Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ELAN SLX 160 cm??


tommytychy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 180 cm wzrostu i waże tylko 52 kg (wiem że to mało ale niestety taki jestem). Jeżdzę od 9-ciu lat. Choć mam tylko 15. Czy mogę kupić Elany Slx 160 - 165 cm z wiązaniami tyroli HD14 i 15-sto milimetrową płytą? Dodam jeszcze że klasycznie jeżdzę w/g mnie nieźle (w skali 1-10: 8/9). A carvingiem (w skali 1-10: 5). Chcę startować w zawodach. I ta nartka ma mi posłużyć przez jeszcze kilka lat (mam nadzieje zdobyć troche wagi). Mogę ten komplet dostać za ok 1950 zł. A może inne narty/ wiązania... Z gór dziękuje za wypowiedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAN SLX 160 cm??

To moim zdaniem (a trochę testowałem) najlepsze narty slalomowe na rynku, ale ta narta zobowiązuje. Nie wiem jak jeździsz być może super technicznie, ale potrzeba masy by w zakręcie tę nartę wygiąć. Właśnie wróciłem z treningu slalomu specjalnego i giganta na SLX 160 cm i ta narta jest Zaje....:))fajna, ale trzeba mieć nogi jak balony. Po trzech dniach jestem wykończony i muszę swoje odespać :)) a mam silne nogi i ważę 79 kg.

Polecam siłownię pod okiem instruktora i ale przede wszystkim dietę węglowodanową (podejrzewam, że masz bardzo szybki metabolizm i spalasz własne mięśnie) czyli makarony, kasze, ryż itd. Jesteś bardzo młody więc nie masz się co martwić o przyszłość, masę nabierzesz w swoim czasie jak przestaniesz rosnąć w górę. Może coś łatwiejszego? SL?

pozdrawiam serdecznie

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAN SLX 160 cm??

Wlasciwie jak na razie masz warunki raczej do skokow niz do narciarstwa alpejskiego:)

Zgadzam sie z przedmowcami slx bedzie chyba za twarda dla Ciebie.

Co do diety do nie zapomnij tez o bialku. Z samej kaszy miesni nie da sie zbudowac;)

Na pocieszenie -slyszalem ze Herman Majer jak byl mlody tez byl raczej watly fizycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAN SLX 160 cm??

Tak jak kolega powyżej proponowałbym jednak SL, narty podobne ale bardziej miękkie. Hmm a co do wagi to jest problem- taka waga przy takim wzroscie to już prawie anemia ( ja waże dokładnie 2 razy więcej). Proponuje poradę lekarską w związku z wagą i spacer do lekarza sportowego aby mógł fachowo stwierdzić czy w twój organizm nadaje się do ostrzejszego traktowania ( treningi itp. ).

ps. prosze moją radę ze spacerem do lekarza potraktować jak najbardziej serio, młody szybko rowijajacy się organizm bardzo latwo przciąrzyć, a tego chyba byśmy niechcieli.

pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAN SLX 160 cm??

Dzięki za rady, a u lekarzy sportowych już bywałem (też się cholernie dziwili). Pozatym trenuję wyczynowo tenisa ziemnego więc z przeciąrzeniem będę uwarzał. Jeszcze raz dzięki, a pozatym niewiecie gdzie można dostać SL po przecenie w okolicach Katowic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAN SLX 160 cm??

Dzięki wam kupuje sobie ELAN`y SL. Nawet dużo lepiej wychodzą cenowo. Dzięki wielkie. Mam nadzieje że mi na przynajmniej 3 sezony starczą (mam nadzieje o nie dbać i mieć je przez 5 sezonów, ale nie wiem czy sie uda /oby/ :)). Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...