Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jaki sprzęt?


piter2006

Rekomendowane odpowiedzi

moi mili prosze o rade dotyczącą sprzetu.Zacząłem jeździć w zeszłym sezonie i mnie wciągnęło.Umiejetności nie są jeszcze zbyt dobre ale postępy robie. Jeździłem na pożyczonym sprzęcie.Ale chce kupic swój. mam 176 cm i waże 115 kg. Wybór jak na razie padł: Narty Fischer AMC73 a buty Nordica GTS6 lub Speedmachine 10 z ubieglego sezonu(dobra cena) ewentualnie LangeCRL70. Pomóżcie bo nie wiem czy to właściwy wybór.Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzęt?

Witam

Tych butów co prawda nie kojarze ale jeśli o narty to bedziesz miałdobre jak do nauki lecz nie wiem czy nie troche za miękkie jak przy twojej wadze też waże dużo bo 103 masa ciała:) i w późniejszych fazach rozwoju czyli juz w miare jak sobie bedziesz radziłto mozesz nażekać chyba że masz zamiar zmienić narty za np2 sezony to mozesz je kupić śmiało

Pozdrawiam i przepraszam za błędy ortograficzne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzęt?

Czołem .

To ja cuś o butach .

Zwróć uwagę , że flex nordic speedmachine to 110. Więc nie spodziewaj się po nich rekreacyjnego komfortu . Nogę trzymają aż miło , ale skorupa betonowa . To nie wada a raczej zaleta , tyle że po całym dniu na stoku najpiękniejszy moment to ten kiedy się je zdejmuje :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzęt?Fischer?Nordica?

Nie no - broń boże , że takie twarde nie mogą być . Chodziło mi o to , żebyś zwrócił uwagę na tę twardość i nie oczekiwał zbyt dużego komfortu . :)))

Ale Cisiu słusznie powiedział , że bardzo miękkie też być nie mogą . Ja to też wiem po sobie - 105 kg + waga sprzętu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzęt?Fischer?Nordica?

przy takiej wysokiej wadze to zalecalbym raczej twardsze narty, gdyz mieksze moga niedostatecznie oddawac energie przy wyjsciu ze skretu...dobierz tez dluzsza dlugosc nart, bo krotkie moga "myszkowac" czyli beda nerwowe w prowadzeniu oraz beda latwiej tracily przyczepnosc na lodzie a to prowadzi w szybkim tempie do siniakow na 4 literach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...