Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Rc4 Worldcup SL


limpdurst

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje kupic po niezlej cenie serwisowki SL. Pytanie: jaka jest ROZNICA (konkretnie) w budowie i zachowaniu i uzytkowosci narty w porownaniu ze sklepowym RC4 WC SC. Panuje obiegowa opinia ze slizgi i krawedzie w serwisowkach po roku do niczego sie nie nadaja tak jak i sama narta. Czy to prawda? Startuje zawodniczo od czasu do czasu w slalomie Carvingowym i Slalomie. Na codzien agresywny funcarving. Jak myslicie? Decydowac sie na sklepowki czy zalatwiac serwisowki.? Bardzo prosze o odp bo jestem w totalnej kropce.

PS. rozumiem ze funcarving na narcie 165 serwisowce moze nie byc tak przyjemny jak na moich 10.11 150 cm ktore wlasnie sprzedalem. Chodzi mi bardziej o rzekoma "jednosezonowosc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Rc4 Worldcup SL

Za rok bym Ci odpowiedzial. Sam jezdze na komorce heada 166, jednak nie na tyle długo, by móc się wypowiadać na temat jej trwałosci. Krawędzie rzeczywiscie są cieńsze niż w sklepówce, stąd nie daję nart na maszyne. Przy recznym serwisie nie wygląda by miały się skonczyc po roku;).

Konstrukcja wszystkich serwisówek jest podobna- sandwich z drewnianym rdzeniem, żadnych technicznych fajerwerków. Wygląda to solidniej niz sklepowe bety, chipy, prolinki itp. Zreszta co to znaczy narta na jeden sezon? Jesli to ma byc jeden sezon zawodnika to chyba nie jest tak żle. Nie wiem czy przez 4 sezony amatorskiej jazdy narta dostanie bardziej w ...

Coz przekonam sie w praktyce;)

Co do wrazen z jazdy -to zdecydowanie najlepsza narta na jakiej jezdzilem (moze stoeckli sl byly podobne- tylko troche wolniejsze).Stabilność, trzymanie krawedzi jest bez porownania ze sklepowka. Pomimo tego sandwich powoduje ze narta nie jest strasznie twarda podluznie, wiec bardzo ladnie zmienia promien skretu w zaleznosci od docisniecia (potem troche kopie;))

Wedlug mnie jesli myslisz o jezdzie sportowej to bierz komorke. W jezdzie "dowolnej" tez sie sprawdza (glownie tak jej uzywam). Trzeba sie tylko przyzwyczaic ze jest szybka. Fun da sie pojechac (jak prawie na wszystkim), ale to bedzie szybki "fun".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Rc4 Worldcup SL

Jeździłem na sklepowym i komórkowym modelu 03/04. Komórka jest b.sprężysta bardziej kopie. Krawędź w komórce jest cieńsza ale jest z innych metali - spieki to widać pod lupą. Po sezonie jakość sklepówki zbliża się do komórki tak samo kopią. Komórka to sandwich a nie technologia skrzynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Rc4 Worldcup SL

jest to dokładnie taka sama krawędź - różnica którą zobaczyłeś wynika z inego przygotowania krawędzi w fabryce.

Narty komórkowe mają fabrycznie potraktoane krawędzie diamentem i tyle.

Ale materiał i jego twardość jest taka sama.

A przy ostrzeniu czujesz to bo po diamencie powierzchniowo krawędź jest twardsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Rc4 Worldcup SL

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Biore komorki :) Generalnie wniosek taki ze nic specjalnie nei trace a raczej zyskuje. A na maszynie i tak nie ostrze :)

Pozdro!

(a co do ptania z kim z fischera rozmawiam to sorry ale pewnie nie znasz bo to gosc z usa czyli wlasnie gdzioe w tej chwili przebywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Rc4 Worldcup SL

Swoją fun carvingową przygotę też zaczynałem na kochanej Free Zone 10.11. Ależ ta narta miała autokinetyke. Ciężko było mi się z nią rozstac po 4 latach użytkowania... :-(((((

Z Fischer WC SC jestem też zadowolony. Serwisowa narta jest bardziej miękkna na pierwszy "rzut oka". Mam na myśli to że jak złapiesz za dziub i ugniesz to jest miękka, ale na 100% ma większą twardość poprzeczną od wzdłużnej. O użytkowaniu nic nie wiem, nie jeździłem.

..:: When hell freezes over I`ll ski there to ::..

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Rc4 Worldcup SL

napiszę wprost,jeżeli ważysz mniej niż 85 kg ,a Twój styl jazdy to FUN,FUN,FUN to bez urazy "zajebiesz się", a" jednosezonowością tej narty nie martw się . A poważnie , to prawdziwe sl WC i takich nie powinno się pokazywać w katalogach NTN nach itp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...