Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Aurena


DarkyAngel

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym kupić swoje pierwsze narty i zastanawiam się nad modelem Volkl Aurena.

http://www.skinet.com/ski/gear/volkl-aurena-2013

Specjalistką w temacie raczej nie jestem. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć odnośnie tych nart, albo polecić jakieś inne?

Moje parametry:

K/M - kobieta

Wiek - 24 lata

Waga - 55 kg

Wzrost - 167 cm

Jeżdżę od 2 lat.

Wg skali forum oceniłabym siebie na 4-5/10.

Buty własne Tecnica VIVA PHOENIX MAX 6 FLEX 60

Do tej pory jeździłam na nartach wypożyczonych.

Jeżdżę głównie rekreacyjnie po trasach przygotowanych we Włoszech i we Francji. Głównie niebieskie i czerwone, czasem czarne. Poza wyznaczone trasy się nie zapuszczam. Jeżdżę tylko przez tydzień - dwa w ciągu roku ( więc raczej nie za dużo ).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez DarkyAngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona ma ten sam dylemat:

K/M - kobieta

Wiek - 26 lata

Waga - 52 kg

Wzrost - 164 cm

Jeżdżę od 3 lat.

Umiejętności: 4/10.

Buty własne: Salomon (nie pamiętam jakie ale tylko z Intersport-u były wygodne a naprawdę trochę ich mierzyła)

Do tej pory jeździła na nartach wypożyczonych: Blizzard,Atomic, Rossignol, Fisher ( te dwa ostatnie najlepiej wspomina, choć nie pamiętam dokłądnie jakie to były)

Jeździ głównie rekreacyjnie po trasach przygotowanych w Polsce. Głównie niebieskie, czasem w razie konieczności zmiany stoku trasy czerwone tj. Białka(czerwona 6) czy też Golgota w Szczyrku. Poza wyznaczone trasy się nie zapuszcza, ale lubi także jeździć po muldach. Jeździ tak 3-5 dniowy wyjazd do Małopolski (Białka, Bukowina) i jednodniówki Szczyrk, Wisła.

Początkowo zastanawialiśmy się nad Rossignol Temptation 74, ze względów budżetowych bardzo uniwersalna narta ale wiele osób pisało że słabo trzyma się twardego podłoża co mnie martwi, poza tym rocker z przodu i z tyłu. Trochę za dużo tych wynalazków i pomimo że na są storny gdzie pisze, że to dla uniwersalnych narciarek to jednak mało to wiarygodne.

Dlatego też zaczeliśmy się skłaniać ku Volkl Aurena niestety dużo mniej informacji w internecie, ale za to już ma tylko Tip rocker i oceny nieco bardziej zaawansowane niż Temptation.

Model wyżej też jest ciekawy model Volkl Viola, ale cena już troszkę zaporowa.

Sam niestety za dużo nie mogę jej poradzić jeżdżę już z 15 lat ale całe życie na ołówkach, więc te technologie to mi nic nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie takie kupiłem żonie.

Jest zachwycona. Narta dla narciarskiej przyjemność: leciutka, dużo wybacza, bardzo skrętna, bardzo łatwa w prowadzeniu, ale .... na tyczki się nie nadaje :stupid:

Dzięki nim namówiłem żonę na powrót na deski, po 10 latach przerwy.

Gorąco polecam Aurene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...