Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Strbske Pleso - jak dojechac?


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Strbske Pleso - jak dojechac?

Mieszkam niedaleko Cieszyna więc jechałem tak: Czeski Cieszyn, Zilina, Martin, Ruzomberok, Liptovsky Mikulas potem kierujesz się na Poprad. Z Liptovskiego Mikulasa za około 15km jest zjazd na Strbskie Pleso myśle, bo nie przypominam sobie (wiem tylko że szukaliśmy zjazdu), że powinno być ozankowane, z tego zjazdu do Sterbskiego Plesa jest około 35km. Strbskie znajduję się po drugiej stonie Zakopanego. Przy okazji podam Ci kilometry z np. Katowice-Cieszyn-Strbskie Pleso ok. 280km chyba że mnieszkasz niedaleko Bielska to lepiej kierowć sie na Korbielów, potem Ruzomberok, a dalej jak wyżej. Z Korbielowa to będzie ok. 145km. Dla ciekawostki napisze tylko że gdy dojeżdzałem do Strbskiego Plesa droga w górach była tam lepsza niż u nas w niejednym mieście polski, dodam że byłem tam przed zimą w październiku gdy załatwiałem kwatere, a droga nie była jeszcze pokryta śniegiem.

Pozdro

Bystry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strbske Pleso - jak dojechac?

Ja jechałem w lutym od Zakopanego przez Łysą Polanę. Ok. 70 km. Do Łysej droga ok. Dalej głębokie koleiny w lodzie. Dobre 2 godziny jazdy i jeden obrót w zaspę. Bez łańcuchów nawet nie próbuj. Na Łysej kilkadziesiąt minut stania. W drodze powrotnej jeszcze gorzej. Był koniec ferii i kolejka ze 3 kilometry. Kolega chciał mnie podwieźć do szlabanu (dalej wracałem sam) ale zdenerwowani kolejkowicze nie chcieli nas przepuścić bo myśleli, że się wetniemy.

A w ogóle to uważam, że w Strbskiem kiepsko i bardzo drogo. W czasie ferii tłum ludzi. O 11 kończyłem jazdę bo trzeba było czekać 20 min. w kolejce. Jedynie bodobały mi się wieczorne jazdy. Stok bardzo dobrze przygotowany i dosownie 10 osób na nim.

Można jechać ale nigdy podczas ferii i jeśli się blisko mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...