Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trzy doliny Francja - był tam ktoś?


andy34

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy doliny Francja - był tam ktoś?

Byłem w zeszłym sezonie na początku kwietnia w Val Thorens. Porównać to mogę z różnymi włoskimi bazami, które wcześniej objeździłem. I tak:

PLUSY:

- mieszkasz w Val Thorens - w większości przypadków z hotelu wychodzisz prosto na stok

- wysokość - w kwietniu jeszcze dużo śniegu i nie robi się breja po południu (może w najniższych partiach)

- widoczki - na najwyższe alpejskie szczyty (Mt. Blanc)

MINUSY:

- ceny - knajpy, sklepy cholernie drogie, obowiązkowy płatny parking

- wysokość - po prostu to już prawie "wysokogórska" turystyka - potrafi być tak silny wiatr, że większość wyciągów zamykają, a na trasach śnieg wywiewa tak, że skałki zaczynają wychodzić - we Włoszech dużo wyższa gwarancja dobrej pogody

- trasy gorzej przygotowane niż we Włoszech

oczywiście to jest moja subiektywna ocena

poza tym nie miałem skipassu na niższe dolinki - tam pewnie można było się ratować podczas silnych wiatrów

pozdro

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzy doliny Francja - był tam ktoś?

dzięki za ciekawy opis! Z tym wiatrem, to nie przypuszczałem, że nawet potrafi być tak strasznie - ale cóż , to są góry...

Z cenami we Francji po wejściu do strefy euro jest niemożliwie drogo, i to nie tylko w kurortach narciarskich. Jest tak w całym państwie i aż głowa boli, jak to się zmieniło w stosunku do lat, kiedy panował tam frank.

Co to znaczy , że nie miałeś skipasu na niższe dolinki??? Myślałem, ze jak kupujesz skipas "3 doliny" to jeździsz po całym regionie i już. Chyba że miałeś jakąś tańszą wersję.

Dzięki jeszcze raz za cenne sugestie!

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...