Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Króciutkie SL9.12


Madzia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Od jakiegoś czasu śledze forum no i zdecydowałam sie w końcu coś napisać. Mam do was pytanko: chcę kupić Atomici SL 9.12, ale nie mogę zdecydować sie na długość: 140, czy 150 cm? Testowałam 150 i wydają się idealne, ale kusi mnie jeszce krótsza, totalna slalomka... Mam 158cm wzrostu, 42 kg i jeżdżę raczej sportowo, ale ani troche agresywnie. Wiem już, że o gigancie na tych nartkach mogę zapomnieć. Poradzcie, czy 140 nie będzie zbytnio "biegać" po stoku i czy nie będzie za wolna? Czy wycisne z niej choć czasami długie skręty?

Pozdrawiam, Madzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutkie SL9.12

Czesc !

W tym roku zakupiłem sobie takowe narty. Osobiście proponuje Tobie 140 cm, ja mam 180 cm wzrostu i kupiłem 160 cm. Tak więc polecam 140 cm ( powinny sięgac Ci do brody). A co do długich skrętów - da się i takie . Narta jest świetna !! Polecam

Pzdr. Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutkie SL9.12

madziu zdecyduj sie, albo jezdzisz sportowo i agresywnie, albo rekreacyjnie. raczej nie da sie sportowo nieagresywnie, wybacz...

moze przy jezdzie ani troche agresywnej zdecydowalabys sie raczej na allroundy...

a z 9.12 to chyba lepsze, bardziej uniwersalne bylyby 150, bo skoro nie jezdzisz zawodniczo, to slalomu na nich jezdzic nie bedziesz, wiec moze lepiej miec wiecj opcji i dlugi skret tez pociagnac...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutkie SL9.12

Dokładnie, dobrze Ci Kuba napisał. Narta slalomowa to narta slalomowa i gigantową się nie stanie (oczywiście możesz na niej gigant jeździć np. giganty Fishera są dosyć mocno taliowane jak niektóre slalomówki innych producentów, układ taliowania jest jednak inny w gigantkACH, bardziej płynny). Zaryzykuję stwierdzenie, że na 140 będziesz szybsza nawet bo ta narta będzie po prostu łatwiejsza i bedziesz ją mogła łatwiej "cisnąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...