Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czekam na MULTUM! wypowiedzi; proszę bo oszaleje..


foto

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry sory za przynudzanie..Chce kupić nowe nartki jednak sprawa jak zwykle nie jest taka prosta kiedy nie można osobiście się przejechać. Mój typ nr1 to Fischer Radarc nr.2 RACE RC 4 SC. Jeźdźiłem do tej pory na crossmaxach7 i było fajnie czysta przyjemność. Jednak z upływem czasu chciałem coraz ciaśniej chodzić po zakrętach a ich promień mi na to nie pozwalał. Nie jeżdżę spotowo choć czasem budzi się we mnie trochę agresji. Ważę 90kg, jeżdżę już raczej w miarę dobrze tylko za wąsko nogi trzymam (old school) oczywiśćie na krawędziach; na średnio nachylonych stokach. Chcę coś około 160cm długośći i promień 11-13m sam mam 182cm. Co wybrać, czy Radarci mają jakieś szczególne wady, czy wystarczą mi na dłużej, można na nich trochę szerzej pojechać, bardziej gigantowo?? Wiem że Race`y są twardsze a co pozatym. Proszę pomóżcie bo sam nie wiem już co wybrać a chcę żęby narty dawały mi dużo przyjemności a nie morderczej walki z nimi. Polecano mi również Stockli Laser SL tylko troche drogie i nie maja plyty.. Ale sie rozspisalem!! Sorki ale prosze o multum odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na MULTUM! wypowiedzi; proszę bo oszaleje..

Czesc

Ja bym polecał jednak race. Moim zdaniem Radarc`i beda dla Ciebie za miekkie. Sam jezdze na radarcach i przy podobnej wadze do Twojej chcialbym sie przesiasc na cos twardszego. Nawet nie jest tak, ze mi sie Radarci nie podobaja- wrecz przeciwnie uwazam, ze to super uniwersalne narty-idealne na poczatek zabawy w carwing. Nie sadze jednak zebyc chcial kupic najpierw radarci, a po roku je wymienic na cos innego- wiec według mnie lepiej od razu race.

Dodatkowo przy radarcach pozostaje dylemat z dlugoscia-155 nadaje sie raczej tylko do funu. Ja jezdze na 167 i przez to mam takie funowate allroundy. Dlatego chyba zaczne sie rozgladac za jakos twarda slalomka 160-165

Ewentualnie alternatywa to zrzucic z 10 kilo i wtedy radarci staną się względnie twardsze :-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na MULTUM! wypowiedzi; proszę bo oszaleje..

na takie odpowiedzi czekalem, jesli mozesz scharakteryzuj jeszcze jak jeźdźisz, to mi lepiej zobrazuje pojecie twardosci wedlug Ciebie bo wiadomo ze jak ktos jezdzi bardzo agresywnie i zajebiscie technicznie to i worlcupy nie beda za twarde. Z gory dzieki za odp

Łuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na MULTUM! wypowiedzi; proszę bo oszaleje..

Ze względu na twoją wagę zdecydowanie lepsze są RC4 SC. Są twardsze od Radarców. Kilku moich kumpli zajechało Radarca przez 2 sezony. Ta narta po prostu krócej zachowuje wszystkie swoje własności. Mówiąc prościej łatwo ją "wyklepać", tym bardziej łatwiej dla faceta o wadze 90kg. Na Radarcach i na SC tak czy inaczej nie pojedziesz gigantowo.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na MULTUM! wypowiedzi; proszę bo oszaleje..

No Sc dobra sprawa ale czy napewno, jak tu piszesz ze jeszcze zostało ci troche old school to narta może cie meczyć przy tej twardosci jednak taki SC potrzebuje silnej nogi i dobrej techniki.

Ale myśle ze chłopak zdolny jestes i szybko ją oswoisz i będzie to twoja najlepsza deska na jakiej jezdziłes.

P.S Jak tam wiązania dla taty wymysłiłes cos ?

Pozd Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...