Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jak dobrać dł. atomic sl 9


wojtek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam ten sezon przejeżdziłem na atomic metron 9 dobre narty ale czegoś mi w nich brak..... w metronach długość dobrałem poprzez metron- index czyli do wagi . aktualnie chce nabyć atomica SL9 więc długość dobieram według wzrostu.

mam 174 cm wzrostu i 88 kg wagi

moje pytanie to czy np. narta o dł 150 cm nie będzie się uślizgiwać w skręcie z powodu zbyt wysokiej masy jaką nam w stosunku do wzrostu?

dodam że nie lubie długich nart -160 cm to max

jak rozkłada się siła nacisku na narte w skręcie o długości 150 cm i nacisku mojej masy 88 kg ?

krótsza narta ma miejszą powierzchnie krawędzi wiec będzie bardziej przyciśnięta głębiej się "wetnie " w stok i lepiej zakręci... a może się łatwiej uślizgnie ??? narta o dł 160 cm która ma dłuższą krawędz będzie miej dociśnięta do stoku ale będzie miała dluższą powierzchnie przylegania i przez to krawędż powinna lepiej trzymać ....

dodam że jeżdze carv. bez kijków dłuższym skrętem, uwielbiam prędkość

kto wie prosze o wypowiedz, najlepiej zawodników i instruktorów , niedzielnych super znawców narciarstwa o wypowiedzi nie prosze bo czasami na forum takie osoby piszą takie bzdóry że szok...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrać dł. atomic sl 9

witam dlaczego kolega pisze bzdóry i bedzie miej ?

a widzsz kolego prawie nikt Ci nie odpisuje bo tu sami niedzielni super znawcy, albo boją sie ,że ich za takich uznasz ty nasza nadziejo narciarstwa!

rada? zmień pleksi na prawdziwa nartę.

pozdro

jozpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...