Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie warunki na Kasprowym (23.04.05)?


kamilot

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie warunki na Kasprowym (23.04.05)?

Hejka !

Niestety dopiero teraz miałem czas co by znów tu zaglądnąć, ale o tym innym razem.

Warunki na Kasprusiu hmm... REWELKA!!!

Gąsienicowy jest jak zwykle the best - pokrywa śnieżna myśle, że w granicach 2 metrów, cała nartostrada jest pięknie przygotowana. Dla miłośników off pistów polecam zjazd w stronę Liliowych jest tam pare drapów, z których można swobodnie pooskakać - przeszkadza tylko zmarznięta szreń...Ale dla chcącego hehehhe. Ludków jak to o tej porze roku brak.

Niestety Goryczkowy jak to zwykle bywa mocno zmuldzony i w dolnej części poszatkowany wąskimi dojazdami, wyznaczonymi linkami.

Pokrywa śnieżna też bez zastrzeżeń, choć widać więcej przetopów.

NIEWS ect//:22_23_04_na własne oczy i na własnych nogach:)

Po weekendzie lekko pruszy i znów przybyło kilkanaście cm. Cóż z tego skoro kolejka last wyjazd robi chyba 9 maja, a chłopakom w snow catach nie chce się już fajnie gładzić tras...

Teraz pozostaje zmienić sprzęt i trochę poszwędać się po dolinkach na foczkach - tylko nie mylcie tego z dziewczynami ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki na Kasprowym (23.04.05)?

Apropos foczek...Czy sa nadal ograniczenia przepisami komu wolno a komu nie szwedac sie po tatrach wysokich? Nie mowie tu o rzeczach oczywistych takich jak scisly park narodowy? Zreszta interesuje mnie tez jak to wyglada w zachodnich..."w strone pysznej" :). Bede wdzieczny za info od kogos kto w tym siedzi..bo oczywiscie o suchych przepisach mozna poczytac w necie.

Byloby wspaniale wrocic do korzeni i prawdziwego narciarstwa :)Pozdrawiam. tk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki na Kasprowym (23.04.05)?

W temacie komu wolno;), a komu nie to nie będę zabierał zdania.

Generalnie przyjęto regulamin poruszania się poza nartostradami i wygląda on tak:

pkt. 1. W obrębie Parku Narodowego nie wolno poruszać się poza wyznaczonymi szlakami i nartostradami

pkt. 2. Jeśli się z tym nie zgadzasz i masz na ten temat inne zdanie zapraszam do przeczytania ponownie pkt. 1. w/w regulaminu

Nie ma regóły, ale jeśli się wybierasz w rejon gdzie jest szansa na trafienie patrolu, to polecam zabrać ze sobą Zakopiańczyka, albo Zakopiankę ze znanym nazwiskiem;) Wtedy jest spora szansa na wymiganie się od sankcji.

Sprostowanie:

To oczywiście były żarty i w żaden sposób nie chciałem zachęcać do neizgodnej z prawem exploracji Parku;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki na Kasprowym (23.04.05)?

Jednak pojechałem "w ciemno" na Kasprusia w Niedzielę. Nie chcę porównywać naszej "Mekki" do Alp...i nie będę - (pomimo wszystko) żaden polski "ośrodek narciarski" nie może się równać :) Napiszę jak to oceniam: Gąsienicowa - sporo śniegu, trasa (szczególnie górny odcinek) nieprzygotowana (stojące ratraki to chyba atrapy?); Goryczkowa - góra - pięknie - gładko, fajnie, może nie bajka, ale nieźle; dół - ciepło - więc muldy i sporo wystającej trawy. Zjazd nartostradą przez Goryczkową OK. Kolejka: na dole 7:40 - góra 9:20 - czyli normalnie :( Ogólnie -4 (minus cztery). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...