Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurtka Spyder, oryginał czy podróbka?


warczykiki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od 6 sezonów używam jednego "kompletu" Spyder'a . Prałem średnio 2 x w sezonie jak pozostałe ciuszki. Jak do tej pory sprawuje się bez zarzutu. Może dlatego że oryginał :tongue:SB, od wielu lat używam butów z Gore i nic mi nie przemokło. Na zimową ciapę nie widzę innego rozwiązania.

Z wiekiem i praniem traci swoje właściwości bezpowrotnie, bądż zyskuje nowe, ceraty. Więc jeśli stać nas na porządną kurtkę za 3500zł czy portki za 2500, tylko praktycznie na 1 sezon, kupujmy.

PS. A przy padającym śniegu czy oszronionych krzesełkach, du..ę zawsze mam mokrą. Do tej pory nie znalazłem na to sposobu. A mówią że krzesło lepsze od orczyka.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kurtki ze Spydera bo nie tylko tu słyszałem o nim sporo dobrych opinii. są w dość znaczących cenach więc szukam jakiejs promocji. przegladalem na snowshopie ale nic z tej marki niemieli chociaz na inne mieli spore obniżki. gdzie szukać spydera w dobrych cenach? a może zdecydować sie na jakąś używaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podsumowanie tematu:

-nie ma sensu porównywać kurtek z membranami powiedzmy 5 /10 tyś z membranami 20 tyś / 20 tyś (inne wyższe są już bardzo abstrakcyjne cenowo) - są to oczywiste korzyści odprowadzają wilgoć na zewnątrz nie przepuszczają wilgoci do środka (widzę jak taka kurtka schnie i jak długo trzyma się sucha w środku ).

- mam porównanie ze znajomymi i sam kiedyś miałem kurtki z niskimi membranami .... przepaść

- kurtki takie mają jedną wadę ich sprawność szybko maleje - jak szybko ? - sam mam kurtkę 20/20 rossignola i również takie spodnie innej firmy.... która ma "gwarancję" na 100 "prań" - ja bym to określił jako przemoczeń czyli w praktyce 100 dni na stoku minus ilość fizycznych prań .... w praktyce jak ktoś jeździ 14 dni w roku to kurtka starczy mu na max 6 lat w jeżeli ktoś częściej .... to łatwo policzyć .....

- nie kupuje się tych kurtek używanych !!!! to nie ma sensu chyba że kogoś podnieca marka i membrana i jej wyłącznie teoretyczne działanie .... używki po instruktorach po roku (nawet niecałym) nadają się do śmietnika !!! więc teoretycznie model z danego roku również może być ostro zajechany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używką to zapewne podzielisz los kolegi który założył ten temat:) Zajrzyj do SKI TEAM oraz Intersportu. W tym drugim warto przed ewentualnym zakupem założyć kartę stałego klienta. Od każdej ceny nawet tej promocyjnej masz dodatkowo 5-6% upustu w postaci bonu

szukam kurtki ze Spydera bo nie tylko tu słyszałem o nim sporo dobrych opinii. są w dość znaczących cenach więc szukam jakiejs promocji. przegladalem na snowshopie ale nic z tej marki niemieli chociaz na inne mieli spore obniżki. gdzie szukać spydera w dobrych cenach? a może zdecydować sie na jakąś używaną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ski team w polsce to nieporozumienie. jest tam stary sprzęt, który leży niejednokrotnie w nieciekawych warunkach, za to trzyma cenę oporowo. taki przykład że kurtki burtona w skiteamie (i to z dwóch sezonów stecz) miały jeszcze +20% do ceny nowej kurtki z neta.... jakaś masakra. nie wiem czy to prawda ale słyszałam historię że powodem tego jest to, że oni ten sprzęt muszą kupić (nie dostają go a jak nie sprzedadzą to trudno, oddają) więc on tam sobie leży i leży i leży (aa wiem, w sklepie northface ludzie wyjaśnili mi zagadkę porąbanych sen skiteamu)

poszukaj w necie uprzednio przymierzywszy szukany model a zaoszczędzisz duużo więcej niż te 5-6% w postaci bona :D

w intersporcie też narciarskich rzeczy nie kupuję (zagraniczne intersporty są dużo lepiej wyposażone)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kurtki ze Spydera bo nie tylko tu słyszałem o nim sporo dobrych opinii. są w dość znaczących cenach więc szukam jakiejs promocji. przegladalem na snowshopie ale nic z tej marki niemieli chociaz na inne mieli spore obniżki. gdzie szukać spydera w dobrych cenach? a może zdecydować sie na jakąś używaną?

Czy taki wybór Cię interesuje:

http://www.precisionski.fr/en/72-ski-jackets#/manufacturer-spyder

Niedawno tam kupiłem, po tygodniu była u mnie. Przesyłka za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie to co napisałem!

PS

Te 5-6% to dodatkowo doliczone do obecnych 25% upustu na tegoroczne modele. Osobiście robię zakupy po nowym roku gdy obniżki sięgają prawie 60%!

ski team w polsce to nieporozumienie. jest tam stary sprzęt, który leży niejednokrotnie w nieciekawych warunkach, za to trzyma cenę oporowo. taki przykład że kurtki burtona w skiteamie (i to z dwóch sezonów stecz) miały jeszcze +20% do ceny nowej kurtki z neta.... jakaś masakra. nie wiem czy to prawda ale słyszałam historię że powodem tego jest to, że oni ten sprzęt muszą kupić (nie dostają go a jak nie sprzedadzą to trudno, oddają) więc on tam sobie leży i leży i leży (aa wiem, w sklepie northface ludzie wyjaśnili mi zagadkę porąbanych sen skiteamu)

poszukaj w necie uprzednio przymierzywszy szukany model a zaoszczędzisz duużo więcej niż te 5-6% w postaci bona :D

w intersporcie też narciarskich rzeczy nie kupuję (zagraniczne intersporty są dużo lepiej wyposażone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ceny spyderów okazały się dla mnie zaporowe jak to przekalkulowałem...

na razie zdecydowałem się na oakleya (orginate lite) w tym snowshopie. ma całkiem przyzwoite parametry i sporo promocja, bo z zeszłego sezonu hehe

mam nadzieję, że nikt na stoku nie pozna że jeżdżę w "zeszłej kolekcji" hehe zobaczymy jak dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...