Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y


Nalfein

Rekomendowane odpowiedzi

Z oferty makro: "Wiązania Titanium 1200 IBC" 462 zł (eps, new biotech, płytka antypoślizgowa afd, tłumik drgań, DIN 3-12, odległ. narta-but 31mm, montowane w systemie IBC)

Co oznacza skrót IBC? Czy to jakieś nietypowa metoda montowania? Czy nadają się w takim razie do nowych HCX-ów czy też nie? Warto je kupować? Klasa wydaje mi się wysoka, a cena kusząca...

Drugie pytanko: może ktoś wie z autopsji lub od innych - czy makro montuje wiązania, jeśli kupuję u nich narty i płyty? I jeśli tak - czy jest to trudne i co za tym idzie - czy mogą coś spieprzyć?

I trzecie: czy gdy te wiązania podwyższają same w sobie o 31 mm warto brać HCX-y z też płytką 24 mm czy ją już sobie darować? Nie mam pojęcia jak będą ze sobą współgrać wiązania już z płytą i płytka zewnętrzna dołączana przez Elana.

Pozdro,

Adam Dziendziel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Jak kupowalem narty z plyta i wiazania to mi zamontowali za jakas nizsza cene - chyba 10 pln. Roboty spierdolic nie mogli bo wiazania pasowaly tylko do jednej pary dzior na plycie, zeby spasowac jeszcze do butow. A tak swoja droga to koles ktory tam montowal w zeszlym roku byl po technikum mechanicznym - znajomy brata - a na nartach to w zyciu nie jezdzil :D. rob jak kcesz :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

A skąd wiesz, w którym makro zamierzam je kupić? Najprawdopodobniej Rybnik, może Katowice. Piszesz o którymś z tych? :

Czyli samodzielnie je zamontować to nic trudnego, tak? Wszystkie potrzebne śruby i bajery są w komplecie?

A co z tym systemem wiązania IBC - Integrated Binding cośtam. Czy pasuje do HCX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Wydaje mi sie że płyta montowana firmowo przez Elana jest dośc integralną cześcia zestawu, (w testach miała nardzo pozytyne oceny). Mam HCX-y ale z wiazaniami Salomona 810 i w niczym nie koliduje podwyższenie wiązania z płyta firmową Elana. A z reszta sumaryczne podwyższenie 55mm to coś około normy FIS-u więc bardzo konserwatywne i chyba swego rodzaju "norma minimum" w klasie nart slalomowych.

Pozostałe problemy sa dla mnie tajemnicze ;) IBA, ABS, ESR itp. chaciaż wydaje sie na zdrowy rozum że w tej klacie wiązań co Marker ti 1200 musi wszystko działać dobrze bez względu na nazwę. Swoje Elany HCX kupiłem w Macro i jestem zadowolony ale wiazania montowałem w sklepie salomona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Dzięki, to jedno załatwione. 55mm dla dopiero uczącego się - będzie fajnie :)

Nadal pozostaje sprawa IBC - Integrated Binding Concept. W necie piszą tylko, że to nowa technologia powstała przy współpracy Markera i K2: http://www.markerusa.com/site.jsp?resource=pag_ex_bindings_ibc&sk=H421ar7lGCXZuwkP .

Nigdzie słówka o współpracy takich wiązań z innymi nartami. W sumie płyty do nart mają dużo otworków, więc może tak :) Ciekawe czy w makro będą wiedzieć skoro nawet tutaj nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Nie wiem jak w tym roku ale do tej pory Elan był dość liberalny w doborze wiązań i nie było w jego płytach żadnych otworów dzięki czemu można przykręcoć wszystko nawet Beta2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Dzięki. Też doszedłem do takiego wniosku. Poczytałem o tym IBC i to po prostu coś jak rozwiązania Tyrolii - płytka i ruchomy przód i tył na niej. Nie ingeruje w nartę. Sojusz z K2 polega z tego co widzę tylko na doborze kolorystyki do nart tej firmy w niektórych modelach. Teraz pozostaje jeszcze znaleźć serwis w okolicy Żor (Rybnik, Katowice), który je zamontuje i sklep, gdzie znajde niezłe buty w rozsądnej cenie (szukałem Dalbello, ale gdzie się pytam polecają mi drogie Atomici, gdy powiem, że za drogie, polecają model z niższej półki jako żem jeszcze początkujący i tak w kółko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Temat butów jest wałkowany na forum nieustannie. Jak nie chcecsz drogo :)szukaj pod koniec sezony albo teraz wyprzedazy z poprzedniego sezonu naprawdę piekne przeceny do 50%.

Prywatnie moje wrażenia gdzieś tu już raz pisałem

Atomic ? noga mi nie wchodzi do środka bo jakieś dziwne a znam ludzi którzy mają takie powykręcane kulasy że im wchodzi i jest wygodnie. Dalbello kumpel jeździ i płacze bo nie kupił pasujących na jego noge (atomic) a tańsze. A ja w zamieniłem Nordiki (tanie) na (drogiego) salomona (ale taniego bo po przecenie ) i jestem szczęśliwy bo tak pięknie pasujących na moją noge jak Xwave nie mierzyłem wcześniej :)))). (pomimo że przestałem lubić francuszczyznę)

Recepta wyprubowana po pierwszej wpadce - 1.po prostu zbież tyle kasy ile możesz wydać 2.dorzuć tyle ile kosztuje model jedno oczko wyżej 3.długo sobie mierz butu na przecenach (pół dnia w kilku sklepach).

A!! najpierw kup buty a potem montuj wiązania gdziś chyba o tym słyszałem

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

A tak z ciekawości - ile dałeś za te swoje Salomony? Mają jakieś bajery? Termodopasowanie już też? Nie, żebym szukał podobnych, ale chcę wiedzieć ile kosztują buty po przecenie i czego się można spodziewać :) Bo jak tak pobieżnie oglądałem w sklepach to widziałem tylko same "przeceny" typu ze 1200 zł do 1100 zł, gdzie te 1100 to często cena rekomendowana przez producenta (narty też tak - zeszłoroczne HCX z wiązaniami za 1300 w WiWSporcie w K-cach lekko obdarte w dodatku - wielka mi okazja) Czyli z drogiego na drogi. A chcę wydać gdzieś góra 700-800 zł na buty, z których będę zadowolony przez kilka ładnych lat. Kupując HCX-y obejrzę Langi RRS 90, ktore są w makro za 730 zł. System RRS ze Ski/Walk, canting, 4 klamry alu z mikroreg, but wewn. z termoregulacją. To chyba nie jest dużo za nówki, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Już piszę;)

Poniżej zamieszczam opid butów salomon Xwave7.0 model 2001 za któte zapłaciłem po sezonie 600 zł. Jedna uwaga co do grupy docelowej narciarzy ja bym napisał dla narciarzy chcących dobrze i wygodnie jeżdzić a nie dla dobrze jeżdżących narciaży bo bardzo przecietnie jeżdżący też mają radoche z używania wygodnych i dobrych butów.

Co do nart jeżeli wytrzymasz to kupuj Elany w Macro na promocji na przykład przed Bozym Narodzeniem lub po nowym roku, ja kupiłem w takiej sytuacji taniej, może bedą kosztowały około 990zł.

Na langach sie nie znam bo icjh nigdy nie objeździłem moja żona używa Lang-ów Venus i jest zachwycona - Patrz uwagi o różnorodności lódzkich kulasów:))

Opis Salomonów Xwave7.0 jest z serwisu www.skionline.pl

Opis:

Wskaźnik sztywności - flex-80 Advanced chassis technology Poliuretanowa skorupa zewnętzna Usztywnienie skorupy-carbonlink 4 klamry micro alu w tym klamra typu 3d Pojedyncza regulacja cantingu Standartowy, tekstylny pasek dopinający cholewkę Tylny klin regulujący wysokość oparcia łydki Polipropylenowa platforma nośna Wkład wewnętrzny- autofit System obejmowania stopy sensifittm Doskonałe trzymanie stopy oraz idealne przenoszenie sił, Dla dobrze jeżdżących narciarzy, lubiących jazdę po przygotowanych trasach i poza nimi.

Sugerowana cena detaliczna: 999.00 zł

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

system IBC opracowany dla K2@ i Elana est jakby odpowiednikiem systemu MOTION dla nart Voelkl

jest to integralny system gdzie do specjalnej płyty montuje się wiązanie za pomocą jednej śruby narty muszą być przystosowane do tego systemu.

więcej http://www.marker.de

w nartach płyta ma otwory przystosowane do montarzu płyty IBC a nie do normalnych wiązń. może się okazac, że nie da się zamontować innych wiązń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Marker wiązania mont. w systemie IBC i HCX-y

Dzięki wszystkim! IBC montuje się w płycie Elana bez problemu, tylko gościu coś narzekał że ta płyta z aluminium i będzie musiał się namęczyć. Butki pomierzyłem i choć Rossi Race-y (te złoto czarne, 9 chyba) idealnie jak żadne inne pasowały na moją nogę to pochylić do przodu się nawet w nich nie mogłem, więc odłożyłem z powrotem na półkę :) Kupiłem (tak wyszło) dokładnie ten sam model jak polecałeś - X-Wave 7. W Maks-sporcie. I trochę przepłaciłem wg. tego co piszesz chyba (lub coś przesadzileś z ceną), bo cenę 1000 PLN dostałem i to po targowaniu (oryginalnie była 1049).

Zestaw już ochrzczony, wspaniale się jeździ, choć trochę czasu minie nim te narty opanuję - one mnie jeszcze nie polubiły, cały czas spode mnie uciekają ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...