Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Japoński

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    388
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Japoński

  1. Japoński

    do Japońskiego

    do Japońskiego Panie, to nie sklep tylko forum. Albo szukaj informacji na stronie SkiTeam (przepraszam Jacku) www.skiteam.com.pl albo chociaż się wysil odrobinę i pokombinuj jak mnie na priw zapytać.
  2. Japoński

    Jaka twardość buta??

    Jaka twardość buta?? Radzę średnio zaawansowany model o twardości około 80 DIN. Zwróć uwagę aby klamry były aluminiowe. Dobrze też aby but wewnętrzny był termo formowalny. Z kolekcji Lange np. dobry byłby but Concept 75 lub Concept 85. Poszukaj w katalogu na Skionline.
  3. rada na rdzewiejące krawędzie nart Hmm.. Z tego co wiem to po wytarciu nartek przed spakowaniem do szafy warto zalać ślizgi i krawędzie smarem (parafina) i tak zostawić do następnego użycia. Czyli serwis, po prostu. Rdzewienie krawędzi jest o tyle normalne że stal im twardsza tym łatwiej rdzewieje. Nie da się wytrzeć dokładnie do sucha całych nart i wiązań, a pokrowiec jest raczej szczelny - nawet mała ilość wilgoci wystarczy.
  4. Dynastar Contact ST 09 opinie, porady plizzz Contact ST to generalnie amatorskie slalomki. Zależnie od umiejętności masz dostępne 10 i 9. Więc sam musisz podiąć decyzję. W porównaniu z RX8 Fischera ST9 jest bardziej miękka, ST10 z kolei twardsza i bardziej dynamiczna.
  5. rękawice LEVEL /dystrybutor itp Skate style się zdezaktualizował - obecnie importerem jest firma Fordex z Poznania, nota bene importer Nordica.
  6. Japoński

    POzdrowienia z ... Moskwy!

    POzdrowienia z ... Moskwy! Co tam jest w lodówce w polskiej loży?? :-))
  7. Japoński

    TWARDOŚĆ BUTÓW

    TWARDOŚĆ BUTÓW Można takie buty kupić i dopasować w polsce, ale jeszcze nie zdażyła się potrzeba szlifowania skorupy, na razie wystarcza samo punktowe odbarczenie. Co do ceny - tu Panie nie sklep, kombinuj jak namierzyć mnie na priw. :-))
  8. USTAWIENIE ŚRODKA CIĘŻKOŚCI NARTY Ja się może nie znam, ale przesunięcie wiązań w stosunku do punktu montażowego w przód spowoduje zwiększenie skretności nart i większą stabilność na zamknięciu skrętu. Przesunięcie wiązań do tyłu natomiast spowoduje zwiększenie ciągu nart i zmniejszenie skrętności. Zwróćcie uwagę na 2 rzeczy: 1. Wiązania w damskich nartach z racji sylwetki są z założenia przesunięte do przodu. Krótszy dziób - mniejszy promień faktyczny narty. Dłuższa piętka - większa stabilność przy dociążeniu tyłów. 2. Narta od dziobu do przodu wiązania to kierownica, od tyłu wiązania do piętki to pedał gazu. Taliowanie, sztywność i długość narty od dziobu do buta ma znaczenie dla jej skrętności, fragment pod butem i piętka ma tutaj znaczenie drugorzędne.
  9. Japoński

    Pogrom na gigancie

    Pogrom na gigancie 1. Było naprawdę stromo 2. Było naprawdę twardo 3. Wszyscy przwie wypadali za stromym na kopniętych trawersach po hopie. 4. Ten gigant był rzeczywiście długi. To nie była łatwa trasa...
  10. Japoński

    TWARDOŚĆ BUTÓW

    TWARDOŚĆ BUTÓW Tia, a kolejna rzecz to to że coraz więcej firm podając twardość buta stosuje indeks twardości boczny lub pod kątem 45 st. do osi narty. Najczęściej używanym systemem indeksowania (a może raczej najbardziej wirygodnym) są KG (kilogramy siły) zgodnie z normą DIN - koresponduje ze skalą wypięcia wiązań. Rzeczywiście różnicuje się twardości zalżnie od dyscyplin - w tej chwili firma Lange zmienia jednak jedynie twardość kątową (45 st) buta. Nowe "Lance" w wersji Worldcup 150 w twardości przód-tył są odczuwalne jak dawniejsze modele 130 lub nawet niżej. Istotne znaczenie w przenoszeniu energii (co pozwala na zmniejszenie twardości buta) ma ...podeszwa. W tej chwili najtwardszą podeszwę będzie miał właśnie modl WC150 Langa, w którym wykonana jest ona z pojedynczego odlewu poliwęglanowego. Przepraszam że trochę reklamuję, ale to rozwiązanie jest jednocześnie nowatorskie i powraca do korzeni.
  11. Japoński

    z sl9 na .......

    z sl9 na ....... Ty po prostu jesteś lepszy od Chucka Norrisa...:-D
  12. Japoński

    z sl9 na .......

    z sl9 na ....... No tak... nie wyhamowałeś...biedaku... szkoda, mogli być z Ciebie ludzie, ale Ty się już nie zmienisz...
  13. Japoński

    z sl9 na .......

    z sl9 na ....... Bobic... Zacznij hamować... Aha... Szeroka slalomka Fiszra nie była wcale kontuzjogenna tylko za łatwo skręcała - z taliowania. Żeby pojechać na niej w sposób kontrolowany wymagała sporej siły. Zbyt dużo ludzi za słabo jeżdżących wsiadało na tą nartę i dlatego pojawiały się kontuzje. Możesz tego nie wiedzieć - wtedy jeszcze nie pracowałeś dla Fischera (bez urazy oczywiście :-)). Co do promieni skrętów nart, to nie tylko one mają znaczenie, lecz również sztywność wzdłużna. To nie moda zmienia taliowanie nart - to nowe rozwiązania budowy. Od wielu lat trwa wśród producentów dylemat: czy usztywnić nartę wzdłuż i powiększyć jej taliowanie - stworzy się tak siłowego "potworka" jakim była slalomka fiszra z 01/02, czy zmiękczyć nartę wzdłuż i zmniejszyć jej taliowanie - narta będzie bardziej techniczna, nie wymagająca aż tyle siły lecz umiejętności. Pytanie zawsze brzmi komu pierwszemu uda się osiągnąć udany kompromis... I jeszcze jedno - slalomka NIGDY I W ŻADNEJ FIRMIE nie jest i nie będzie nartą uniwersalną - jak sama nazwa wskazuje to slalomka! Jaka narta jest najbardziej uniwersalna w kolekcji fischera?? Bo mi się wydaje że RX6 i Race C...
  14. Japoński

    HELP! AXIUM 200

    HELP! AXIUM 200 6 - 6,5
  15. Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość Ojojoj... Ale kogoś zabolały testy Dynastara na Kasprusiu.... To ja już też wiem kogo :-))) Ale potwierdzam - chłopaki jechali, zaproponowałem narty - zabrali. I zapewniam że z racji osób, które były część nart nie okazała się może zła, ale po prostu za słaba. Myślę że nikt kto przetestowałby w dobrych warunkach Omeglassy nie byłby skłonny mówić że to złe narty.
  16. Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość Jarek - wbrew pozorom nie każde narty allround są naprawdę uniwersalne. Ja pisałem o allround top i cross.
  17. Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość Czarny - nie generalizuj - To są fajne nartki - tylko trzeba przemyśleć dobór. I jak często np. śmigasz weekendowo - i nie wiesz co się trafi na stoku, to stanowią bardzo dobry wybór. Typowa slalomka i typowa gigantka nie zawsze się sprawdza - pamiętam ostatnie testy NTN - pomimo ciężkiej pracy nad stokiem opad był taki że jedynie tego typu narty miały rację bytu - narty klasy sport opinie mogły mieć oparte raczej na przypuszczeniach.
  18. Japoński

    Temperatura

    Temperatura u mnie na podwórku rano było - 32...
  19. Heli wyrocznia jesteś - Jaki Ty jesteś gość Cóż... moim zdaniem (teraz pewnie ja się nasłucham ...hihihi) Od kilku lat w branży narciarskiej obserwuję intensywny rozwój grupy nart określanych jako Allround top lub Cross (nie mylić ze SkiCross). Przedstawiciele tej kategorii to narty o średnim promieniu i rozmiarze ( typowa męska to 165cm i 14-15m promień), miękkie wzdłużnie - o zmiennej twardości - miękkie dzioby, twardsze piętki, bardzo sztywne poprzecznie. Ten typ nart zapewnia bardzo dużą tolerancję pod względem techniki jazdy oraz rodzaju napotkanego śniegu. Zależnie od umiejętności występują różne wersje. I w taki sposób uzyskujemy narty, które pozwalają na jazdę zmiennym promieniem skrętu. Zwracam waszą uwagę na fakt że każde narty klasy typowo sportowej tak naprawdę dobrze zachowują się wyłącznie na twardym, przygotowanym stoku. Przykładami nart, o których piszę są: Dynastar - Contact Atomic - Metron Fischer - RX... itd...
  20. Japoński

    Dynastar Limited Edition

    z innej bedczki Buty tak... W sumie firma od dłuższego czasu nazywa się Lange Rossignol. Co do pozostałych produktów to wszystko jest osobno - tylko właściciele ci sami - Quicksilver.
  21. Japoński

    Polak na feriach …

    Polak na feriach … Ech żeby jeszcze te pająki rasowe były....A to kundle najczęściej...:-( I wróci taki jeden z drugim i opowiada jak to pająk kiepsko oddycha - a jak zapytasz to zapłacił 400 pln... Oryginał Panie!! Przecież na giełdzie kupiłem!! Patrz Pan!! Nawet metka jest!!! ....Ich mać narciarze... (oczywiście mowa o tych od podrób i tych co Ci chcieli krzywdę zrobić..)
  22. Chwila dopiero sie rozkrecam Co do Różnicy między Coursem Compem a Coursem ( to jakby moja działka ..-)) Comp to komórkowa gigantka - w rozmiarach FIS 178 damska i 188 męska ma promień pow. 21 m. Course zwykły to 1 gigantka sklepowa - ma "normalniejsze" promienie. Więc jeśli szukasz nart na "polskie" giganty to sklepowy Course zupełnie wystarczy. Omeglass Comp - to jest slalomka komórkowa. W każdej marce narciarskiej jest tak że 1 gigantka sklepowa i 1 slalomka sklepowa jest bardziej "siłowa" a wersja komórkowa jest bardziej "techniczna". Tak więc dla osoby o niższych umiejętnościach może zdarzyć się sytacja gdy narta komórkowa wydaje się łatwiejsza. Jest po prostu miększa wzdłużnie. Co do promieni i rozmiarów: slalom men - 165cm, pow. 12m, woman - 155cm, pow. 12m gigant men - 185cm, pow. 21m, woman - 175cm, pow. 21m Pozdrawiam ...dyskutanci. :-)
  23. Japoński

    Dynastar Limited Edition

    Dynastar Contact Limited Edition??? Jest to nartka odpowiadająca Contactom St10, ale na nowym systemie współpracy z Autodrivem - Fluid. Namiastka tego jak bedą jeździły Dynastary na przyszły sezon. :-))
  24. jakie lekkie i komfortowe buty ? Np. Lange Concept 65, 75 lub 85 - zależnie od wagi.
  25. Dopasowanie butów z wkładką termo...c.d. Jeśli szukasz zaawansowanego buta to z Langa próbuj CRL 80 FR, 90 FR Jeśli komfortowy to Concept 75, 85 FR
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...