Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ATOMIC Metron i SX a może coś z innych firm-POMOCY


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - interesują mnie te narty. Moje wymagania to zabawa na stoku jak i poza nim. Kręcenie się , wyskoki na muldach , jazda poza terenem, na stokach przygotowanych jak i nie. Jazda również przy większych prędkościach. Co możecie polecić z atomica jak i innych nart. Mam 183cm wysokości i 78kg wagi. Jakie długie narty z jakich modeli

PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATOMIC Metron i SX a może coś z innych firm-POMOCY

Metrony są bardziej fun, SX są bardziej cross.... Wszystko zależy co preferujesz.

Sam jeżdże na Metronach B5 z 04/05. Są to narty dość specyficzne. Są szerokie, masywne i bardzo twarde. Zdecydowanie służą do agresywnej jazdy i czasmi wymagają więcej siły. Poza trasą nie popłyną jak narty typowo freeridowe. Ale na pewno też nie utoną. Niestety ich waga w cięższym śniegu da szybko znać o sobie. Na stoku są bardzo stabilne, zmienne warunki nie robią na nich wrażenia. Lubią szybką jazde, przy niewielkiej prędkości nie są łatwe w prowadzeniu. Do precyzyjnej jazdy, czy trudnego slalomu znajdź lepiej inne narty. Te na pewno są warte wyprobowania. Zwróć też uwagę na bardzo mocno podwinięte końcówki. Nie mają problemów z jazdą tyłem. Na SX'ach nie jezdziłem, ale ich sukcesy w skicrossie o czymś świadcza, na pewno nie brakuje im stabilności przy szybkiej i agresywnej jeździe, poza trase tez raczej potrafia wyjechac =].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATOMIC Metron i SX a może coś z innych firm-POMOCY

Moje narty są po 'testach' i ich stan od zewnątrz nie jest najlepszy, ale krawędzie i ślizgi są w porządku, jeżeli wrażenia estetyczne nie są dla ciebie najważniejsze, to warto się zastanowić. Warto też się zorientować co do wiązań. Czesto w wypożyczalniach dla wygody stosuje się wiązania rentalowe. nie jest to reguła, ale bywają sporo cięższe i ogólnie gorsze. Dlugość nart Atomic Metron możesz obliczyć dzięki kalkulatorowi na stronie atomica, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATOMIC Metron i SX a może coś z innych firm-POMOCY

Hah, dzisiaj kolejny raz weryfikowałem tą nartę. Jedyny mankament, to to, że nie byłem w stanie na chopoku zjechać, ani jednej trasy od początku do końca bez odpoczynku. Bardzo męcząca i wymagająca. Ale radzi sobie świetnie. Nawet na lodziku przy dużej prędkości zachowywała się normalnie. Funcarving też jest możliwy i to jaki =].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...