Narty - skionline.pl
Jump to content

Aressi

Members
 • Posts

  975
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Aressi last won the day on August 8 2015

Aressi had the most liked content!

About Aressi

 • Birthday 04/07/1968

Personal Information

 • Imię
  Arek
 • Miejscowość
  Pomorze
 • About me
  Kiedy to było? Dawno! Miałem chyba z 8 czy 9 lat kiedy po raz pierwszy stanąłem na stoku z prawdziwymi nartami. A było to w Zakopanem. Stało się to dzięki moim Rodzicom, którzy byli wielkimi miłośnikami tego sportu.

Ski equipment

 • Narty marka
  FISCHER Progressor 900
 • Buty marka
  NORDICA Speedmachine 110
 • Gogle
  DRAGON, BRENDA

Skills

 • Styl jazdy
  Odważny i rozważny, żeby dojechać w jednym kawałku ;-)
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

6,587 profile views

Aressi's Achievements

Stary wyjadacz

Stary wyjadacz (4/6)

623

Reputation

 1. W pierwszej chwili ubawiłem się setnie bo nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo trafiłeś kulą w płot. Zastanawiałem się przez chwilę czy w ogóle cokolwiek komentować. Forum to staje się coraz mniej przyjazne, często agresywne i nieprzyjemne i coraz rzadziej mam ochotę tu zaglądać. Doszedłem do wniosku, że sensu nie ma w tym żadnego. "Róbta co chceta" chciałoby się powiedzieć. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że mój cały szacunek dla Twojej osoby niestety został znacznie nadszarpnięty. Spośród wielu cech, które według mnie mógłbym Ci przypisać, oczywiście tylko na podstawie analizy Twoich wpisów na forum, ignorancji bym nie wymienił. A jednak! Niestety, skonstatowałem to raczej z przykrością. Ciekaw jestem jak sam siebie ocenisz jeśli chodzi o znajomość fizjologii i patologii ciąży i porodu? Wypowiadasz się na ten temat z pozycji eksperta czy też ignoranta? Czy też jak to Ty sam określasz "leszcza"? Ja odpowiedź na to pytanie znam ale niech wiedzą to również osoby, które być może na podstawie Twoich rad i wypowiedzi podejmą decyzje, które przy niekorzystnym zbiegu okoliczności mogą okazać się brzemienne w skutkach. Trochę zawiedziony jestem bo raczej nie spodziewałem się takiego wpisu akurat z Twojej strony. Tak. To jest odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie. Mnóstwo.
 2. Szczerze mówiąc to na chwilę zaniemówiłem kiedy natknąłem się na ten wątek. Narciarstwo w ciąży? Czy nie jest to nader ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowanie? Przede wszystkim nie bardzo rozumiem dlaczego Autorka wątku wyklucza z dyskusji mężczyzn? Opinia "jesteś nieodpowiedzialna" wyrażona przez kobietę - koniecznie narciarkę - ma swoją wagę ale podobna opinia wyrażona przez mężczyznę to już jakiś szowinizm? W takim razie zachodzi pytanie z czyjej strony? Ale do rzeczy. Oczywiście istnieje bardzo wiele przykładów na ekstremalne i irracjonalne zachowania w różnych sytuacjach. Ale wcale nie znaczy to, że są one godne naśladowania. Myślę, że taką własnie sytuacją jest uprawianie przez kobietę ciężarną JAKIEGOKOLWIEK sportu czy aktywności fizycznej, w której mamy do czynienia ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia urazu. A takim właśnie sportem jest narciarstwo alpejskie. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego. I niestety jazda na rowerze również. Chyba, że mowa o rowerku stacjonarnym. Aktywność fizyczna byłaby tu zachowana ale przy zminimalizowanym ryzyku urazu. Pływanie jak najbardziej godne jest polecenia. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Fizjologia w ciąży, zwłaszcza układu krążenia jest znacząco zmieniona. Trzeba to wziąć pod uwagę przy planowaniu aktywności fizycznej w ciąży. Przywołany przez @tanova przykład ze spożywaniem alkoholu w ciąży czy paleniem tytoniu nie jest całkowicie pozbawiony sensu. Wręcz przeciwnie.Chodzi o świadome podejmowanie ryzykownych zachowań mogących mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży. Powszechnie wiadomo, że zdecydowana większość sportowców profesjonalistów zawodowo uprawiających inne niż narciarstwo alpejskie dziedziny sportu (np. piłkarze, koszykarze, siatkarze itd, itp) ma w swoich kontraktach zapis o zakazie uprawiania narciarstwa w trakcie obowiązywania kontraktu! Dlaczego? Bo istnieje zbyt duże ryzyko odniesienia urazu! A ich kariera sportowa jest o wiele cenniejsza niż moment przyjemności wynikający z chwilowej możliwości uprawiania narciarstwa. Czy cenniejsza niż możliwość posiadania zdrowego dziecka? Z pewnością nie. A zapis istnieje. Zastanawiam się również nad ewentualną opinią towarzystwa ubezpieczeniowego w takiej sprawie. Czy miałaś stosowne ubezpieczenie na tę okoliczność? Czy uwzględniało ono fakt, że jesteś w ciąży? Oczywiście ostatecznie jest to Twój wybór. Twoje priorytety i Twój system wartości. I ewentualne konsekwencje takiego zachowania - odpukać - również spadłyby tylko na Ciebie. I obawiam się, że w takim wypadku nie znalazłabyś zrozumienia u nikogo. Myślę więc, że lepiej sobie odpuścić. Przecież to tylko chwilowa przerwa. Jest wiele form aktywności fizycznej, które można uprawiać będąc w ciąży bez obawy o jej przebieg. Gra toczy się o zbyt wielka stawkę. Życzę szczęśliwego rozwiązania. 👍
 3. Aressi

  Kasprowy Wierch

  Koledzy, po co te uszczypliwości? @Sariensis spędził sobie fajny dzień na Kasprowym, poszusował, porobił fajne zdjęcia, podzielił się tym z nami i wyjechał zadowolony. I TO jest najważniejsze! Ja na ten przykład zazdroszczę mu fajnego dnia na nartach na Kasprowym. Poza tym Kasprowy to magia! To symbol! Jeśli się weźmie pod rozwagę tego rodzaju kryteria to żadna inna góra nie może się z nim równać. Nawet ta z drugiej strony Tatr. Fajny ten filmik o przygotowaniu tras na Kasprowym.
 4. Fanów TH przybywa! I tych, którzy już tam byli i tych którzy dopiero zamierzają tam być! Ja właśnie już byłem w ogródku i już witałem się z gąską ale ... ostatecznie trafię do Madesimo, po którym też sobie sporo obiecuję. A TH chodzi mi po głowie odkąd jego niewątpliwe zalety zachwalali swego czasu na naszym forum SB i MB. Ale ... przecież sezon się jeszcze nie kończy! Zdjęcia super! 👍👍👍 Pokazałem Małżonce. Chce zmieniać rezerwację! 😡😡😡
 5. But narciarski jest najważniejszym elementem całego zestawu. Źle dobrane buty praktycznie zepsują Ci całą radość z uprawiania tego pięknego sportu, a do tego mogą narazić Cię na spore cierpienie. Tak więc wyborowi butów należy poświęcić sporo czasu i uwagi. Dobrych i nowych butów nie kupisz za przysłowiowe grosze. Nowe modele mogą się różnić tylko szatą graficzną ale mogą się też różnić konstrukcją i użytymi materiałami i technologiami. To zależy od konkretnego modelu i szczegółów należy szukać w informacjach producenta. Buty Nordica Speedmachine 110 są bardzo dobrym wyborem. Wiem to dokładnie bo takich własnie używam! 😃 Miałem podobny dylemat gdyż wiele butów które "w teorii" spełniały moje oczekiwania w praktyce już takie fajne nie były. Z butami Nordica Speedmachine 110 zaprzyjaźniłem się od pierwszej chwili i przyjaźń ta trwa do dziś. Dodam, że jestem od Ciebie nieco wyższy i ciut cięższy no i może nieco bardziej doświadczony. Swoje buty wyposażyłem jeszcze we wkładki Sidas co i Tobie polecam. Musisz pamiętać, że są porządne serwisy, które oferują bardzo precyzyjne dopasowanie buta i to, że początkowo jakiś but Cię punktowo uciska nie musi stanowić o tym, że jest to but do dyskwalifikacji. Generalnie jeśli masz już na czymś oszczędzać to nie na bucie! Ale .... jak dobrze poszukać to można znaleźć fajne oferty na nowe buty w atrakcyjnych cenach. Najlepiej oczywiście po sezonie. Powodzenia! I cierpliwości!
 6. @MAIKEL 1977 to gdzie Ty w końcu jesteś bo już się pogubiłem? Czy to ja za mało "maści" używam czy Ty za dużo? 😅😅😅
 7. Trochę dziwnie wygląda ta "biała ścieżka' pośród zieleni na ostatniej fotce. Ale cóż ... takie czasy. Czuję, że do takich widoków trzeba będzie się powoli przyzwyczajać. Tak czy inaczej przeglądam tę relację i się zastanawiam czy to jeszcze wyprawa @marboru czy już jakaś inna? Można się już pogubić! Fajne foty, fajne tereny, fajne warunki, fajna pogoda czyli .... chyba nie ma co narzekać? Ale gdyby to wszystko jeszcze było mało to znak, że potrzeba więcej "maści"! 😁
 8. Aressi

  Grobarltal - Dorfgastein

  Rzeczywiście, Obertauern nie należy do Ski Amade i nie łapie się na ten karnet ale .... jest tak blisko. Ja zawsze biorę Super Ski Card i to załatwia sprawę. Super Ski Card obejmuje 22 ośrodki narciarskie w tym i Ski Amade i Obertauern. 2750 kilometrów tras i 938 wyciągów i kolejek.Na 6 dni to wydatek 292 euro, na 7- 320 euro. Korzystasz jak chcesz i ile chcesz w dowolnej konfiguracji. Info: Super Ski Card Ceny SSC 2019/2020 Podobałoby się Wam! Ręczę!
 9. Aressi

  Grobarltal - Dorfgastein

  Mariusz, rozumiem, że jak Ski Amade to Ski Amade ale będąc tak blisko Obertauern ..... Nie skusicie się?! Byłoby szkoda!
 10. Aressi

  Schladming - 4 BergeSki

  Dachsteiny! Ha! Też takie miałem! Moje pierwsze prawdziwe buty narciarskie! Niebiesko-granatowe! Jeszcze muszą leżeć gdzieś garażu. Muszę je odszukać. Walor sentymentalny niesamowity!
 11. 😀😀😀👍❄️☀️⛷️ OK @Mitek! Rozumiem przekaz zawarty w Twojej wypowiedzi. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe umieszczenie ponownie tych zdjęć w cytacie. Nie chcę bez potrzeby "przeładowywać" forum ale .... takimi zdjęciami zwyczajnie nie można "przeładować" forum narciarskiego. Oby takich jak najwięcej!!! 👍👍👍 Pozdrawiam.
 12. Końcówka??? Tylko i wyłącznie kalendarzowa! Wszystko inne temu przeczy! Zima w pełnej krasie! Faktycznie - jak marzenie!
 13. Właśnie na to zwróciłem największą uwagę! Oprócz bardzo interesującej relacji okraszonej jak zwykle ciekawymi informacjami dodatkowymi, oprócz fajnych krajobrazów mamy dodatkowy atut - fantastycznie jeżdżącego narciarza!!!! Dlatego uważam, że filmowa relacja byłaby bardzo cennym materiałem miłym dla oka. Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło do głowy patrząc na sylwetkę @marionen to zdjęcia z .... WST!!! To moje odczucie. Chętnie bym poznał @marionen osobiście na stoku i być może czegoś się od niego nauczył. @Mitek, przepraszam ale nie do końca rozumiem to zdanie. Ale to chyba raczej jakiś zwykły błąd redakcyjny. Bo dla mnie oczywiście Mariusz jest przykładem na to, że porządna wzorowa technicznie jazda MOŻE sprawiać i sprawia przyjemność. Tak samo z resztą wszystko to co jest porządnie i wzorowo wykonane. Nawet zwykła codzienna praca. Pozdrawiam.
 14. @marionen! Twoje relacje coraz bardziej mi się podobają! Super zdjęcia! Myślę, że filmik z Twojego dnia na Szrenicy byłby fantastyczny. Pomyśl o tym w przyszłym sezonie. Myślę też, że dużą przyjemnością byłoby zobaczenie twojej jazdy! Hala Szrenicka to zawsze była swego rodzaju perełka. Nie spotkałem jeszcze nikogo kto wypowiadał by się o Halce bez entuzjazmu. Bardzo fajne miejsce. Jeśli chodzi o sweterek to cóż można dodać - wymiata!!! ☃️
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...