Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Donovaly Słowacja !!!


pio

Rekomendowane odpowiedzi

Donovaly Słowacja !!!

Byłem tam 1 raz))) i raczej nie wybiorę się tam prędko.

Przygotowanie tras: kiepsko aczkolwiek trudno jednoznacznie po jednodniowym pobycie a wzasadzie półdniowym oceniać zwarzywszy na fakt iż w nocy spał tam śnieg. Na mapce internetowej teren wygląda imponująco wręcz można by stwierdzić mała namiastka Alp, ale w rzeczywistości tak nie jest trasy dość krótkie krzesła(2) powolne z wyjątkiem tego najnowszego Telemixa do którego od pozostałych trzeba przedreptać z nartami na plecach ładne kilkaset metrów, a trasa pod nim trudna i wogule nie przygotowana- tragedia.Reszta urządzeń to te ichniejsze (czyli słowackie Tatra Poma) pojedtńcze szarpiące talerzyki.

Zdecydowanie bardziej polecam mniej rozreklamowany i nie przereklamowany jak Donovaly ośrodek Kubińska Chola i znacznie bliżej.

pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donovaly Słowacja !!!

Kubinska Hola - góra Ok. Na szczycie fajowa panorama , ale dolna część trasy - wzdłuż krzesła jest ,rzekłbym , nijaka. Warto jednak zaliczyć tę stację na Słowacji.W Donowalach nie byłem , ale w najblizszym sezonie muszę je koniecznie odwiedzić , pomimo dosyc krytycznej oceny Sławka tej stacji ;).

pozdr

do kalendarzowej zimy juz tylko 131 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donovaly Słowacja !!!

to znaczy że za 31 dni można falę odcinać(jak ktoś był w wojsku to wie o co chodzi))) nie zgodzę się z stwierdzeniem Andrzeja że dolny odcinek trasy na Kubińskiej jest nijaki: pierwsza część tej trasy (2 warianty) dość stroma, następnie lekkie wypłaszczenie, dalej kilkudziesięciometrowy ładny padak, i znów wypłaszczenie a wręcz pod górkę, ostatni odcinek trasa o jednakowym nachyleniu dość łatwa, należy podkreśliś że cała trasa jest wyjątkowo szeroka myślę 60-80 metrów, a mimo tych "wzniesień i upadków" pozwala na rozwinięcie znacznych prędkośći.

Jedyme co mnie martwi na K.H. to nie widzę tam armat i instalacji do naśnieżania i w mniej śnieżną zimę może tam być problem z śniegiem.

O kolego Andrzeju ja właśnie policzyłem że do sezonu pozostało już tylko aż 105 dni jeśli uda się go rozpocząć tak jal ten który mamy za sobą czyli w ostatni weekend listopada.

pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donovaly Słowacja !!!

dziękuję za odpowiedzi i propozycje Kubinskiej Holi !!!

czy ten ośrodek nadaje się na tygodniowe jeżdżenie?

jak warunki śniegowe, skoro nie naśnieżają?

czy schronisko na stoku to dobre miejsce na nocleg?

jak z dojazdem w czasie śnieżnej zimi?

w czasie ferii częściej jeździ się niż stoi w kolejce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donovaly Słowacja !!!

czy ten ośrodek nadaje się na tygodniowe jeżdżenie?

to zależy od Twoich preferancji: Kubińska Hola to praktycznie 1 trasa od szczytu do dołu jeżeli Cię to nie znurzy i będziesz czerpał przyjemność tylko z jazdy to nadaje się.

jak warunki śniegowe, skoro nie naśnieżają

właśnie trochę się boję jak to będzie wyglądać gdy z nieba konkretnie nie sypnie, a nie jest to tak że kompletnie niema tam armat , jakieś tam są ale nie widzę ich w takich ilościach jak np. w Białce a terenu do nasnieżenia hektary.

jak z dojazdem w czasie śnieżnej zimi?

byłem w dzień z dość intensywnym opadem śniegu i dojechałem bez problemu pod samą dolną stację krzesła.

w czasie ferii częściej jeździ się niż stoi w kolejce?

to nie szczyrk/zresztą wszendzie u nas/))))) jak narazie spoko w niedzielę(słoneczną niedzielę) 5 minut stania w kolejce to była totalna extrema- do krzesła, orczyki dolne na bierząco górne 5 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...