Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Początek grudnia 2013 - Livignio, Aosta czy może całkiem coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich;

Ląduje w Bergamo 7 grudnia z moja 8 letnia córka która już całkiem nieźle śmiga i cały czas sie zastanawiam gdzie tu uderzyć. Fassa, Fiemme wykluczam bo przez nas objeżdzone, do Sole pewnie pojedziemy na ferie w lutym. Mam 8 dni więc całkiem sporo żeby objeździc jedno lub dwa duże miejsca. Loty fajne bo w Bergamo jestem rano, a wylatuje późnym popołudniem, więc moge sie spokojnie oddalic od lotniska jakieś 4 do 5 godzin wypożyczonym autkiem.

Livignio wydaje mi sie trochę przereklamowane (choć nie byłem), Bormio bardzo fajne ale na 1 lub 2 dni. Bardzo mnie kręci Cervinia z opcja Zermatt, ale sie oczywiście boje wiatrów po stronie włoskiej i braku możliwości jeżdżenia po drugiej stronie. Rozwazam rownież opcje pojechania do Zermatt pomimo tego ze poruszanie i dojazd do Zermatt mało ciekawy. Może Courmayer z La Thuile, albo kombinacja Cervinia z Monte Rosa.

Jeśli ktoś zjeździł te tereny z początkiem grudnia to byłbym wdzięczny za każdy kawałek informacji. Mam rownież pytanie czy ktoś w tych terminach jeździł tam w ciemno bo to by mi pasowało najbardziej, pojechalbym tam gdzie największe szanse na dobry śnieg i w miarę dobra pogodę.

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem w dolinie Aosty, wprawdzie nie na początku grudnia, a marca. Mieszkałem w samej Aoście. Tu na miejscu jest zupełnie przyzwoita stacja Pila. Poza tym w odległości do 1 godz jazdy są do odwiedzenia jeszcze 4 miejscówki La Thuile, Courmayer, Cervinia i Monte Rosa. Myślę, że dla Ciebie taka opcja byłaby niezła, bo mieszkając w tej okolicy i na bieżąco sprawdzając warunki i pogodę możesz zoptymalizować wyjazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz w Aoście to zdecydowanie warto zrobić sobie ski-safari: odwiedzić Pilę (na przedmieściach Aosty), La Thuile - La Rosiere (wg mnie nr 1), Courmayer no i Cervinię i Monte Rosę. Największy problem to pogoda jak wieje to nie ma jeżdżenia, a ponieważ są to naprawdę wysokie góry i nie ma żadnej osłony to bywa z tym problem zwłaszcza w Cervinii i Monte Rosie. Daego warto na bieżąco sprawdzać pogodę i nie robić sztywnych planów. Do Monte Rosy jest też najtrudniejszy dojazd. Bardziej podatne osoby mają też problem z wysokością: najwyższy punkt w Cervinii to jest 3500 m, a w Monte Rosie najwyższa stacja kolejki to 3260 -- ale oczywiście nie ma obowiązku jeździć aż tak wysoko.

W dolinie Aosty jest mnóstwo miasteczek z hotelami. Ja byłem 2 razy w Saint Vincent, które jest dosyć bliskie do wszystkich wymienionych stacji, ale jeśli chciałbyś wybrać jedną z nich, to oczywiście można poszukać czegoś np. w samej Aoście, Breuil-Cervinii albo Gressoney-La Trinite jeśli byś wybrał Monte Rosę. St Vincent jest bardzo sympatycznym miasteczkiem z zabytkowym kościołem, termami, sklepami itp. Spałem w hotelu Alla Poste - b. fajny, choć nie tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, myślałem ze nikt ze mną nie pogada. Czy masz jakiś namiar na miejscówki w Aoscie, czy tez booking.com no i gdzie najlepiej szukać, czy w samej Aoscie czy tez jakieś pobliskie miejscowości?

Ja korzystałem z Interhome i byłem, jak zwykle u nich, bardzo zadowolony. A czy w samej Aoście, czy też w przyległościach, to nie ma praktycznie znaczenia.

Edytowane przez Bogdan B-13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam jeszcze pytanie odnośnie wypożyczenia nart. Czy pamiętacie ile mniej wiecej płaciliście za wypożyczenie (o ile wypozyczaliscie) i może znacie jakieś dobre miejsce gdzie można wypożyczyć (link do strony). Najchętniej gdzieś w drodze do Aosty bądź samej Aoscie. Zastanawiam sie czy brać czy tez ekonomiczniej jest wypożyczyć. Ryan za jedna parę chce 50Euro w jedna stronę plus 30Euro za bagaż (buty). To wychodzi 160 Euro w obie strony jak mi sie uda nadać w jednym pokrowcu moje narty i córki, powinno sie udać bo piszą ze sprzęt narciarski do 20kg. Wypożyczalnie internetowe chcą około 290 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
zobacz oferty w samej PILA...ponoć super hotelik LION NOIR..przy samym stoku .basen , itd

Dzięki serdeczne, zawsze sie przyda. Ostatecznie wylądowałem w Pile na 3 dni a kolejne 4 spędziłem w Cervinii. Śnieg i pogoda przygrały czego nie mozna powiedzieć o Warunkach w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...