Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc z butami !!!


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc w zeszłym sezonie jeździłem na butach mojej mamy Salomon Performa 5.0 z sez. 04/05 . W tym sezonie planuje kupić sobie buty pode mnie . Jeżdzę od 6 lat już bardzo dobrze , mam 14 lat , 62 kg i 172 cm wzrostu . Potrzebuję stywnych butów np. flex 100 za rozsądne pieniądze . Polecicie coś ???

P.S. Mam Fishery RC4 SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z butami !!!

tak więc freestylowiec : chciałbym tych butów używać do podnoszenia swoich umiejętności , a także na niedzielny wypad z rodzinką na narty . Czy te buty będą odpowiednie ? Czy po 3 godzinach jazdy noga mi odpadnie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z butami !!!

Młody jestes i freestylowiec zle mówi 120 lf do zbyt twardy but do towjej wagi. Musisz przechodzic stopniowo z flexem a nie walic od razu górna półkę. Jedyne z czym sie zgodze to ze powienienes kupic Langa bo sa naprawde rewelka. Ja bym ci polecił kupic langa 100 co do objetosci to juz muszisz przymierzyc czy low czy medium a moze high. Jest to but z którym szybko sie oswoisz i jazda z rodzinka nie bezdzie meczarnia naprade polecam. Jak masz gdzies dostep to sprubój poszukac z zeszłego sezonu powinny oscylowac (trudne słowo) w zakresie (jeszcze trudniejsze słowo:):)) od 600zł do maks 880zł. I jak juz kupisz i pojezdzisz najlepiej z 3 sezony i zapracujesz na stoku to owszem wtedy 120 jak najbardziej.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z butami !!!

Ja nie mówie Tomku ze 120 sa be czy niefajne. To sa wysmiete buty sam grzałem w nich dwa sezony , ale sam popacz na młodego wage 60kg to mało. Mysle ze 100 to juz maks i tak go ułozy tak jak trzeba. Stopniowe przyswajanie wysokich modeli butów jest lepszym rozwiązaniem , patrzac na wiek młodego.

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z butami !!!

Ja dla Ciebie (tu odnoszę się do małej wagi a nie umiejętności których nie znam) polecałbym buty o flexie 70-80 jeśli myślisz o dynamicznej jeżdzie.

Buty 100 i powyżej to trzeba ważyć i napierać (wiem bo sam ważę :) i jeżdzę na fleksie 120) i doświadczenie mam naprawdę duże.

Jeśli kupisz za twarde i nie będziesz umiał ich porządnie docisnąć w skręcie to twój styl jazdy się pogorszy zamiast robić postępy, pomijając niepotrzebny dyskomfort.

To wszystko tym bardziej w świetle butów na których jeżdziłeś - te Salomonki to naprawdę dość zabawowy model a flax gdzieś koło 50.

Firma obojętna - byle wygodne i nowe !

Zresztą wiele w temacie "Overbuying" czyli kupowania także zbyt twardych butów można poczytać u prawdziwych ekspertów czyli np. na amerykańskiej stronie www.skimagazine.com jeśi radzisz sobie z angielskim

Pozdrawiam życząc rozsądnych zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z butami !!!

Tak tak, zgadzam sie dobra opcja bo trzeba zauwazyc ze kolega jezdził na 50 a to do biegania a nie do jezdzenie, zgadzam sie.

Ale zeby było juz tak super wypas, to propunuje isc , przymierzyc pare modeli posiedziec z 30minutek i juz wiesz czy dasz rade w słabej 100 , czy potrzebujesz jeszcze czasu i walnać 80, tez pojezdzisz z dwa sezony zeby sie doukładac :{)

Pozdr ADam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...