Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

voelkl rtm 81 vs head i.Supershape Rally/Presige


Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zmienić narty. Moje ostatnie , które b. lubiłem, Beta Carv 9/14 180cm, po pierwsze dożywają kresu , po drugie wieczorem na muldach, czy rozjeżdżonym śniegu wymagają pracy a tu sks (starość k…. ) i kondycja nie ta, a na dodatek muszę się nieźle sprężać aby dotrzymać kroku mojemu 7 letniemu wnukowi który właśnie w takich warunkach ma pełny ubaw.

Moje wymagania: narta na cały dzień na przygotowanych trasach, jazda śmigiem , nauka karwingu. Wybrałem rtm 81, ale są one przeznaczone raczej do długiego skrętu oraz częściowo na nieprzygotowane stoki, a z tego korzystać nie będę. Na podstawie parametrów , być może lepszym wyborem byłyby Heady i.Supershape Rally/Presige , przynajmniej na papierze.

Stąd jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów jeździł na tych nartach prośba o podzielenie się wrażeniami. Jeżeli miałbym wybrać Heady to jaka długość byłaby optymalna (slalomkę mam 180 i sobie chwałę tą długość)

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 64

3. Waga - 100

4. Wzrost - 185

5. Na nartach jeżdżę odkąd pamiętam, ( .7-14.. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .5 bo nie jeżdżę karwingowo (lubię krótki śmig a jak zaczyna brakować kondycji wydłużam skręt , karwingowo zaczynam ćwiczyć)

7. Moje buty to –flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model – Atomic Beta Carv 9/14

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach, nie jestem demonem szybkości , bawi mnie poprawna technicznie jazda w każdych warunkach) -

10. Upatrzyłem sobie narty – rtm 81, i.Supershape Rally/ Prestige

11. Mój budżet na narty to około -2000

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na nartach z wymienionych przez Ciebie lini ale na innych modelach. RTM 80 to taki przecinak, obojętne czy to muldy czy cukier, czy ciapa idą jak czołg. RTM81 powinny być podobne.

Z lini Supershape mam Magnumkę i tutaj różnica między nią, a Rally będzie większa niż w przypadku RTMów.

Narta Head będzie wg. mnie zwinniejsza.

Co do długości to bierz Heady 177, RTM 181.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Zamówiłem rtm 81. Przeważył sentyment do firmy. W otoczeniu było sporo nart Voelkl i nigdy się na nich nie zawiodłem, w przeciwieństwie do Heada. Bratu rozkleiły się po sezonie używania, a firma nie uznała gwarancji. Podobny przypadek był opisywany na forum.

Z niecierpliwością czekam na dostawę, no i trzeba je gdzieś przetestować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobnie z firma na h... :) co do wyboru - rtm volkla i ss rally zupelnie inne narty, ale wybor na volkla byl Ok. Uniwersalna decha, w kazdych warunkach sobie poradzi, nie wymaga sily, latwa inicjacja skretow, bardzo przyjemna narta. Co do umiejetnosci..jezdzenia na krawedziach mozna nauczyc sie bardzo szybko a dobrego smigu nie :) Takze dobry smig to podstawa :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...