Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na jaki kąt naostrzyć krawędzie?


quba0

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM Wszystkich!

Wiem, że już koniec sezonu ale ja nie moge wy3mać bez narciarskiego klimatu :)

Kupiłem GS:11 jr. używane 5 dni (widać!) i zastanawiam się czy warto ostrzyć krawędzie... TAK CZY NIE? Jeśli tak to na jaki kąt? Jeżdżę amatorsko ale z zacięciem sportowym... Mam 43kg i 165cm ...

Pozdr. for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kąt naostrzyć krawędzie?

nie zauważyłeś 'krzywego' usmiechu.... ;]

ja nie dyskutuję czy stopien w gore czy w dół ma znaczenie przy amatorskiej jezdzie... wychodze z zalozenia ze jak ktos kupuje sobie konkretne narty, to wie na co sie 'porywa'... a poniewaz jezdzi z zalozenia amatorsko, to moze najlepiej zaufac fabryce... ci goscie chyba wiedza co robia ostrzac narty.. ;]

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kąt naostrzyć krawędzie?

Czy ostrzyc, czy nie, to zalezy od tego jak sa krawedzie stepione.

Zeby ocenic trzeba by bylo te narty zobaczyc.

Przy recznym ostrzeniu mozesz ostrzyc narty i codziennnie. Jesli myslisz o oddaniu ich na maszyne, to moze niewarto (o ile oczywiscie nie sa bardzo stepione). Ostrzenie maszynowe zjada krawedzie, wiec za czesto nie mozna tej operacji przeprowadzac (choc to tez zalezy od tego jaka maszyna i jaki operator).

Wracajac do kata-tez sugerowalbym ostrzyc tak jak fabryka dala. Zeby zmienic kat, trzeba odpowiednio wiecej krawedzi zdjac. Nie widze sensu o ile rzeczywiscie nie okaze sie, ze ten kat fabryczny to 90stopni i Ci krawedz nie trzyma.

Generalnie czym kat mniejszy tym krawedz lepiej trzyma (odczuwalne na twardym glownie). Niestety czym mniejszy kat, tym tez narta sie szybciej tepi-czesciej trzeba ja ostrzyc.

Niestety nie wiem jaki kat maja zapodany fabrycznie Twoje atomici-uprzedzajac pytanie. W dobrym serwisie powinni wiedziec. Obstawialbym 89-(moze88 stopni) i podniesienie 0,5-1 stopien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...