Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy ktoś zna rozsądną kwaterę w Alpach dla 2 osób


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponieważ ostatnio nie udało mi się wyjechać w góry, w tym roku postanowiłem już wcześniej zaplanować wyjazd.

Niestety ani moje wolne terminy, ani budżet nie ułatwiają sprawy.

Wyjazd miałby być na 5 do 6 dni jazdy na stokach gdzieś w Alpach w terminie od 3 lutego (wyjazd z Polski) do max 10 lutego (powrót do kraju).

Mam pewne oczekiwania i ograniczenia:

- choć trochę gondol, trasy zarówno łatwe, jak i trochę trudniejsze (czarne, bądźmy szczerzy - czerwone nie są trudne),

- zakwaterowanie dla 2 osób z własną łazienką i wc,

- dobrze żeby było jakieś pomieszczenie do codziennego smarowania ślizgu (sprzęt mam zawsze ze sobą, ale przy cyklinowaniu jest trochę bałaganu, jeśli robię to w pokoju to mam zawsze ze sobą masę folii i wykładam podłogę, natomiast osobne pomieszczenie w tym celu to ogromny komfort, a żeby sprzęt szybko jeździł to niestety muszę go codziennie na gorąco smarować),

- śniadanie na miejscu (może też być obiadokolacja, ale zdaję sobie sprawę, że w niskiej cenie takich cudów nie ma),

- rozsądny dojazd z centrum PL, tzn. jakaś sensowna odległość, żeby cena paliwa mnie nie zabiła (nie mam gazu, jadę na benzynie więc jest to istotny element kosztów),

- rozsądne cenowo skipassy.

Jeżeli macie namiary na jakieś fajne kwatery, ewentualnie jakiś region Alp polecacie to będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Budżet to tak całościowo myślałem ok. powiedzmy 4600 PLN za 2 osoby z przejazdem, skipasami i zakwaterowaniem.

Wiem, że jest on dość mizerny jak na wymagania, ale może ktoś ma jakieś sprawdzone miejsca w rozsądnych cenach.

Pozdrawiam Forumowiczów

Edytowane przez tx7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to śniadanka samemu się robi, obiadokolację tym bardziej, a jak tak to nie pokój tylko apartament z aneksem kuchennym, jak nie będziecie mieć kuchni i zaczniecie żywić się w knajpach to nie może być tanio.

Jeśli chodzi o pomieszczenie gdzie sobie narty można robić, no to hmmm... ja się nie spotkałem, a szczerze powiem że mam akurat pierd...a na punkcie przygotowania nart i kiedyś jeszcze nawet woziłem skrzynię z gratami z sobą, potem zarzuciłem to bo nigdy tego na wyjeździe nie użyłem i to już nawet nie chodzi o to że nie było gdzie, ale zwyczajnie nie ma na to ani czasu, ani ochoty. Jedynie co ma z sobą to coś do podostrzenia krawędzi i to się akurat przydaje i jest używane często i chętnie.

Jeśli chodzi o miejsce i blisko z łodzi no to Salzburgerland, Styria, Karyntia.

Jak np. szukać to tu masz wskazówki, kolega Arbiter skorzystał i w kilkadziesiąt minut był już usatysfakcjonowany, a zdziwi się dopiero jutro jak zaczną oferty schodzić.

Ceny karnetów mnie więcej takie same ok 220 e za 6 dni

Do czego Ci te gondole są potrzebne? lubisz się schylać, czy mieć rękawiczki mokre? czy o co chodzi???

To mi się jeszcze bardzo spodobało w Twoim wpisie:

trasy zarówno łatwe, jak i trochę trudniejsze (czarne, bądźmy szczerzy - czerwone nie są trudne),

to to o tych czerwonych trasach, musiałem sobie zafundować chwilę szczerości sam z sobą... nie umiem jeździć na nartach:wink:

Jak skorzystasz z ww wskazówek to zmieścicie się w kwocie 4600 zł spokojnie:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, jeszcze dzisiaj "wrzuce zapytanie" i zobaczę jakie propozycje spłyną :)

Co do smarowania śizgu, to niestety ale jak jeżdzę cały dzień, praktycznie może z 15 minutową przerwą na zjedzenie kanapki to niestety spiek jest już pod koniec dnia zazwyczaj trochę przesuszony, więc na każdy wyjazd biorę kika litrów odtłuszczacza, ze 20 pilników i kamieni o różnej gradacji, ostrzałki, żelazko, kilka smarów, cykliny, szczotki do robienia struktury... tak, wiem że to jest trochę chore ;-)

Zależy mi na gondolach z jednego powodu, z tych 6 dni chciałbym ze 2 przejeździć na snowboardzie, a tutaj gondole są niezastąpione i właśnie na te 2 dni potrzebowałbym jakieś czarne, najlepiej trudne trasy.

Pozostałe 4 dni planuję spędzić na nartach i tutaj wolałbym niebieskie i czerwone (prawie 10 lat nie jeździłem na nartach i mimo że kiedyś nawet z czarnymi nie miałem jakichkolwiek problemów, to zdaje sobię sprawę że muszę się większości rzeczy nauczyć od nowa, a przynajmniej sobie je przypomnieć). Uważam, że nie ma co ryzykować zdrowia ani swojego, ani innych, więc chcę zacząć od spokojnej jazdy :)

Piszę zapytanie i zobaczymy co się znajdzie,

jeszcze raz wielkie dzięki,

pozdrawiam

Edytowane przez tx7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...