Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pod jakim kątem ostrzyć narty + Jazda figurowa??


Kloncze

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze juz drugi sezon i nartki troche mi sie stępiły, a nie chce oddac nart do jakiegos ciecia ktory naostrzy je jak chce. Moje pytanie brzmi tak

1.Pod jakim kątem naostrzyć narty i oco z tymi kątami chodzi??

2. Czy da sie jakoś zmierzyć jaki był kąt nart(krawedzi) orginalnie??

3. Jeśli chodzi o jazde figurową to wiem ze jest książka pt."Balet na śniegu", ale nigdzie jej nie moge zdobyć :/ Jak wie ktoś oco chodzi To prosziłbym może o jakieś skany tej książki albo chociaż krótki opis skrętów w tym stylu.

Z góry thx.

..::Pozdro::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim kątem ostrzyć narty + Jazda figurowa??

witam

jeżeli chodzi o ostrzenie krawędzi i katy to polecam tą stronkę

http://www.narty.pl/tresc.php3?id_tresc=31&kom=id_tresc

nikt ci lepiej tego niewytłumaczy:-)

a tę książkę o którą pytasz to widziałem kiedyś na allegro w narciaciarstwie w dziale pozostałe:-)

pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim kątem ostrzyć narty + Jazda figurowa??

Narty powinny być ostrzone pod kątem 88 stopni, slalomówki nawet 86-87 stopni. Chodzi o oddziaływanie krawędzi narty na podłoże a w rezultacie dobre "trzymanie krawędzi". Ciężko definitywnie zmierzyć, ale dobre serwisy (nie pseudo) zrobią Ci to dobrze (naostrzą) można też kupić ostrzałki (ok. 400 zł - dobra i to ręczna!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim kątem ostrzyć narty + Jazda figurowa??

Jeśli chodzi o kąt ostrzenia to popieram anbiel`a, ja cały czas ostrzę sobie narty na 88 stopniu, i naprawdę dobrze mi się jeździ, narty dobrze trzymają a przy tym nie są za ostre. Chyba że jeździsz bardzo dobrze, może raz poraz na slalomach, to polecam zmniejszyść kąt o jeden stopień do 87. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...