Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart


kelpii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pasjonatów!

W tym roku planuję wrócić do regularnych pobytów w górach (w planach 2 wyjazdy na minimum tydzień) i stwierdziłam że jedyne czego mi brakuje to dobrych desek... Szkoda mi płacic za wypożyczanie, wolałabym kupić swoje, jako ze w kolejnych latach nie planuje z nart rezygnowac, a nie mam potrzeby miec zawsze najnowszego sprzetu. Od kilku dni przeglądam oferty w internecie i sklepach i totalnie nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę i jaką firmą się zainteresować. Pamiętam ze 7 lat temu jak robiłam kursy to mówiono bardzo dobrze o fischerach, ze jakość bardzo dobra w stosunku do ceny, ale nie wiem czy coś się nie zmienilo...

Jeżdżę od dziecka, ale jako że mam daleko w góry to z reguły raz do roku na tydzień. Tata - sportowiec, więc do 15 roku życia jeździł krok w krok za mną i "truł" mi jak mają być ułożone nogi i pozycja itd itp... więc jak na szczeciniankę wyrosłam na całkiem ogarniętego narciarza, choć wiele jeszcze przede mną :P

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 23

3. Waga - 58kg

4. Wzrost - 176cm

5. Na nartach jeżdżę od 8 roku życia z przerwami ( średnio wychodzi raz w sezonie )

6. Moje umiejętności określam na 7 - mając 16 lat skonczyłam kurs kwalifikacyjny instruktorski, ale nigdy nie chciałam się bawić w zawody czy wyczyn, więc bardziej rekreacyjnie, dla zabawy.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Rossignolki, nie pamiętam danych technicznych, ale dla zaawansowanych narciarzy

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - brak, ostatnio co pamiętam (miałam 2 lata przerwy) to Fischery RC4 chyba SC - wypożyczane, bardzo byłam z nich zadowolona, ale szczerze mówiąc nie przykładałam nigdy dużej wagi do sprzętu - zaczynałam na prostych, długich nartach i samo przejście na carvingi było cudownym przeżyciem...

9. Preferuję styl jazdy: śmig, bardziej krótkie niż długie skręty, raczej na trasie niż poza. Wolałabym jednak nartki na których można jeździć cały dzien (ma to być przyjemność a nie wyścig) – jak idę na stok to zostaję tam przez 6h z krótką przerwą na gorącą czekolade i frytki ;)

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossignol Radical 8SL Slantnose, albo Fischer RC4 SC (zastanawiam się nad kilkoma modelami) – nie chcę nart z tego sezonu, bo po co przepłacać – poza tym wolałabym narty sprawdzone już przez większą ilość narciarzy na stoku.

11. Mój budżet na narty to około – 1300-1600 za narty z wiązaniami (chyba że trafią się jakieś wyjątkowo dobre w rozsądnej cenie to dopłacę...) -

Może mi ktoś doradzić która z upatrzonych przez mnie nart bardziej się nadaje dla mnie lub czy w ogóle się nadaje? Lub ewentualnie zaproponować jakąś inną firmę/model? Jaką długość nart dobrać do swojej wagi/wzrostu? Nie chcę nart typowo kobiecych, bo sądzę że płaci się bardziej za design niż za jakość - obawiam się jednak że narty męskie mogą być dla mnie za ciężkie/twarde?

Będę wdzięczna za wszystkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie nartki sa bardzo fajne, choc ja osobiscie wolalbym fischerka, takie nartki spokojnie mozesz dobierac w przedziale dlugosciowym od okolo -10 do -20 cm od wzrostu, natomiast bardzo fajna nartka damska jest http://www.starsport.com.pl/narty/narty-elan/narty-elan-speed-magic-elw-110-fusion-20132014,p811903724 snieg doslownie topi sie pod ta nartka ;) i jest to damski odpowiednik meskiego slx - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj raczej w dechy sport allmountain,lub cross carve anizeli w slalomki. Dluzsza decha i mniej taliowana bedzie lepsza do smigu itp,a skret krotki czy sredni spokojnie pojedziesz. Slalomowe narty mimo wszystko sa mocniej taliowane i wymuszaja inny styl jazdy. Mozesz szukac w dechach unisex lub typowo damskich. Volkl ma ciekawa linie damska,rossignol tez,przykladowe linki:

http://allegro.pl/volkl-fuego-165-cm-wiazanie-ipt-emotion-11-0-tc-i3904481135.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,voelkl,chiara,5899.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,rossignol,attraxion-6-echo-wtpi2,5994.html

Oczywiscie dlugosci najwieksze - czyli 165 lub w rosole 162.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bruner79, dzięki za poradę. Jako że bardzo rzadko jeżdżę poza trasą, dlatego celowałam w narty bardziej dostosowane do stoku - stąd myślałam o nartach typu race... Jeśli chodzi o narty damskie to niezmiennie uważam że płaci się za design ;) Nie mam racji? Dlatego skłaniam się ku unisexom. Dzisiaj wybrałam się do sklepu narciarskiego po poradę i po wysłuchaniu opowieści o moim stylu jazdy, zaproponowali mi Fischery RC4 Superior RC z tego sezonu... Zasugerowali że to będą narty dobre dla mnie, bo jako że jeżdże z reguły klasycznie, śmigiem, narta przy narcie to w nartach allmountain może mi być niewygodnie z powodu ich szerokości... jak sobie poczytałam o tych nartkach to znowu pojawiła się obawa czy nie są to narty typowo wyścigowe jak sama nazwa mówi - ale opinie są sprzeczne. Poza tym jako ze to nowe narty, to jeszcze recenzji jest mało (pozostaje miec nadzieje ze Fischer się nie zepsul i dalej trzyma klase;) Ale szukam i czytam dalej. Z Voelklami nie mam specjalnie doświadczenia... ciężko mi je oceniać. Moje sympatie to Fischer i Rossignol. Ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia?? Piotr_67 zrezygnował, a jeśli ma podobną opinie do brunera to chętnie bym wysłuchała żeby mieć potwierdzenie :D

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...