Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mayrhofen - Hintertux - info z pierwszej ręki


drbru

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

wczoraj wróciłem z Ginzling w dolinie Zillertal, 8 km w górę od Mayrhofen i 25 km od Hintertuxa. Miejsce ciekawe ze względu na tunel doajzdowy wykuty w skale, ma 2,6 km długości, ruch wahadłowy, a czas oczekiwania dochodzi czasem do 15-20 minut, warto wtedy przejechać się boczną drogą, trochę niebezpieczną, ale bardzo piękną. W samej mieścinie nic się nie dzieje, zero sklepów i knajp, polecam spacer na miejscowy cmentarz, niesamowity klimat:)

Pogoda i śnieg: 5-6 grudnia to duszenie na Tuxie, warunki dobre, ale brak puchu, trasa dla snowboarderów przy 2-krzesełkowym wyciągu zamknięta, za mało śniegu, cały czas słońce. Nie można pojeździć poza trasami, śnieg jest stary. 7-8 grudnia jeździmy w Mayrhofen, ale wjeżdżamy od Horbergbahn (w tym czasie dolna stacja Penkenbahn w przebudowie, otworzyli ją w tą sobotę). Na Penken jak na wiosne, pełne słońce , ciepło, tylko mało śniegu trochę , sporo tras pozamykanych, bardzo mało ludzi. 9 grudnia jedziemy znowu na Tuxa, ale tam zastajemy znaczne pogorszenie warunków, mocny wiatr wywiał sporo śniegu i odkrył lód, trasy bardzo twarde. Tego samego dnia wracamy na Penken i jeździmy tam do końca, z każdym dniem warunki się pogarszały ze względu na brak opadów i mocne słońce, także udającym się w tamte rejony polecam dobre ostrzenie krawędzi...

Ogólnie wyjazd bardzo udany ...APRES SKI :)))))

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayrhofen - Hintertux - info z pierwszej ręki

Wróciłem w poniedzialek rano ...

ogólnie wyjazd bardzo udany, super pogoda ... ani jednej chmurki przez cały tydzień, śnieg super , twardy zmrożony taki jak lubie ... z tym ze ja nie jeżdże na snowboardzie..... ludzi mało ... no i darmowa przejażdżka ratrakiem jak w sobote wyłaczyli prąd na 2 godziny. Akurat mnie to zastalo przy trasie nr 5 (krzesło na drugą stronę). po jakims czasie przyslali ratraki żeby wwiozły ludzi na górę...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...