Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór butów, Dalbello Aerro 75, Salomon Mission RSX czy Rossignol Alias Sensor 70


Larino

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłem dzisiaj sporo butów i z nich wybrałem 3 które pasują najlepiej. Są to:

Dalbello Aerro 75

Rossignol Alias Sensor 70

Salomon Mission RSC

Salomony są bardzo dopasowane, unieruchamiają mi całkowicie staw skokowy. 15 minut miałem je na nogach ale nie wiem czy przy dłuższym czasie nie będą powodować bólu.

Dalbello i Rossignole dają trochę więcej komofortu. Gdy się pochylam stopa delikatnie się przesuwa.

Czy ktoś z was ma któreś z tych butów?

Jakieś opinie?

Na Buty teraz jest promocja wiec chciałbym je kupić jeszcze w tym tygodniu.

I ostatnie pytanie. Ile takie buty mogą kosztować na końcu stycznia/początku lutego gdy będą już wyprzedaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w Rossi Sensor 80 i jestem z nich bardzo zadowolony. Co do Salomonów jeżeli masz wątpliwości po 15 minutach w sklepie to je odpuść - na stoku na pewno nie będzie lepiej. Co do cen w styczniu lutym to myślę że nie będzie wiele taniej a w środku sezonu co tańsze/popularniejsze/lepsze modele w popularnych rozmiarach mogą być mniej dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomony mają wkładkę Custom Fit, więc pod wpływem ciepła dopasowują się do kształtu stopy, zaś buty Dalbello wydawały mi się najbardziej komfortowe, z tych które wtedy przymierzałem. Co do Rossignoli to się nie wypowiem, bo żadnych wtedy nie mierzyłem.

Weź te które najbardziej Ci pasują, po powrocie do domu ubierz i pochodż ze 2 godziny. Jeżeli coś będzie nie tak, to po takim czasie powinieneś już poczuć jakiś dyskomfort. Wtedy szybko do sklepu i wymień na inne. Do niedzieli zostały jeszcze 4 dni, więc masz jeszcze trochę czasu na próbowanie.

A jeśli chodzi o ceny to pawel_br ma racje, taniej nie będzie, a wybór na pewno już mniejszy.

Edytowane przez Bacus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cena to tez właśnie tak myślałem, to najniższa półka cenowa(nie licząc takich z flex 50) więc w cenach dużych różnic chyba nie będzie.

Salomony nie uwierają mnie czy coś w tym stylu ale czuje że są bardzo dopasowane. Jeśli ta wkładka się dopasuje to powinno być fajnie.

Dalbello są troszkę twardsze(czuć) i też się nad nimi zastanawiam ale przy pochylaniu do przodu pięta podnosi się do góry. A stojąc moge delikatnie ruszać piętą na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbello będą twardsze, bo mają flex 90, natomiast Salomony 70. Jeżeli masz taki luz na liście jak mówisz, to lepiej je sobie odpuść, tym bardziej że z czasem wewnętrzny botek się jeszcze troszkę 'ubije' i pięta może Ci latać jeszcze bardziej.

Ja kupiłem w zeszłym roku Salomony, tylko z flexem 90 i na początku też miałem taki sam problem jak Ty - buty były mocno dopasowane. Po pierwszych próbach w domu też nie było ciekawie, bo drętwiały mi palce i miałem nawet je wymieniać, tylko że nie bardzo było wtedy na co :sorrow: zacisnąłem więc zęby i powiedziałem sobie, że albo one mnie albo ja je. Ubrałem je jeszcze raz, nie zapinając do końca klamer, poczekałem 20 minut aż wkładka się rozgrzeje i dopiero wtedy je dopiąłem. Ten sam patent zastosowałem w czasie pierwszych wyjazdów na narty i teraz nie mam z nimi żadnych problemów :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt Ci nie powie, które buty powinieneś kupić. Najlepszy sposób to najpierw mierzenie w sklepie, jak są dobre to kupić, a potem pochodzić w nich jeszcze w domu. A jeśli okaże się że jednak nie pasują, to wymiana w sklepie na inne i tak aż do skutku. Buty kupujesz dla siebie i to Ty musisz się w nich czuć komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We francuskiej sieci sklepów na D mają zeszłoroczną wersje Rossignol Alias Sensor 80 za 499zł dokładnie ten model http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,12-13,rossignol,alias-sensor-80,3964.html Nie ma ich na stronie bo to wyprzedaż zeszłoroczna ale w sklepach powinny stać jeszcze na półce. Osobiście przymierzyłem z 7 różnych par butów nowych oraz używanych i te Rossignole pasowały mi najlepiej w dodatku za taką cenę. Obok na półce stał tegoroczny model, który różnił się na moje oko tylko kolorem (nawet są brzydsze) i był za 899zł wiec ceny bez promocji mają tam spore i tym bardziej nie zastanawiałem się nad zeszłorocznym modelem. Dodatkowo masz 3 miechy na oddanie gdyby się w domu okazało, ze to jednak nie ten but. Mierzyłem też Atomic Hawx 90 ale miałem takie samo wrażenie jak ty po Salomonach. But mocno dopasowany do stopy idealnie unieruchamiał ale niestety po kilkunastu/dziesięciu minutach drętwiała mi noga więc nie ryzykowałem bo może się rozbije a może nie i na stoku tylko będe sie wkurzał wiec wybrałem Rossignola.

Edytowane przez KAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...