Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze sprzętu Volkl 75 IS & Atomic HAWK 100X


MaRith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem świeżutki na forum, po wielu latach wypożyczania nart przyszła pora na własny sprzęt. Na nartach jeżdżę standardowo tydzień rocznie (od jakiś 6lat).

Swoje umiejętności określam na 4-5 / 7.

Waga: 83kg

Wzrost ok 190cm

Wiek: 21

Będąc ostatnio w lokalnym sklepie sprzedawca doradził mi narty Volkl 75IS 166cm oraz buty Atomic HAWK 100X.

Czy uważacie, że to dobry wybór?

W sklepie przymierzałem również buty Diabello 90X, były mega wygodne, ale wydawały mi się miękkie - mocno się zginały przy przyjęciu pozycji narciarskiej, więc drugie butki jakie przypadły mi do gustu to Atomic HAWK 100X, ewidentnie czułem różnicę. Tutaj pytanie czy 100 nie będą za twarde.

Mój charakter jazdy jest dosyć dynamiczny, ale nie przesadzam z prędkością, lubię jeździć szerokimi i wąskimi skrętami.

Stoki na których zwykle zjeżdżam Włochy/Austria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca dobrał mi narty wg. znanej mi zasady między brodę a nos.

A czy orientujecie się może czy w intersporcie mogę wymienić zakupione narty na dłuższe -.- ?

PS. Jakie skutki uboczne odczuje przy tych krótkich nartach?

Edytowane przez MaRith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaRith, załączam Ci przykładową tabelę Salomona. Oczywiście trzeba być elastycznym i nie kupować wszystkiego bezkrytycznie. Są to tylko pewne wytyczne. Inna sprawa, że przy Twoim wzroście trudno będzie dobrać narty o odpowiedniej długości. Chyba, że o charakterystyce SL.

tabela.jpg

tabela.jpg.c4615feb3fec6023fccaa0cabf8ab7ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem już pod koniec zakupu całego sprzętu narciarskiego, wymiary mam podobne (190cm/90kg), umiejętności również. Buty kupiłem Nordica Fire Arrow F3 z progresywnym flexem (90-115) i na pewno nie będą za twarde.

Jeździ mi się w nich bardzo dobrze, stopę trzymają idealnie, jedynie pierwsza jazda dała mi w kość, ból stopy nie do opisania, ale cieńsza skarpeta załatwiła sprawę i teraz to już czysta przyjemność :)

Dziwię się że sprzedawca doradził ci takie krótkie narty, jeździłem w ten wtorek na Fischer RC4 Race SC 175cm i jestem przekonany że narty które zamówiłem (progressor 900 180cm) będą idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do intersportu i mam kilka opcji:

Wymienić 75IS na dłuższe: najdłuższe jakie sa to 173cm

Wymienić na Fischery Progressory 800 maksymalnie produkowane sa chyba 175cm

Wymienić z dopłata na Volkle RTM 77 maksymalnie sa 176cm

Co bedzie najlepsza decyzja?

I dziękuje wam za dotychczasowa pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...