Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic D2 GS 191(WC), 188(EC) oraz D2 RS SL 165(WC) (komórki)


Hrynisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się tutaj podzielić wrażeniami z jazdy po trzech dniach na stokach Ustrzyk Dolnych (podkarpacie) oraz w Kluszkowcach.

Oczywiście testowany sprzęt jest nowy z wyjątkiem SL'ek i oczywiście nie spełnia nowych wymogów FIS które w gigancie mężczyzn wynoszą - promień skrętu min. 35 m i dł. 195cm, nie będę się rozmieniał na szerokość pod butem

(w testowanych powyżej mamy 29 m przy 191cm i 27 m przy 188cm)

, slalomki póki co łapią się w przepisach (chociaż Panowie z FIS'u mają kolejną chorą fazę aby na następny sezon wrócić z gigantkami do promienia min. 27 m (mężczyźni) i min. 23 m (kobiety), ale zostawić dł. 195cm (mężczyźni) i 190cm (kobiety), no i oczywiście wydłużyć slalomki (przecież skoro przyspieszyliśmy giganty zwiększając promień to dlaczego nie zrobić tego w slalomie), co jest dla mnie skrajną głupotą, na szczęście póki co te przepisy mnie nie dotyczą :D.

Wracając do testu. Jeździłem w butach Atomic RT CS 140, a narty były ostrzone na kąty - 88* i 0,5* gigantki oraz

87* i 0,5* slalomki.

Jest słoneczny poranek 15 grudnia, niedziela, Kluszkowce, -3*C, stok prawie prywatny

(przez 1 godzinę xD później masakra)

na nogach mam nowe gigantki o dł. 191cm i promieniu 29 m,

na niezdjętej jeszcze naklejce widnieje napis "WC",

więc myślę sobie "hmmm.. mam na nogach sprzęt od którego ciężko znaleźć lepszy,

bo w końcu te same deski jeździły w PŚ", staję na górze, dopinam buty i... jadę.

Pierwsze trzy zakręty nie za bardzo wiem co się dzieje, ale z każdym następnym zaczynam czuć "to coś"

co każdy z nas kocha w "rasowych" gigantkach. Po niecałej minucie jestem na dole, cóż na razie nie mogę nic powiedzieć, rozpinam buty i jadę na górę. Po kilku zjazdach zakochałem się w tych nartach i z bólem odnosiłem je do samochodu przy zmianie na 188cm. Na tych drugich też chwilę pojeździłem i ze zdumieniem stwierdzam, że... wolę te dłuższe!!! Chwila na odpoczynek w karczmie, zmiana na slalomki, które już znałem więc nic specjalnego się nie stanie...

Wręcz przeciwnie!!! okazuje się, że po jeździe na gigantkach, które prowadzą się jak po szynach, slalomki odmawiają posłuszeństwa! Na szczęście udało mi się przestawić na SL.

Teraz może kilka spostrzeżeń z jazdy.

Atomic D2 GS 191cm:

-Niewiarygodne trzymanie, jazda jak po szynach, ale komóra to komóra.

-precyzja, tną lód jak brzytwa

-Albo jedziesz na 100% albo nie wychodź z domu, jak ich nie postawisz w pion to Cie nie posłuchają :)

-No i siła, jeśli chcesz na nich spędzić cały dzień to będziesz jej potrzebował bardzo dużo.

Atomic D2 GS 188cm: (warto zaznaczyć, że na tych jest naklejeczka "EC", a nie "WC")

-trochę bardziej przyjazne niż 191, ale nieco słabiej trzymają na lodzie

(jak wiadomo są to narty żeńskie więc trudno się dziwić niewiele jest kobiet które ważą ponad 80kg - mówię o zawodniczkach :D)

-pkt. 2 i 3 taki sam jak powyżej

-Wymagają mniej siły, ale nie zaangażowania, jak dasz się powieźć to polecisz na bank :)

Atomic D2 SL 165cm:

-w tym przypadku D2 to tylko marketing, gdyż nie posiadają one osobnej płyty controldeck (struny)

-precyzja

-zaangażowanie raidera musi być takie samo jak na GS, ale wiadomo, nie wymagają tyle siły

-trzymanie nieziemskie, a zmiana krawędzi jest szybsza niż w komórkach Völkl'a

(na których miałem przyjemność się przejechać tego dnia), choć nie można tu mówić o jakiejś znacznej różnicy

Mam nadzieje, wszystko opisałem dobrze, jak by ktoś chciał wiedzieć coś więcej to niech pisze chętnie odpowiem :D

Podrawiam!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...