Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupno nowych nart, czyli kolejny raz o progressorze...


tx7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, najpierw opiszę siebie, potem mój problem

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 38

3. Waga - 76

4. Wzrost - 176

5. Na nartach jeżdżę od 0 sezonów, (jeździłem jakieś 30 lat temu i po przerwie jakieś 10 lat temu)

6. Moje umiejętności określam na 0 ale dość szybko sie uczę i robię postępy (30 lat temu było ok. 6, 10 lat temu było ok. 7)

7. Moje buty to - własnie nabyłem Salomon X-MAX 120, poprzednio miałem jakieś inne ale pamiętam, że były za miękkie i przy większych prędkościach słabo trzymały

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Mam jakieś stare Fischery, już carvingi, ale pamiętam, że ok tych 9-10 lat temu słabo trzymały przy dużych prędkościach, musiałem mocno krawędziować, a i tak na stromych odcinkach do była walka o życie, pewnie także są za krótkie, bo to 160 cm.

9. Preferuję styl jazdy -zarówno długimi jak i krótkimi skretami,rekreacyjnie, jazda szybka,po przygotowanych stokach w Polsce i w Alpach. Nie zamierzam jeżdzic zbyt często poza trasami.

10. Upatrzyłem sobie narty - ... tu trudno powiedzieć, myślałem o jakiś nowych progressorach

11. Mój budżet na narty jest raczej mały, z wiązaniami to max. ok. 1500 PLN

i teraz mój dylemat, potrzebuję narty w miarę uniwersalnej (czytałem na forum o nartach uniwersalnych), tj. czegoś pomiędzy slalomówką a gigantką, do tego nie jakiejś mega trudnej, bo jak widać znowu będę się uczyć ale też takiej, na której spokojnie można jeździć z większymi prędkościami na stromych, czarnych trasach.

Od lat jeżdżę na snowboardzie, więc z trdnymi trasami mam do czynienia i wiem, że na sprzęcie zbyt miękkim, o za krótkich krawędziach efektywnych zwyczajnie nie da się zjechać bezpiecznie stromymi, oblodzonymi trasami.

Zastanawiałem się nad 2 modelami Progressora - 800 - 900

oraz nad 2 rocznikami 2013/14 oraz 2014/15.

Czy w roku modelowym 2014/15 zaszły jakieś istotne zmiany i warto dopłacać, czy spokojnie można brać rok starszy?

Jaka w praktyce jest różnica między Progressorem 800 a 900?

Jaką długość tych nart polecacie - mysłałem o 175 i o 170, ale ciężko mi określić która będzie w praktyce lepsza.

Z góry dziekuję wszystkim za porady i sugestie,

jeżeli uważacie, że warto zainwestować w zupełnie inną nartę też dajcie znać.

Pozdrawiam

Edytowane przez tx7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...