Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze sprzętu narciarskiego


milkProvider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadchodzi zima i tak pomyślałem, że czas wymienić sprzęt narciarski (*który mam już +-12 lat od juniora).

Nie przywiązywałem wagi do sprzętu ale rok temu na jeden wyjazd weekendowy nie zabrałem swoich narty, a wypożyczyłem jakieś slalomowe i różnica w prowadzeniu była tak duża, że zacząłem dociekać (przy szybkiej jeździe moje obecne narty drgają, te slalomowe trzymały się idealnie równo, poza tym cały czas można było jeździć carvingowo, moje obecne narty się do tego nie nadają, są cienkie, a drgania powodują, że bardzo niekomfortowo się robi przy jeździe na krawędziach).

Moje umiejętności narciarskie są dobre (w skali 1-10, myślę że gdzieś 7-8), lubię stoki strome (czerwone i czarne), czasem lubię jeździć szybko, ale chyba najbardziej pasowały by mi narty slalomowe (na których fajnie się jeździ na krawędziach) ale jednocześnie takie, które pozwalają na rozwinięcie jakiejś przyzwoitej prędkości.

Buty rok temu wymieniłem, trochę zrobiłem to bez wiedzy (w tym roku już chcę się dokształcić w tym temacie ;)) i zakupiłem buty HEAD z flex index 70. Jazda w nich jest komfortowa ale po przeczytaniu kilku artykułów zastanawiam się czy nie powinienem wybrać z flex powyżej 90 (i tutaj jest pytanie czy w ogóle zauważę różnicę jeśli zdecydował bym się na zmianę butów twardszych o 20-30 flex).

Filmik z zeszłorocznego wyjazdu, tutaj mam na sobie te starszej daty, juniorskie narty + buty Head flex 70

Proszę o opinię jakie narty + ewentualnie buty dobrać (wolał bym wymienić tylko narty)

Wzrost: 178cm

Waga: 80kg

Liczę na Waszą pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Proszę spróbuj prześledzić posty w temacie pomocy w doborze sprzętu. Było tego sporo.

Opinie różne często skrajne.

Ja jeżdżę między innymi na Fisher RC4 Worldcup SC ale z rocznika 09/10, a buty mam o flexie 110 i dają świetnie radę.

Spróbuj kupić świeższy model, najlepiej nieużywany.

Firma moim zdaniem ma znaczeni drugorzędne.

Zastanów się czy na pewno "slalomki".

Np. Fischer robi progressory +9, które dają świetny fan w krótkim skręcie , ale i można pocisnąć nieco szybciej .

Jazda tylko na przygotowanych stokach to utopia. Zobaczysz jak pojedziesz w alpy a tam pól Polski , 1/3 Niemiec przyprawione szczyptą skandynawi i kuchni rosyjskiej. Sztruks znika po 10. I co póżniej???

....Sporty ekstremalne :smile:

1. Kup dobra buty flex 90-110 ( koniecznie je przymierz _dopasuj przed zakupem!!!!)

2. Narty wypożycz w tym sezonie :na zmianę dobrą nową slalomkę i dobrą nową gigantkę. Możesz na deser jeszcze spróbować jakiegoś allmountaina ale z wyższej półki np. Fischer Motive 80 , albo 86.

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,fischer,motive-80-powerrail,5859.html.

Może się okazać że zmienisz zdanie na temat rodzaju TWOICH nart.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...