myuślę, ze 110 to dla Ciebie totalny maks, a może i nawet krótsze. Chyba że zaczynasz jeździć i bedziesz sie odpychać co każdy metr. Pamiętaj, że kije do zjazdów pełnią funkcję wyłącznie pomocniczą. Inaczej jest w biegówkach. A na przykład carvingowcy w ogóle jeżdża bez kijków.

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...