Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wyjazd francja 2 tygodnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcemy wraz z żoną pojechać z Warszawy do Francji (Valfrejus, Superdevoluy, Val Cenis lub inne tanie ośrodki, ale bardzo fajne szczególnie dla początkujących) w terminie 10-24 stycznia lub 17-31 stycznia. Wybraliśmy te terminy, ponieważ wydaje nam się, że wtedy wyjazd będzie najtańszy (obserwowaliśmy last minute w poprzednim sezonie). Dwa tygodnie dlatego, że podróż do Francji zajmie około 20 godzin (jedziemy bez noclegu), więc na tydzień nie ma sensu. Cena za tydzień z karnetem spadła nawet do 350zł na kilka dni przed terminem wyjazdu. Chcemy osiągnąć podobną cenę (maks. 500zł). Jedzenie typu mięso (do paki na dachu) makaron, ryż, kasza, ewentualnie słoiki i inne bierzemy ze sobą (liczyłem 200zł). Przejazd 3700km liczyłem z zapasem 7l/100km (normalnie spala 6,0-6,4l/100km), cena litra 5PLN, plus winieta szwajcaria 40CHF(140PLN), plus autostrada A2 w Polsce (tu mogę się mylić, więc proszę o sprostowanie) 320PLN w obie strony. Całość 1600-1800PLN. Jak już pisałem wolę liczyć z zapasem (frank może spadnie, ropa też, spalnie też może być niższe itp.).

Mamy dwa wolne miejsca w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcemy wraz z żoną pojechać z Warszawy do Francji (Valfrejus, Superdevoluy, Val Cenis lub inne tanie ośrodki, ale bardzo fajne szczególnie dla początkujących) w terminie 10-24 stycznia lub 17-31 stycznia. Wybraliśmy te terminy, ponieważ wydaje nam się, że wtedy wyjazd będzie najtańszy (obserwowaliśmy last minute w poprzednim sezonie). Dwa tygodnie dlatego, że podróż do Francji zajmie około 20 godzin (jedziemy bez noclegu), więc na tydzień nie ma sensu. Cena za tydzień z karnetem spadła nawet do 350zł na kilka dni przed terminem wyjazdu. Chcemy osiągnąć podobną cenę (maks. 500zł). Jedzenie typu mięso (do paki na dachu) makaron, ryż, kasza, ewentualnie słoiki i inne bierzemy ze sobą (liczyłem 200zł). Przejazd 3700km liczyłem z zapasem 7l/100km (normalnie spala 6,0-6,4l/100km), cena litra 5PLN, plus winieta szwajcaria 40CHF(140PLN), plus autostrada A2 w Polsce (tu mogę się mylić, więc proszę o sprostowanie) 320PLN w obie strony. Całość 1600-1800PLN. Jak już pisałem wolę liczyć z zapasem (frank może spadnie, ropa też, spalnie też może być niższe itp.).

Mamy dwa wolne miejsca w samochodzie.

Paliwo liczysz za tanio skończy ci się w okolicach Monachium / Stuttgardu ..... a tam to już 1,4 euro w Austrii od 1,15 euro do 1,65 euro dalej jeszcze drożej , lecisz przez Szwajcarię masz mocne podjazdy również we Francji , chcesz jechać obładowanym samochodem w zimę - spokojnie licz spalanie 7,5 a może i 8 litrów .... i średnią cenę paliwa 5,5 pln - wtedy będziesz miał realny koszt.

W zależności jak jedziesz dojdzie ci opłata na autostradzie we Francji ( bramki ) , autostrada w Polsce to też ponad 100 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na PRIV ale system nie pozwala mi wysłać do Was prywatnej wiadomości zatem ...

Przeczytałem Wasz post odnośnie planowanego wyjazdu.

Niestety w tym sezonie nie zapowiada mi się jak na razie żaden wyjazd, zatem jestem dość otwarty na różne propozycje.

Napisz proszę co nieco o Was, jak również o Waszych umiejętnościach narciarskich.

Czy planujcie dużo jeździć - od otwarcia do zamknięcia wyciągów, czy tez spokojniej, po śniadaniu kolo 11 na parę godzin?

Czy chcecie zaliczyć 2 stacje narciarskie czy tez zadomowić sie w jednym miejscu.

Jakim autem jedziecie?

Ja mam 34 lata, staram się być aktywnym narciarzem, z pewnością jestem mocno aktywnym żeglarzem / czasem organizuje rejsy w Chorwacji/, nie palę, piję w małych ilościach głównie piwo / dobre piwo - nie koncernowe :P/ Kilka razy byłem już na nartach we Francji. Na wyjazdach nacisk kładę głównie na maksymalne wykorzystanie sposobności do jazdy. Czyli od otwarcia do zamknięcia albo momentu kiedy nogi odmówią współpracy;)

Jestem również doświadczonym kierowcą w dalekich trasach. Czy to Francja, Włochy, czy też Chorwacja - zawsze autem.

Zastanawia mnie niskie spalanie jakie zakładasz. Co to za auto?....

Czy nie braliście pod rozwagę możliwości noclegu po trasie.

Są sprawdzone hotele w cenie ok 60-80 zł za osobę.

Przepraszam za taki natłok pytań.. ale sami rozumiecie ;)

Pewnie chcielibyście tez trochę dowiedzieć się o osobach z którymi mielibyście jechać.

Pozdrawiam

Maciek

sscorpionwawa małpa gmail kropka com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcemy wraz z żoną pojechać z Warszawy do Francji (Valfrejus, Superdevoluy, Val Cenis lub inne tanie ośrodki, ale bardzo fajne szczególnie dla początkujących) w terminie 10-24 stycznia lub 17-31 stycznia. Wybraliśmy te terminy, ponieważ wydaje nam się, że wtedy wyjazd będzie najtańszy (obserwowaliśmy last minute w poprzednim sezonie). Dwa tygodnie dlatego, że podróż do Francji zajmie około 20 godzin (jedziemy bez noclegu), więc na tydzień nie ma sensu. Cena za tydzień z karnetem spadła nawet do 350zł na kilka dni przed terminem wyjazdu. Chcemy osiągnąć podobną cenę (maks. 500zł). Jedzenie typu mięso (do paki na dachu) makaron, ryż, kasza, ewentualnie słoiki i inne bierzemy ze sobą (liczyłem 200zł). Przejazd 3700km liczyłem z zapasem 7l/100km (normalnie spala 6,0-6,4l/100km), cena litra 5PLN, plus winieta szwajcaria 40CHF(140PLN), plus autostrada A2 w Polsce (tu mogę się mylić, więc proszę o sprostowanie) 320PLN w obie strony. Całość 1600-1800PLN. Jak już pisałem wolę liczyć z zapasem (frank może spadnie, ropa też, spalnie też może być niższe itp.).

Mamy dwa wolne miejsca w samochodzie.

Byłbym chętny na wyjazd dwutygodniowy, ale do Trzech Dolin, gdyż ośrodki przez Was wymienione nie są warte tak dalekiej podróży. Termin mi odpowiada. Napisałem osobny wątek: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19724-Trzy-Doliny-09.01-25.01-szukam-3-os%C3%B3b-na-wyajzd

Koszta przy dojeździe własnym (spanie + skipass) 2200 zł + koszt dojazdu. Konieczne 4 os obłożenie w apartamencie. Stacja wg. wielu rankingów najlepsza na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...