Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy można uzyskać odszkodowanie?


123_

Rekomendowane odpowiedzi

Na gładkim przygotowanym stoku leżał sobie czarny kamień wielkości pięści. Jak to zwykle bywa siłe przyciągania kamienia była tak duża że przejechałem po nim wzdłuż toru jazdy. Kamień przyhamował mi prawą nartę na tyle skutecznie, że obróciło mnie w pionie i uderzenie kolana w śnieg spowodowało złamanie kości piszczelowej.

Tego dnia jeździłem prawie godzinę dokładnie tym samym torem i nic tam nie było i nagle ten kamień...

Cały zjazd mam zarejestrowany jako filmik na aparacie cyfrowym - akurat syn jechał za mną i filmował.

Czy w takiej sytuacji można starać się o oszkodowanie od właściciela tras?

Jeżeli ktoś wie czy można coś tu poradzić - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Witam

Wydaje mi się ze nic nie dostaniesz bo nigdy nie słyszałem żeby sądzić sie o kamień na trasie on się wytłumaczy ze jest za mało śniegu i to nie jego wina że są kamienie . Jeśli by tak było to wszyscy by sieśadzili z każdym właścicielem. Ale to tylko moje zdanie moze wypowie siektoś bardziej doświadczony na ten temat jakisprawnik:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Witam,

Śniegu było dosyć - to świeża sprawa. Właściciel to duże przedsiębiorstwo.

Kamień leżał dokładnie na środku comanmniej 100 m trasy otwartej ok. 1.5 h wcześniej. Takie kamienie wyłażą ze śniegu, bo podczas ratrakowania nikt ich nie zbiera. Płaci się 65 zeta za dzień jazdy i co za to się nalezy?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Myślę, że warto spróbować, choćby dla samej zasady. W Stanach ludzie procesują się o wszystko ze wszystkimi i dość często wygrywają. Nie wiem jakie masz szanse na wygraną(najlepiej spytać jakiegoś prawnika), ale właściciele tras powinni nauczyc się szanować klienta, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Wg mnie na 99% mają ubezpieczenie OC, w razie jakby ktoś np przykład dostał orczykiem, itp. Jak sprzedają usługę to taki przypadek jak twój również powinien podlegać ich OC. Wyślij do nich pismo o tym zdarzeniu i zaznacz, że będziesz się ubiegał o odszkodowanie po zakończeniu leczenia, to ciebie nic nie będzie kosztowało a spróbować trzeba. Chyba tak bym zrobił na twoim miejscu. Rozmowa z prawnikiem również była by wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Dzięki za rade

Przygotuje takie pismo.

Musze skonsultować to z kimś kto zna się na prawie, chociaż kontakt z prawnikiem wydaje mi się = wydatek pieniężny, chyba że ten post przeczyta jakiś PRAWNIK NARCIARZ !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Witam ale Ty też powinieneś mieć oc lub jeszcze ac jak byś miał to

bezproblemowo dostaniesz kase a jeżeli sie nieubezpieczasz to już twoja wina i wątpię że cos wywalczysz bo to sport podwyższonego ryzyka

Pozdrawiam wracaj do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

Jak jeździełem do Austrii, to się oczywiście ubezpieczałem, ale do Polski... niby wszystko należy się z NFZ.

Podobno we Włoszech to policja od razu na stoku bada całą sprawę i wszystko jest jasne co sie należy, kto jest winien itd.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uzyskać odszkodowanie?

masz szanse tym filmem wygrac w programie smiechu warte tam dja kamerę i kasę. Kiedyś 7.01.2001 r na trasie pusto u dołu ja on pędził z góry na desce trafił mnie i gips na ręce. trasa z Małego Skrzycznego - nie podał swego adresu bo stchórzył MAciej z katowic - dałem mu telefon i nawet nie zadzwonił. To dopiero chamstwo

W kwesti kamienia włascieciel może powiedzić,że ten kamień połozył tam jakiś zły Józek, a oni w nocy ratrakowali stok i tego nie było. Zrobisz jak zechcesz ja tylko podaje moje uwagi.

Kodeks FIS mówi o zasadzie dostosowania prędkości i powiedzą ci ,ze zbyt szybko jechałeś .

Ciekawy temat do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...