Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dziwne pytanie :/


diablik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiadomo (chyba) narty nie dzielą się na prawą i lewą. I tu moje pytanie: Jeżeli oznaczyłbym jakoś narty i jeździł wg oznaczenia prawa narta na prawą nogę i lewa na lewą nogę - to teoretycznie - narty ścierałyby się w jednoznaczny sposób tzn tak jak np. buty? Troche dziwne to pytanie ale mnie frapuje ponieważ może nie brać narty jak popadnie i zakładać lecz właśnie oznaczyć i jeździć wg zasady prawa na prawą nogę i lewa na lewą.

Mam nadzieje, że kumacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie :/

Chyba jesteś studentem filzofii - moje narty akurat to Fischert Radcar Cobra sa ściete z tyłu i mają cechę Prawej i lewej narty , jak będę miął kasę to kupię sobie Atomica SL 9 - obojetno nożne

widziałem też płetwy do pływania i też są obojętne

tobie radzę pojeździć tak i tak a pózniej oznaczyć Rait i Lewt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie :/

Witam

Jest to raczej obojętne ale są narty robione w ten sposób że widać która jest prawa a która lewa jeśli byś jeździł cały czas mając na lewej nodze tą samą narte a na prawej tasamą to zdzirałbyś nierównomiernie krawędzie w narcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie :/

spieszę z odpowiedzią.jeździmy cały czas lewa na lewą nogę ,prawa na prawą,a na zawody zamieniamy,ponieważ krawędź wewnętrzna narty zewnętrznej w skręcie jest zazwyczaj nieco bardziej zjechana.powód-większośc z nas i tak obciąża bardziej nartę zewnętrzną,mimo,że staramy się obciążac w/g najnowszych trądów(sic) obie narty równomiernie.przy zamianie nart na oblodzonej trasie to zadziała.na moim podwórku wszystkie chłopaki tak jeżdżom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie :/

reasumujac wypowiedzi..

niektore narty (rzadkosc) sa specjalnie konstruowane asymetrycznie przez producenta. ale wtedy z reguly jest to jakos zaznaczone wyraznie;)

w przypadku zwyklej amatorskiej jazdy nie ma znaczenia prawa lewa..

kiedys, gdy skret wykonywalo sie w zasadzie na zewnetrznej narcie, uzywanie prawiej i lewej narty bylo to popularne wsrod zawodnikow, ktorzy mieli jedna pare nart i ktorzy robili tak jak napisal powyzej thriller.. stad tez na uzywanych starszych nartach mozesz znalezc L i P napisane markerem;)

pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...