Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Superior czy World Cup ? 160cm czy 165cm ?


Krzych79ski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu swoich pierwszych "poważnych" nart. Po przetestowaniu kilku modeli różnych firm wiem już mniej więcej czego oczekuję od desek i wybór padł na dwa modele ze stajni Fischera.

1. Płeć - M

2. Wiek - 24 lata

3. Waga ~70-75 kg

4. Wzrost - 178 cm

5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów ( ok. 6-7 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam (wg skali forum) na: pomiędzy 6-7

7. Moje buty to - Nordica flex 110/120

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - wypożyczam/testuję.

Z nart ostatnio testowanych, na których jeździło mi się dobrze to:

- Dynastar Speed Omeglass TI, Elan SL WaveFlex, Fischer RC4 WorldCup SC 11/12 i 12/13, Fischer RC4 Superior, Fischer RC4 SuperRace, Head i.Supershape Magnum, Head i.Supershape, Salomon 3V Race

9. Preferuję styl jazdy - po przygotowanych stokach, długim/średnim/krótkim skrętem, jazda raczej dynamiczna niż spokojna.

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer World Cup SC i Fischer Superior

11. Mój budżet na narty to około - 1500zł

Ze wszystkich nart jakie miałem okazję mieć na nogach, najlepiej jeździło mi się na Fischer Superior i Fischer WorldCup. Superior wydawał mi się łatwiejszy w prowadzeniu niż WorldCup, natomiast WorldCup był trochę mniej skrętny ale stabilniejszy w szybszej jeździe i na nierównościach. Tu wychodzi chyba jednak różnica w twardości tych desek. Którą nartę byście mi polecili ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Krzych79ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165 bedą ok jak na 28 dni na śniegu. Jak znajdziesz 170 to będą bardziej przyszlościowe.

Buty już masz i zakładam ze są ultra wygodne i mega ci sie w nich jeździ. Zapewne sie na nie wykosztowales niezle. A masochizm dlatego, ze buty powyżej 100flex (zakładając ze nie jest to vacuum ani jakiś stary używany kapec), na takim etapie rozwoju narciarskiego zwyczajnie hamują postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...