Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu wiązań


D_ski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim, zaznaczam, że na forum jestem nowy, także gdyby post nie pasował do tematu proszę o przeniesienie :).

Problem polega na tym, że chcę ustawić wiązania pod but, w większości wiązań jest skala wiązania przedniego jak i tylnego w postaci mm.

W wiązaniach salomon s 850 regulacja przedniej części wiązań jest adekwatna do skorupy buta, natomiast tylna część to skala od 14 do 34-5 z napisem Synchro C. 

Nie mam pojęcia czy ustawić przód np. na 335-350 mm (but ma 338 mm), umieścić but I tylną część dopasować czy to jakoś wyliczyć? W atomic jest tak, że się skalę wybiera tzn. reguluję wiązanie wg skorupy buta czyli przód w moim przypadku by mieścił się w danej skali np. but ma 338 mm to będzie w skali 330-340 i na przykład tył podobna skala 335-343 mm to są przykłady z głowy, aby zobrazować problem. 

 

Dziękuję za odpowiedzi 😁. Taka zagwozdka na niedzielny weekend. O "dinach" wiem jak się ustawia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, D_ski napisał:

Dzień Dobry wszystkim, zaznaczam, że na forum jestem nowy, także gdyby post nie pasował do tematu proszę o przeniesienie :).

Problem polega na tym, że chcę ustawić wiązania pod but, w większości wiązań jest skala wiązania przedniego jak i tylnego w postaci mm.

W wiązaniach salomon s 850 regulacja przedniej części wiązań jest adekwatna do skorupy buta, natomiast tylna część to skala od 14 do 34-5 z napisem Synchro C. 

Nie mam pojęcia czy ustawić przód np. na 335-350 mm (but ma 338 mm), umieścić but I tylną część dopasować czy to jakoś wyliczyć? W atomic jest tak, że się skalę wybiera tzn. reguluję wiązanie wg skorupy buta czyli przód w moim przypadku by mieścił się w danej skali np. but ma 338 mm to będzie w skali 330-340 i na przykład tył podobna skala 335-343 mm to są przykłady z głowy, aby zobrazować problem. 

 

Dziękuję za odpowiedzi 😁. Taka zagwozdka na niedzielny weekend. O "dinach" wiem jak się ustawia. 

 

 

Tu masz przykład na chyba innym wiązaniu salomona. Zasada jest taka sama.

image.thumb.png.70c2733cfefefa1b313fe88dcb7fac36.png

 

Najpierw regulujesz przód tak, aby długość skorupy Twojego buta mieściła się w przedziale dla przodu (np. 338 w przedziale 335-350). Potem regulujesz tył tak, aby też wpadał w odpowiedni przedział Tylko w różnych rocznikach i różnych typach wiązań (zwłaszcza rentalowych) może to wyglądać inaczej. System Synchro jest systemem dla wypożyczalni i może mieć z tyłu podany rozmiar buta zamiast długość skorupy stąd 14 do 34-5 (nie dam sobie głowy urwać za to). Tył ustawiasz do rozmiaru. Ostatecznie strzałka na wiązaniach / narcie ma wypadać na kresce na bucie oznaczającej właściwe ustawienie buta względem narty.

W każdym systemie wiązań i tak jest tak samo, najpierw przód w przedziale odpowiednim, potem tył tak samo. Dochodzi jeszcze regulacja docisku buta z góry, skrzydełek na przodzie itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, załączam zdjęcia dla pewności. Teraz miałem możliwość wrzucić na hosting :).

Tutaj regulacja przedniego wiązania

2.thumb.jpg.63f66aec1cf26cf0e459ef337149e8a5.jpg

 

Regulacja dolnego wiązania (może być tak jak mówisz, że tył to jest skorupa buta:

 

1.thumb.jpg.8fd56c72d4771854f22af79d25e9fc49.jpg

 

 

 

Podsumowując w moim przypadku będzie przód 335-350 + 33 z tyłu, tylko z tego co pamiętam, mi but wchodził w takiej konfiguracji pod "25". Będę w domu to sprawdzę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby chodziło o 33cm buta :) (i nie mówię o długości skorupy!!!) bo musiałaby to być stopa w rozmiarze >50.

jeśli wspominasz o 25 (but narciarski 25), to wychodzi na oko rozmiar 39 (w obuwiu zwykłym). Czy takie obuwie nosi na co dzień osoba pod którą regulujesz wiązanie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te ustawienia są pod mój but, mam rozmiar 46/47 Eu, jeśli chodzi o but narciarski to jest napisane 29, przed momentem sprawdziłem konfigurację i jeśli ustawę przód na 335-350 i tył na 29 to nie ma opcji, żeby to zapiąć, jest z kilka cm luzu. Natomiast jeśli tył dopasuję to się zakończy to na 23/24. Nie wiem na jakiej zasadzie jest to mierzone 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bym nie wymyślił. Wiedziałem że ma to być ułatwienie dla serwisanta, ale nie sądziłem że tak absurdalne :) myślałem że coś za tymi numerkami się kryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, D_ski napisał:

Czyli chyba lepiej jak dam to na serwis i ogarnę wraz ze smarowaniem, przedtem miałem właśnie tak zdobione, że but był dobrze ustawiony, a tył dopasowany był do buta. Mam nadzieję, że w serwisie to ogarną 🤪.

Tak. Na dodatek wyregulują ci siłę wpięcia na zrywarce. Warto to zrobić zwłaszcza przy leciwych wiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam.

Chciałbym się podpiąć pod temat i zapytać - czy ktoś mi powie, czy w wiązaniach Atomic XTO 10 występuje śruba do regulacji siły docisku wiązań czy nie -  ja nie mogę jej znaleźć. A może po prostu jej nie ma i należy przednie wiązanie ustawić zgodnie z długością skorupy buta a tył dopasować tak by strzałka była na środkowej kresce? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...