Narty - skionline.pl
Jump to content

Bacus

Members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Excellent

About Bacus

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 10/27/1981

Personal Information

 • Imię
  Paweł
 • Miejscowość
  Żywiec
 • About me
  Do trzydziestki byłem normalnym facetem po przejściach, a potem postanowiłem choć raz w życiu spróbować, jak to tak naprawdę jest na tych nartach... no i się zaczęło :-D

Ski equipment

 • Narty marka
  Fischer progressor 800
 • Buty marka
  Salomon Impact 90
 • Gogle
  Arctica

Skills

 • Styl jazdy
  Jak jakiś porządnie opanuję, to wtedy na pewno wpiszę ;-)
 • Poziom umiejętności
  5
 • Dni na nartach
  0
 1. Bywa że w godzinach szczytu tworzą się małe zatory, ale ogólnie wjazd do miasta bez problemu. Zaś sama droga z Bielska do Żywca, po oddaniu S69, zajmuje góra kilkanaście minut :happy:
 2. O ja głupi, spojrzałem na dzień publikacji, a w ogóle nie skojarzylem roku :stupid:
 3. Dzisiejsza informacja ze strony Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, chyba jednak śniegu wystarczy :smile: http://www.tzn.com.pl/pl/strefa-tzn/aktualnosci,19/najszybsze-wydarzenie-sezonu,d3327.html
 4. Znalazłem coś takiego o kijkach http://nadechy.pl/blog/bocian74/2011/10/20/kijki-glupcze-czyli-do-czego-sluza-i-jak-dobrac-dlugosc-kijkow-narciarskich/ wypowiedź co prawda spoza tego forum, za to filmik prosto ze skionline.pl :biggrin:
 5. Nie widziałeś, bo w Austrii stać ich na to, żeby sobie kijki kupić :stupid: Sam wczoraj widziałem w stacji 'Gruniky-Sihelne' ze dwóch lub trzech w ten sposób jeżdżących, więc widać są narciarze preferujący taki styl jazdy. A wracając do tematu, to sam jestem ciekaw czy jest jakaś uzasadniona (jeśli chodzi o technikę jazdy) przyczyna, dlaczego niektórzy nie używają kijów. Pamiętam lekcje z instruktorem, gdy również jeździliśmy bez kijków, lecz wtedy było to spowodowane konkretnymi ćwiczeniami, mającymi poprawić moją technikę. Natomiast większość ludzi których obserwuję na stoku nie wykonuje żadnych ćwiczeń a po prostu jeździ.
 6. Kilka lat temu szliśmy w maju lub czerwcu ze znajomymi niebieskim szlakiem od przejścia granicznego (tym, o którym wspomina mysiauek) i szedł z nami facet niosąc narty przyczepione do plecaka, co wydało mi się to dziwne, bo wiedziałem że na Pilsku nie ma już śniegu. Jednak pod samym szczytem był ten właśnie żleb, w większości pokryty dość grubą warstwą śniegu i dało się tam bez problemu pojeździć, co też ów jegomość z nieukrywaną radością czynił :happy:
 7. Może po to by lina lepiej się 'trzymała' koła napędowego, ale to tylko moje mniej lub bardziej mądre przemyślenia :stupid: Myślę że MOSTOSTAL nam to w 100% wyjaśni :happy:
 8. Zgadzam się z Tobą w 100% Kodeks Drogowy jest prawem powszechnie obowiązującym i postąpienie wbrew jego zapisom jest wykroczeniem/przestępstwem, a mimo tego na drogach zdarzają się wypadki. Dlatego właśnie przypinając narty/deskę powinniśmy zawsze, na ile to oczywiście możliwe, 'mieć oczy dookoła głowy' i starać się przewidywać zachowanie innych, dla ich i własnego bezpieczeństwa.
 9. Prawo jazdy mam od 16 lat, przez ostatnie 5 lat pracowałem jako kierowca i robiłem ok 5-6 tys. kilometrów miesięcznie. Jednak z każdym kolejnym rokiem jeżdżenia samochodem mam coraz większy respekt i świadomość, iż jedna moja błędna decyzja może zaważyć na życiu moim oraz innych. Na nartach jeżdżę natomiast od 3 sezonów, więc doświadczenie mam naprawdę niewielkie (choć na Pilsku czy FIS-ie na Skrzycznem radzę sobie już bez większych problemów:) Ale i w tym przypadku każdy kolejny wyjazd uświadamia mi, jak wiele jeszcze potrzebuje pracy nad tym, by móc powiedzieć że umiem jeździć na nartach. Bo na razie to ja potrafię... ale co najwyżej zjeżdżać na nartach :stupid: :laughing: marboru pozdrowienia dla żonki i jak najszybszego powrotu na stok życzę :happy:
 10. Jeszcze nie słyszałem o takim rankingu, który by w 100% zadowolił wszystkich (dodam że o jakimkolwiek rankingu). Ale mnie ten podoba się właśnie za to, że chyba po raz pierwszy próbuje podejść do tematu w tak kompleksowy sposób. Sądzę też, iż różnice pomiędzy oceną Skionline i narciarzami wzięły się stąd, iż redakcja starała się dokonać oceny 'na chłodno', biorąc pod uwagę przede wszystkim suche fakty, a my ocenialiśmy raczej kierowaliśmy się głównie sercem. Najlepszy przykład: Białka - Pilsko. Pierwszy ośrodek wybudowany w zasadzie na pagórkach, ale naprawdę świetnie zorganizowany. Drugi ze kapitalnymi trasami, wspaniałymi widokami i... no właśnie, tej reszty na razie nie ma. Tak więc w tym roku Pilsko czy SON po prostu nie miały prawa wyprzedzić Białki, ale za rok-dwa kto wie :happy:
 11. Widocznie tak mu się spodobało, że jeszcze nie wrócił :stupid: :biggrin:
 12. W Zwardoniu ruszył Duży Rachowiec - http://www.rachowiec.pl/
 13. Bacus

  Korbielów 2015

  No widzisz, a mnie nawet przeszło przez myśl, że może któryś z instruktorów uczących dzieciaki to Ty, ale głupio tak było do każdego podjeżdżać i pytać czy nie jest aby tym Grześkiem, co się tak aktywnie na skionline.pl udziela :stupid: :biggrin:
 14. Bacus

  Korbielów 2015

  Jeśli masz na myśli srebrną skode, to byłem ja :laughing:
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...