Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer rx8 czy atomic sx9 ???


interpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Fischer rx8 czy atomic sx9 ???

Obie narty są to dobre allround'owe deski, chociaż Atomic pochodzi z linii stworzonej do skicross'u - czyli zawodów narciarskich. Jeżeli porównamy to do serii slalom gdzie top Atomica to SL11 a SL9 dla narciarzy, którzy chcą poczuć troszkę sportowej żyłki w cywilnych nartach(a nie mają siły czy umiejętności, aby cisnąć SL11 przy każdym skręcie, aby przy wyjściu z niego dostać kopa, jaki umożliwi wygraną 0,1 sec. w zawodach). Skicross to kawałek slalomu, muld, zjazdu, parę chop, czyli wszystko to, co daje przyjemność z jazdy. Podejrzewam, że podobnie jest w SX9(jeździłem na SX10 i były naprawdę niezłe, chociaż ja wolę właśnie slalom). Fischera nie znam, ale to też bardzo solidna konstrukcja sam zastanawiałem się nad jednymi z RC4. Uważam, że RX8 będzie to narta dla narciarza o troszkę mniejszej masie niż SX9 i będzie w niej troszkę mniej sportowej żyłki. Proponuje sprawdzić na stronie Fischera gdzie można przetestować te deski i zaplanować sobie wyjazd. Atomica można testować np. w Białce Tatrzańskiej pod Kotelnicą jest wypożyczalnia. Podsumowując myślę, że to dość porównywalne narty i o wyborze musi zadecydować gust przyszłego posiadacz (ten wizualny jak i techniczny - obie deski w tym sezonie wyglądają naprawdę ładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...