Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Które butki ??


hornetti

Rekomendowane odpowiedzi

nastal czas posezonowych obnizek, a wiec postanowilem zmienic najwazniejszy element zestawu narciarskiego - buty. Pytanko do ekspertow najlepiej takich, ktorzy mieli oba egzemplarze na nogach. Ktory model z tej dwojki wybrac, ewentualnie jakies inne (duze rozmiary - okolo 30) w cenie do 1000 zl, ktore mozna kupic glownie w okolicach Katowic; Szczyrku lub Bielska (we wtorek jade w gory wiec moge tam tez zajrzec) :

1. Salomon XWave 9.0

2. Atomic Betaride 10.50

But bedzie wspolpracowal z narta Atomic Gs9.21 oraz wiazaniem Ride 412. Czy kupno Salomona w jakis szczegolny sposob bedzie obnizalo mozliwosci narty porownujac do buta Atomic-a? Komfort jest wazny i nie powiem, ze mnie nie interesuje, ale glownym wyznacznikiem dla mnie jest trzymanie nogi i jak najlepsze przenoszenie sil na krawedzie.

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które butki ??

Doszly jeszcze mi do wyboru:

Atomic GS 9

Lange 100 (ewentualnie 130 WC, ale te sa juz troche powyzej 1000 zl, wiec jak dla mnie juz troszke za duzo)

Rossignol - takie zolte, chyba model sprzed 2 sezonow (podbno kosztowaly 999 zl)

jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które butki ??

Ja jeżdże na Salomonach x wave 9.Są twarde ,zatem trudno było je ułożyć.Walczyłem z nimi dość długo (wkładkę żelową kształtowałem suszarką).Ale jazda w nich jest bajerancka.Narta trzyma się jakby była przyspawana a każdy ruch "stopy" doskonale "czuje" narta i na odwrót.

Szczególnie dobrze sprawują się przy ostrej jeździe.Odczuwasz jabyś z nartami tworzył jedność - a oto chyba chodzi !!!!!!!!

Kazdy ruch jest doskonale przenoszony a narta wręcz "słucha" butów - jeśli mozna użyć takiej metafory.

Przy prawidłowej regulacji (3D) mam lekki luz palców stopy.Śródstopie jest doskonale wyprofilowane a piętka niemalże jest zespolona z butem.Cholewka jest dosyć wysoka i bardzo dobrze trzyma podudzie.Dobrze zapięty but wymusza sylwetkę zjazdową - zatem bez rozpięcia górnych klamer nie nadają się do chodzenia.

Generalnie są to buty dla bardzo dobrze jeżdżących - typowo zjazdowe.Ale próbowałem również carvu ( narta x scream9 - salomon ) i muszę przyznać że tu również buty doskonale się sprawdziły.

Nie mam doświadczenia z innymi wskazanymi przez Ciebie butami.

Pzdr

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które butki ??

rowniez dzieki za opinie.

jednak 200 zl mniej i troszke jednak lepsze trzymanie nogi niz w XWave (nawiasem mowiac tez rewelacyjne butki - z tego co przymierzalem przez ostatnie dni jedne z lepszych i cena 700 zl tez zachecajaca) zadecydowalo. Teoretycznie najlepszy Lange 130 WC wypadl w moich przymiarkach najgorzej no i byl prawie 2.5 raza drozszy niz Atomic 10.50, ktore nabylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...