Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart Pomoc


Gość zimoludek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zimoludek

Witam wszystkich

Chcę kupić narty z rynku wtórnego, mało się na tym znam i chciałbym zapytać Was o poradę.

Poniżej spróbuję opisać wszystkie informacje które przychodzą mi do głowy:

Narciarz:

- mężczyzna 27 lat, waga ok 80 kg, waha się miedzy 78-82 kg, wzrost 180 cm

- jeżdżę od zeszłego sezonu, jeździłem w zieleńcu 2 dni i Jańskich Łaźniach 1 dzień na czerwonych stokach, i takie też preferuję,

- umiejętności wg skali forum wyszłoby 5 - jednak nie jeździłem na czarnych szlakach, z technik płużnych korzystałem w pierwszy dzień, później jeździłem za instruktorami i uczyłem się jazdy równoległej, drugi dzień w Zieleńcu i w Jańskich jeżdziłem już tylko równolegle, łącznie ze skrętami i zatrzymywaniem się, nie korzystałem też do tej pory z kijków,

- jestem wysportowany i ambitny,

- kupiłem już buty Rossignol Open X3S, miękkie dla początkujących,

- w tym roku wyjeżdżam na tydzień do Włoszech na stoki w Tonale

- sprzęt za każdym razem wypożyczałem, niestety nie zwracałem zwykle uwagi na to jakie narty to były, jednego razu były to jakieś VOLKL 167 cm,

Znalazłem narty VOLKL ENERGY 420 długość 170 cm, Promień 15.6m; 110/66/97, stan wydaje mi się że bardzo dobry, właściciel bardzo o nie dbał.

Mam spore wątpliwości co do długości tych nart w stosunku do mojego wzrostu i mojego poziomu.

znalazłem też Head C140 Reilflex jednak też 170 cm.

upatrzyłem też narty Salomon Scrambler 55 dł. 165, 121/73/108; R 13,2 wiązania rentalowe DIN 2-9

Chcaiłbym kupić narty przynajmiej na 2 lub 3 przyszłe sezony, w tym sezonie zamierzam jeszcze wyjechać raz lub dwa razy na 3-4 dni do Jańskich, lub zieleńca.

Jakiej długości narty wg Was powinienem poszukiwać i dla jakiego poziomu? czy narty dla średniozaawansowanych będą odpowiednie czy jeszcze nie?

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...