Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

FUN czas trudnych decyzji ...


nexcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , sezon za pasem a ja dalej nie wiem w co zainwestowac - kupiłem NTN ale tylko zwiekszylem entropie - wiem ze na was moge liczyc wiec ...

Do tej pory mialem atomic 9.18 czyli allround-y pozniej zakupilem fischera RACE SC 03/04 160cm i generalnie super nartka . Teraz zastanawiam sie nad fischerem WC 03/04 (ah to taliowanie - tylko ponoc nie "wybaczaja bledow") lub WC 04/05 lub race sc 04/05 - jakies inne propozycje ??? nic innego nie testowalem , bardzo prosze wszystkich o swoje wrazenia na ten temat (nie koniecznie fischer ) . Ahaa jeszcze jedno jezdze srednio raczej delikatny fun nie za szybko nie zawolno duze pochylenia (przynajmniej sie staram ;) ) czyli bez szalenst , rekreacja ale w duzej ilosci calodzienne wypady, ok 150 godzin w sezonie na stoku . Wszystkim z gory za pomoc dziekuje i do zobaczenia na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

W sumie nie rozumiem posta. Skoro masz super nartki to po co Ci nowe?

Po drodze nie bylo rewolucji, wiec raczej nie bedzie skokowej roznicy w jakosci jazdy w przypadku tegorocznego modelu. Jezdzac 150 godzin w roku chyba szans na zajezdzenie swoich nartek tez raczej nie miales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

Widze ze nie zrozumielismy sie - narty zmieniam bo powiedzmy ze "musze" - poprostu obiecalem w chwili slabosci szwagrowi ze mu je "sprezentuje", a to zawsze dobr pretekst do wymiany. Wiem ze sa super ale moze wlasnie do takiej jazdy jest cos lepszego , nie wiem dlatego pytam co kupic , moze na przykladzie : audi a4 i Toyota LandC. podobne ceny a wrazenia z jazdy, zastosowanie, prowadzenie zupelnie inne (wiem ze to nie do konca dobry przyklad ale chyba kazdy wie o co mi chodzi ). Dlatego prosilem o wypowiedzi osob ktore przetestowaly juz pare modeli o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

Witam. Rozumię twój dylemat. Ja do tej pory jeżdziłem na sl 9 160 cm, mam 190 cm wzrostu i waże jakies 95 kg. Sl to bardzo dobra narta tylko z roku na rok płyta pod wiązaniem coraz niższa a to przeszkadza w jeżdzie fun. Teraz jeżdże tez na rc 4 wc sc 155 cm i powiem ci że to jest dopiero odlot ponad 6 cm pod butem i 9 m promień skrętu,jeśli chcesz się dobrze bawić a przy tym mieć wszystko i wszyskich pod kontrolą to polecam fischera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

no no no :) o takie odpowiedzi wlasnie mi chodzi - ludzi ktorzy maja juz jakis przekroj tego na czym mozna posmigac "FUN" - tylko tu kolejne pytanie - mam 178 i waze 72 kg czy to nie za malo na tak wymagajacy sprzet ? i czy 6cm masz w standardzie w WC czy dolozyles plyte ? jak tak to jaką , aha i ktory model WC 03/04 czy moze 04/05 - tego nie mialem okazji testowac.

dzieki za kolejne info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

wiesz co...?

nie wiem co ci poradzic...

no miales dobre nartki, a teraz ...

wydaje mi sie ze fishery beda dobre, tylko jest jeden problem

one sie szybko niszcza...

zwlaszcza komorki...

kumpel mial race sc 2003/2004 komorke i tak sie rozwalila ze nie dalo sie z nia niczego zrobic..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

Skoro zacząłeś posta od entropii, to i ja zaczne.

Zgodnie z II zasadą termodynamiki w przepływach rzeczywistych wystepuje zawsze dodatni przyrost entropii ;-))))))))))))

Przygodę FUN zacząłem od Atomic 10.11 Free Zone w 1999 roku. To była rakieta dopiero. Sprzedałem po 4 sezonach jazdy. Ależ to była wspaniała narta funowa... Szkoda ze juz tylko na giełdzie można dostać używaną.

Jeżdże na Fischer 03/04 WC SC 165cm. I bede jeździł pewnie też ze 4 sezony. Sądzę że wszystkie WC nie są nartami dla ciebie jako że jesteś amatorem. Wiedza o tym jak wkładać energię w taką nartę i jak ją wykorzystywać nie wystarcza. Tu potrzebne są umiejętności i dużo dużo więcej niż 150 godz w sezonie. No chyba że dla szpanu... WC jooł jooł!

Co do modelów 04/05, mają mniejsze taliowanie i większe promienie porównując te same długości z 03/04 więc będą zdecydowanie szybsze. Ja zostaje przy 03/04 ponieważ są skrętniejsze i chcę mieć mniejszy promień. Twój wybór, albo szybciej, albo głębiej.

Niczego innego nie testowałem wiec nie pomoge w tej kwestii.

..:: Pozdro ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

hm jeden kolega wyzej twierdzi ze WC to jeden sezon dla wprawnego narciarza a tu zapowiedz 4ech ;-) no no no :)) . Skoro amatorzy nie moga WC to moze RACE z tego roku ma taliowanie zblizone jak WC 04/05 a pewnie bedzie bardziej "miekki" :) i wybaczajacy bledy takich amatorow jak ja :)))

ale dzieki za info tez jestem za WC 03/04 to taliowanie ahh... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

tak tez mysle jezeli bedzie rae to 160 bo do tej pory takie mam i jest ok ale jezeli WC to chyba jednak 155 no nie? - aha i teraz pytanie czy miedzy race 03/04 i 04/05 mial ktos przyjemnosc poczuc roznice i na korzysc ktorych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

Hmm, jezeli chcesz sie bawic w fun to najlepiej chyba zrobisz jak zakupisz fischer radarc 04/05, wysoka plyta i wtedy sobie naprawde pogagujesz! Jezeli myslisz o troche bardziej uniwersalnych to RC4 race SC 04/05 byly by odpowienie! ale to moja opnia!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUN czas trudnych decyzji ...

Nie dzieki. Komórke rozjeżdże w jeden sezon i jedyne co z niej zostanie to plastelina do sprzedania dla jakichś kapeluchów co sie będą podniecać jej posiadaniem. Narta serwisowa (komórkowa) jest niemal że jak auto WRC, po każdym rajdzie silnik do wymiany, komórkowa szybko traci na własnościach. Poza tym komórka jest bardziej miękka. Jak ugniesz Fischer Worldcup SC co jest w sprzedaży detalicznej i Fischer Worldcup SC komórkową, to od razu poczujesz że łatwiej ugiąć tę drugą. Bajer polega na tym, że narta komórkowa ma większą sztywność poprzeczną, a mniejszą sztywność wzdłużną. Więc wrażenia z jazdy także inne. Ale nie stać mnie na "jednorazówke" za 3500 kafla...

..:: When hell freezes over, I`ll ski there too ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...